Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Mik76 #255 üzenetére

    " Ha valaki full feketet lat valami filmen (feltetelezve hogy bluray minoseget nezunk), akkor azt mar csak es kizarolag a "kep szetbarmolo" funkcioknak koszonhetjuk."
    Ezt a részletet csak kiragadtam, de többször is írtad már, hogy egy filmben nem létezik teljes fekete. 0-nak jelölted. Megkérdezhetem ezt mire alapozod? Van valami cikk erről, vagy valamit félreértek. Mert ha jól értem, amit állítasz, akkor nem létezik egy anyagban sem RGB 16 triplet érték, ami a fekete értékét adja. De ha nincs ilyen, akkor miért erre a szintre tömörítik az anyagot? Miért erre a szintre kell végpontozásnál a fekete szintet állítani, ha nincs is ilyen információ? Mert ha ez igaz, akkor már a képi megjelenítés is elmászik teljesen, mert akkor nem jól van végpontozva a megjelenítő, ami rossz gammát, helytelen színmegjelenítést fog okozni.
    Én most nem arra gondolok, hogy se egy lcd, se egy projektor nem tud feketét megjeleníteni, a technikai korlátok miatt. De attól még ez nem azt jelenti, hogy a filmben nincs is ilyen adat, s ha egy oled mégis megjeleníti, akkor annak van a fekete szintje bezárva. Ezért nem értem, te mire gondolsz, mikor azt írod, hogy nincs fekete információ egy filmben sem.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák