Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Én is hosszas töpregés után most készülök venni Denon AVR-2106-os erősítőt DVD-1920-as dvd-vel. Erről az összeállításról tudna írni valaki valamit? Van valakinek ilyen házimozija? Elsősorban két dolog érdekelne: mennyire számít a dvd-nél és az erősítőnél a direkt sound funkció, illetve mennyire megbízható műszakilag a Denon készülékei? A mai kínai dvd-k anti high-tech szintje, a garancia lejártával dobb a kukába efektus ugye nem jellemző a Denon termékeire :F
    Ha most ennyit költök el, elvárhatom, hogy 10 év múlva is működő képes lesz a készülék, vagy a Denon sem így gondolkozik már?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #50 üzenetére

    Üdv!
    Zenét is akarsz hallgatni vele, vagy kizárólag mozihoz kell?
    A 140K az össz keret az 5.0 hangfalakra és az erősítőre (ha igen, ez elég kevés szvsz)?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #52 üzenetére

    Hát 140K-ból új hangfalakat+hm erősítőt nem igazán lehet venni, ha fontos a minőség. Márpedig olyan hm erősítő ami zenén is jól szól, oda kell a zsé.
    140 bőven betakarja az erősítőt, de a hangfalakkal együtt már nagyon kevés.
    Mondjuk ha a használt is jó, akkor már könyebb a helyzet.
    A wharfi mennyi lenne, és milyen erősítőt néztél ki hozzá?
    Mi a fontosabb a mozi, vagy a zene? Milyen zenéket szoktál hallgati (stílus)?

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #54 üzenetére

    Nézdd én nem pc-t használok forrásként, ezért erről nem is tudok mit mondani. Ha komoly zenehallgatás a cél, akkor ne a pc legyen a fő forrás, mert az lesz a rendszered gyenge pontja. A Denon nem kifejezetten tüc-tüc-re való, ha ez a cél, akkor nézz meg egy Yamaha, és Sony esrőtőt is. Ha picivel tödd a keret, akkor Harman/Kardon lenne a nyerő szerintem! A Denon elsősorban akusztikus zenén mutatja meg az erejét, a Yamaha viszont erőteljesebb mélyeket produkál, ami a tüc-tüc-ön szól jól.
    A 1306-os Denon ugye a legkisebb Denon, ami 57K-ba kerül [link], a vetéjtársa a legkisebb Yamaha 51K [link] Mindenképp hallgasd meg a Yamahát is, bár ezt az új típust nem ismerem, de az eggyel nagyobb 63K-s Yamaha erősítő szeritem már egész jól szólt!
    Az álltalad kinézett akciós szett abszolút alkalmatlan a tüc-tüc zenére, sem az erősítő, sem a hangfalak nem arra vannak kitalálva :(
    Most sokat gondolkoztam, hogy mit ajánljak, de ennyi pénzből nagyon nehéz :((( Én felajánlanám az én cuccomat, de itt és most nem árulni akarok, hanem segíteni :B
    Szóval ha tüc-tüc akkor az a szett felejtős; erősítőből Yamaha vagy H/K, hangfalból pedig még nézek neked valami olcsó de jót, csak ez nehezebb, mint hinnéd :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz klepto #55 üzenetére

    Gondolkoztam, és picit összefoglalnám az előzőt:
    A Denon/SWharfi szettet nem ajánlom tüc-tüc-höz.
    Amit hallgass meg mindneképp, az a Yamaha, és a Pioneer, ami belépő szinten olcsóbb mint a Denon, de némileg többért az egyel nagyobb kategőria szerintem lényegesen jobban tetszene ezen a zenei stíluson, mint a Denon!
    Hangfalból ami minőség, és erre a stílusra van kitalálva, és nem sokkal drágább mint a Wharfi, az a Cerwin-Vega!. Igaz, itt én állványos dobozokat ajánlanék előre és hátra is, de hidd el, tüc-tüc-höz jobb, mint a Wharfi. Egy hátránya van, nehezebben beszerezhető.
    Számokra lefordítva:
    Alap Yamaha 50.800.-Ft [link]
    Alap Pioneer: 47.990.-Ft [link]
    Egyel nagyobb Yamaha: 59.990.-Ft [link]
    Egyel nagyobb Pioneer: 58.990.-Ft [link]
    És végűl az álltalam ajánlott Cervwin-Vega! hangfal: 29.800.-Ft/db (ebből 4db kellene 2 előre. 2 hátra): [link] , és ozzá a center: 49.900.-Ft [link]
    Így a komplett szett az alap Yamahával számolva: lényegesen több lenne mint a keret: 219.900.-Ft :(((
    Én itt kiszáltam, de ha már kikerestem mindent, akkor nem törlöm ki, a hangfalakat vedd semmisnek, de az erősítővariánsokon gondolkozz el. Persze az egyebdobozos házimozikhoz képest az is lényegesen jobb, de nem akarom, hogy csalódj, ezért nem ajánlom :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #56 üzenetére

    Menet közben megtaláltam a Harman/Kardont, ha nem akarsz mindent egyszerre megvenni, hanem hajlandó vagy picit többet áldozni a célért, és hajlandó vagy ma csak egy erősítőt és később pedig hangfalakat venni, akkor ajánlom figyelmedbe a H/K-t, ha nem, akkor felejtsdd el!
    H/K-ből most van egy nagyon jó akció, a H/K AVR-330, ami egy komoly erősítő, és 190K-ról van leértékelve 120K-ra! [link] Egyébként az alap 130-as erősítő listaáron 100K.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #61 üzenetére

    Ha őszintén kérdezel, én tudnék egyet, ami nekem pont azért nem tetszik, mert túl sok és tolakodó a mélyekben, de másnak pont ezért tetszik.
    Ez egy saját építésű hangfal, amiből elkészítettem a front párat és a centert, de mivel nem vált be a hátteret már nem csináltam meg. Ha érdekel, építési áron átadom, ami kissé több, mint a 40K, de nem sokkal, csak 50%-al :U
    Ha nem érdekel, akkor kérek pér napot és utána nézek.
    Esetleg ézz meg egy Yamaha HS-555-öt, de szerintem azt is drágálni fogod. Sajn os itt a fülednek kell döntenie elsősorban. Én csak irányt mutatok.
    A Yamahát már megvetted? Ha nem, akkor mindképp hallgasdd meg előtte a kinézett Denont, Yamahát, és egy Pioneert. Ezek vannak egy árban. A 300-as Yamahákról nem volt jó véleményem (igaz, én a 357-et hallottam), csak a 400-as (457) szériáról :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Daveeboy #60 üzenetére

    Itt szintén az egyéni ízlések, és a felhasználási mód a döntő. Mennyi zene, mennyi film, és milyen stílusú zene?
    Mint írtam a Yamaha keményebb tónusú és eröltetett mélytartomány, a Pioneer meglehetősen steril és gépies, Denon lágyabb csövesebb hangzás, H/K szintén kemény, feszes, pattogós, de nem gépiesen hideg, hanem egy érzelmesebb erősítő, Marantz szintén lágy meleg hangú, NAD analógosan öblös, Onkyo passz, de drága, stb.
    Az ismertebb márkákról ennyit egy szóban :U
    Persze ezek nincsenek kőbevésve, ezek inkább iránymutatók. Az, hogy neked melyik hangkép fekszik, az egyéni fül kérdése ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Daveeboy #65 üzenetére

    Nem, nem ismerem, de amiket leírtam azok álltalánosságok, illetve az, ahog én hallottam. A Pioo kicsit kiegyensúlyozottab hangú mint a Yamaha, de nekem hiányzik belőle a melegség. Gépiesebben szól, mint egy csöves erősítő, vagy egy régi Technics. Én nem szeretem ha a hangok szögletesek. Én azt szeretem, ha egy kicsit összemossa a sávszéleket és az átmeneteket az erősítő. A Pioo nem ilyen, és nekem ezért nem tetszik.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #69 üzenetére

    Az erősítő dokumentációjából, és a hátulján lévő jelzésekből kiderül, hogy milyen ellenállású hangfalakhoz van tervezve. Ettől eltérni nem jaánlott, mert tönkreteheti a végfokát az erősítőnek.
    Sajnos a Pioneer a kép alapján [link] 8-16Ohm-os hangfalakra van tervezve, ami nem a legjobb. Még a 6-16Ohm-os erősítők is elég kényesek, de a minőségibb 2-4 Ohmos hangfalakat elviselni tudó erősítők már drágábbak jóval (min 2x annyi, mint a tied). Kipróbálni kipróbálhatod, de csak nagyon kis hangerőn, és nagyon rövid időre. Úgy talán nem károsodik az erősítőd...
    Ha nem vagy türelmetlen inkább várj, és figyelj arra, hogy csak 8Ohm-os hangalakat vegyél, ennél kisebb ellenállásút (4-6Ohm) ne!

    Hangfalkábel (bár lehet, hogy nem te kérdezted): Minél vastagabb annál több mélyátvitel, bár ez mág több mindentől is függ. Minél meszebbre van a hangfal, annál vastagabb kell. álltalában frontokhoz a 2,5mm-es már őven elég, hátra szobán belül max 4mm-es kell, ennél vastagabb nem.
    Mivel nem sokkal drágább egy márkás hangstúdiós (discos) kábe egy kínai vacaknál, ezért mindenképpen azt ajánlom. Ami annál jobb, az min. 10x árba kerül, vagy mág többe. Amit én ajánlok, az Proel, Klotz, Oehlbach, Conductufil, hogy a legismertebbeket, és a legelterjettebbeket mondjam. Ezek közül a Klotz a legjobb, utána a Proel, és legvégül a Conductufil. Az Oehlbach egy más kategória, igazán ez a legjobb szerintem, de kissé drágább, és nagyon nehezen beszerezhető nálunk. Hivatalosan a sógoroknál kapható, de nekem skerült beszereznem, és én ezt használom (igaz csak RCA kábelben, de ott is 10.000.-Ft-os kategória alatt szinte mindent ver 380.-Ft/m áron, és ezüstözött a vezetője). Ez Scvájci kábel, de nehezen beszerezhető. A Klotz német, a Proel olasz, a Conductufil Spanyol. Azt vedd, amelyik olcsóbb és be tudod szerezni. Tippem szerint ez a Proel lesz. Ez átlag 200-250.-Ft/m áron kapható a 2.5mm-es keresztmetszetben ;)

    Hangfalaknál meg kérlek írj árat, hogy mennyi maradt a frontokra, és úgy már konkrétan tudok nézni neked valamit ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #72 üzenetére

    Nem, mivel gondolom ez több hangszórós, és a mély 4, a magas (közép) 8 OHM-os, ezért jelölték úgy, hogy 4-8Ohm. Csak fix 8Ohm-os hangfal megy az erősítődhöz!
    Kérlek adj egy linket, hogy hol láttad ennyiért?
    És ez darab, vagy pár ár?

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #74 üzenetére

    Nézdd ezek a hangfalak ha 4 ohm, azt azt jelenti, hogy az átlag ennyi. Ekkor az erősítőnek visszaható jelként a hangfal visszadobhat pár Ohm-ot, és a min impedenciája 2Ohm körül mozog. A 8Ohm-osnak a minimum terhelése valahol 4,8 körül van. Ezért nem lehet az erősítőre annál kisebb ellenállású hangfalat kötni, mint amit ajánlanak hozzá. Nem tudom, hogy a Magnat az eredő, vagy a teljes impedenciát adta meg, mert ha a névlegese a 8OHM-om, akkor valóban helyes a 4-8 jelzés, de van egy olyan érzésem, hogy ez mivel 3 hangszórót tartalmaz, így oldották meg: 2db 8Ohmos hangszóró párhuzamba kötve 4 Ohm + 8Ohm-os magas, és ezért írták, hogy 4-8Ohm. Ha nem így van, akkor ok, de ezt ki kéne deríteni, és ebből a leírásból nem egyértelmű.
    Ha bátor vagy, megveheted, és vagy nem lesz semmi baja az erősítődnek, vagy hazavágja a végfokot, ami csere. De ha a szervíz be tudja bizonyítani, hogy nem gyártáshiba, ahnem rosz hangfalillesztás miatt szállt el, akkor fizeted és ugrik a gari...
    30.000.-Ft/pár áron ne vegyél hangfalat, nem éri meg. Ez olyan, mintha egy Opelre biciklikereket szeretnél feltenni, mert a hozzávaló gumira nem futja...
    Még 1 megoldás, keress használtat.
    2. megoldás, vegyél egy pár polc sugárzót, ami tuti 8Ohm-os, és mikor később lesz pénzed normális frontokra, akkor mehet háttérnek amit veszel, így nem kidobott pénz. Egyélbként egy internetes áruházban a következők vannak 30.000.-Ft/pár alatt (1,5 oldal): [link]

    És még valami: Ha nem kell mágneses árnyékolás, nem képcsöves tv mellé teszed, akkor ajánlom a ruszki hangfalakat figyelmedbe: Royal Akustik! Ár/minőség arányban még mindíg a legjobbak amit eddig hallottam!

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #76 üzenetére

    Gányolással, előtét ellenállással talán, de az nem 100%-os.
    Vagy megveszed, és áttekercselteted egy hangszóró szervízben, de akkor ott vagy, mintha egy drágábbat vennél.
    Szóval nagyon nincs jó ötletem, ami megbízható lenne, csak az, hogy 8Ohm-os hngfalat kell venni...

    De ha mindne kötél szakad, és jobb ötletet nem találsz, akkor ideiglenesen ajánlom a hangosító hangfalak legkisebb darabját. Ezt legalább kis áreséssel később is el tudod adni [link] Igaz ez is több, 34.000.-Ft/pár, de ez az egyik legdrágább bolt, tehát ennél olcsóbban is beszerezhető ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #78 üzenetére

    Ez házibuli hangfal, vagyis kisebb terem hangosítására való. Nem hifi hangfal, de 30K-árt ne is várj hifi hangfalat! Ezenkívűl még érdemes az Omnitronicot is számba venni, még ezt találtam aki ennyiért ad cuccot.Őt a Showtechich forgalmazza [link]. Katt a webáruházra, Omnitronic, hangfalak. Itt is minden darabáras.
    Gondolom már voltál életedben disco-ban, vagy ha nem szabadtéri rendezvényen, ahol volt hangosítás (pl. párt buli). Ahoz hasonló hanstílusban szólnak, csak kis méretű terembe valók (pl. 50m2-es szoba) Dübörögnek, ciceregnek, tüctücre jó. Hogy mozira milyen? Passz. De sokkal jobb, mint a műanyagdobozos gyufáskatulya méretű 5.1-es szettek pl.: [link]
    Ezek a hangfalak egyike sem mágnesesenárnyékolt, nem tv közeli elhelyezésre vannak kitalálva. Ha csak 30K a keret, én ezt venném!
    Ezekben a hangfalakban egy mély, és egy piezo magas van. Ezzel mindent elmondtam, ha picit értesz hozzá ;)
    Én hallottam hifi doboznak épített piezo magassal szerelt hangfalat, és nem volt olyan szörnyű, mint azt sokan képzelik, csak jól be kell lőni. Szerintem Reloop, vagy még inkább Omnitronic hangfalat vegyél, olvasgass, hallgatózz illetve kérdezz rá konrétan itt [link] ;)
    Ennyi pénzből jobbat nem fogsz találni!

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #80 üzenetére

    Ez egy jó ötlet!
    De vigyázz, néha hülyeségeket beszélnek :U
    Nézdd meg a leírását, vagy a hangfal hátulját, hogy ott mi van. Az a legtisztább.
    Egyébként semmi más hangfalat nem láttál, ami belefér volna akeretbe?
    És miért fontos most azonnal megvenni valamit? Várj vele 1-2 hetet, vagy hónapot, és közben nézelődj, hallgatózz, és ami tetszik, arra gyűjts, és azt biztos sokáig fogod örömmel hallgatni ;)
    Én csak egyet kérlek, figyelj az Ohm-ra, hogy az erősítőd használatijáűban lévő min-max. értéktől ne térj el se le, se fel!

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #82 üzenetére

    Nem hallottam még Sony hangfalakat, ezért nem tudok nyilatkozni.
    A háttér és a center elég kicsi, azt nem hiszem, hogy a kielégítőnek találnád, a frontokat talán. :U
    Én innen [link] a felső képen látható nagy hangfalat hallottam élőben, az egész jól szólt, és abban is állítólag Sony hangsugárzók vannak (a magas biztos, hogy az ). Egy Pioneer hangfallal hasonlítottuk össze, árban messze olcsóbb, hangban fölényesen jobb volt. Egy bibi volt vele, a foljázás minősge hagyott némi kívánnivalót maga után :U

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Most jutott eszembe, 30K alatt létezik még Koda, ELTAX komplett hangfalszett, ezeket is érdemes felkutatni, megnézni, meghallgatni [link]
    A SAL-t nem ajánlom, mert az olcsó SAL front ami jó lenne esetleg az sajnos 4OHM-os.
    Amiket még találtam a két márkával kapcsolatban boltügyileg: [link] , [link] , [link]. Az én titkos tippem ebben az árszegmensben: [link] , és az indoklás, hogy mi a baj ezzel a kategóriával, és a Kodával: [link]. Az US Blaster honlapja, aki szintán egy nagy nevű cég a DJ technikában, aki még minőségi autó hifit, és már régóta házi hifit is gyárt: [link].
    Picit többért, amit már régen is ajánlottam: [link]. A márkájához képest szerintem egész jól szól, ezt volt szerencsém hallgatni élőben. Gyönyörű zongoralakkos kivitel, robosztus megépítés, és tényleg elfogadható hang főleg ennyiért. Ha picit még álldoznál rá, szerintem nem bánnád meg. Én annak ellenére mondom ezt, hogy zsigerből elvetem a hifi cégek álltal gyártott hangfalakat! Ha ezt nem akarod megfizetni, akkor US Blaster szerintem ezen az árszinten ;)
    A másik amit írtam az Eltax, ezt a Hifi Barlang is forgalmazza, annyira szar nem lehet [link] :U Hívdd fel őket, ők elmondják őszintén, hogy szerintük milyen ;)
    És még itt is érdemes nézelődni: [link]
    Hát nagyjából ennyi, mert mennem kell dolgozni :D

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #85 üzenetére

    De fogja!
    A Yamaha visszavonva, ez hirtelen kiment a fejemből :U
    Szóval olcsó és jó az US Blaster! Hallgasdd meg valahol, szerintem jobb lesz mint a Sony ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Daveeboy #87 üzenetére

    Nagyon vegyes szórásúak. Van használhatatlan minőségű, és van belőle jól megcsinált is. Ez egy típuson belül két earab nem azonos műszaki minőségű. Ha van időd átválogatni, bemérni, meghallgatni, akkor 20-30db-ból fogsz találni egy párnak való azonos minőségűt. Ha erre nincs módod, akkor nem biztos, hogy megfelelő lessz a végeredmény...

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #90 üzenetére

    Ez gyorsan ment, pedig a hangfal egy kényes pont. Néha az olcsóbb jobb, mint egy drágább, és néha egy hajszállal többe kerülő hangfal drámai javulást hoz. Itt hallgatózni kellett volna... De ha tetszik, használdd egészséggel ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Petyka3 #92 üzenetére

    Melyikről?
    A Link a gyüjtő oldalra mutat, nem egy konkrét típusra.
    A véleményem za, hogy meg kell hallgatni, és ha van rá lehetőség, össze kell hasonlítani drágább hagfalakkal. az is elég, ha csak a frontokat hasonlítod össze. Ha tetszik a hangja, vagy közel azonos árkaetóriánál őt tartod a legjobbnak, akkor meg kell venni. Az US Blaster szerintem az olcsó árkategóriában nem rossz hangfal, de van tőle sokkal jobb is, mint mindentől. Neked kell tudni. Paraméterei alapján mindegyik jónak tűnik, és találkoztam már vele élőben is. Masszív robosztus hangfalak ami a megépítést illeti, nem összegényolt valamik :)
    Én a Kodánál nagyobb márkának tartom, és szerintem hangban is jobb. Szerintem még a PJ-nél (a Jamo legsilányabb termékei), és a legolcsóbb Jamónál is jobb hangban, de ez szigorúan magánvélemény. Tényleg az a legfontosabb, hogy meghallgasd, és neked tetszedjen ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Petyka3 #95 üzenetére

    Szerintem a Yamaha NS szériájában nem kell megfizetni a nevet, mivel hangfalakban a Yamaha az ultragagyi hírében áll. Ezen próbált valamit csiszolni az NS szériával, és szerintem az árához, és az átlagos rémgagyi olcsóságaihoz képest egész jó hangfalakat sikerült csinálnia.
    Hogy melyik a király a gagyi kategóriában? Passz. Amit mostanában mindneki gagyinak nevez, de szerintem az egyik legolcsóbb nagynevű hangfal, az a Cerwin-Vega!. Sajnos egyre nehezebben beszerezhető, és mostmár vannak nagyon jó hangfalak is akciósan nem sokkal többért: pl. Celestion F30: [link], amit egy mm-ben 69K-ért láttam, és szerintem nagyon jól szólt. Persze ez tipukusan nem tüc-tücre való, és a Yamahától sokkal drágább.
    A hangfalakon nem nagyon érdemes spórólni, ott ontos, hogy olyat válassz, ami illik a rendszeredhez. Ott sem kell mindíg 100-200K-kat elkölteni, lehet találno olcsó jó hangfalakat is a piacon. Én még mindíg azt mondom, hogy a mai magyar piacon az Orosz hangfalak ismét ezt a kategóriát képviselik. Ha nem hiszed, menj be a Mikroszkóp szinpadra, és ott az előtérben bizony a jó öreg Szovjet Radiotechnika hangfalak zenélnek, és nem is akárhogy ;)
    Ezeket egy dunaújvárosi kereskedő importálja, és teríti az egész országban. A márkanevet: Royal Akusztik is ő találta ki hozzá, mert ezeket hivatalosan VEF Radiotechnika RRR néven gyártja a cég: [link]
    Egyébként itt: [link], és itt: [link] , meg még nagyon sok helyen találsz mostmár rájuk. Ezek a hangfalak sok árszinten, sokféle hangzásvilággal készülnek, és jellemző rájuk a régi, békebeli Szocialista elnyűhetetlenség :)
    Ezekközül én találtam olyat, aminél letettem a hajam, hogy nekem ő kell, csaképpen egyik hangfal sem árnyékolt mágnesesen, ezért nincs ilyen hangfalam, mert mágneses terük az van rendesen, és tv mellett használhatatlanok...

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz #18538752 #96 üzenetére

    Én az NS-777-et hallottam élőben. Bizalomgerjesztő szépen megépített hangfalak. Nekem egy bajom volt vele, a két 20cm-s mély, és a pici terem ahol hallgattam, meg a Yamaha erősítő, és dvd együtt számomra iszonyatosan sok mélyet szült, olyat, amit én már nem szeretek. Elnyomta a közepeket, magasokat, nekem túlságosan ráült az egész hangképre a mély massza. A kisteső NS-555 talán kevésbé képedbeugróan brummog, az még jó is lehet akár. Az éréhoz képest nem volt rossz, hallottam már sokkal drágábban is ennél nem sokkal jobb hangfalat. Pont az a hibája, mint a JBL E széria nagyobb hangfalainak, csak lényegesen olcsóbban kínálja azt a hangkaraktert. Egy lágyabb erősítővel biztos, hogy jobban szólna, de a Yamahával elég kemény a hangzása...
    Én így hallottam :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #99 üzenetére

    Akkor lényegesen nagyobb lett volna a mozgástered. Ezt mondtam az elején is, hogy nézd meg a használati uatsításban, hogy mit ír a hangfalakról. Jobb későn, mint soha :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz #18538752 #102 üzenetére

    Mint modntam, ez nem ilyen egyszerű. A hangfalvásárlás nem fekete, vagy fehér. Függ az erősítőtől és a hallásodtól is. Na meg attól, hogy mire kell.
    Akkor van jól megválasztva egy hangfal, ah az erősítőd gyengeségeit elfedi, az erényeit kihozza. Konrékatan vagy egy nagyon dübörgős a mélyhangokat erőteljesen forszírozó, de magasban kissé gyengélkedő erősítőd, aho egy olyan hangfalat kell választanod, ami ennek az ellentetje. Vagyis mélyben picit gyengébb, magasra meg erősebb. Így fog jól szólni. Kivéve akkor, ha tüc-tüc zenét hallgatsz, ahol kellen az etúlzott erősen kiemelt mélyek. Na meg az sem mindegy, hogy mekkora szobában használod, és milyen közel van hozzá a tv, vagyis szükséges-e a mágneses árnyékolás. Ha igen, az szűkíti a kört, ha nem, akkor picit tágabb a lehetőséged.
    Az én ajánlásaim úgy, hogy nem ismerem a fenetebb felsorolt konkrátumokat:
    Celestion F30 szett a lap közepén, 115K/szett: [link]
    Ezenkívül van még jópár, ami nagyjából beleférne a keretbe, de nem szettben, hanem külön-külön mgevéve. Ha megengeded, én itt most csak a frontokat ajánlom, ehez nézz center, és hátteret, és számolj ;)
    Ha nem kell a mágneses árnyékolás, akkor érdemes számításba venni ezt: [link], vagy én favoritomat, ami szerintem az egyik legjobb hangfal az árkategóriájában (és ez bőven beleférne a keretbe háttérrel, centerrel): [link]
    Aztán sokak kedvence, természetesen mágnesesen árnyékolva: [link]
    És nagyjából itt a vége a kereted szapta határoknak. Ezek mindegyike nagyon jó hangfa, azt kell eldöntened, hogy fontos-e a mágneses árnyékolás, és milyen stílushoz kell. Ha ez megvan, akkor másris lehet tovább szűkíteni a kört ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Winzsolt #101 üzenetére

    Ezek a W-ok szemfényvesztések, de erre majd rájössz. NEkem volt itthon Proton erősítőm, ami 2x25W-os teljesítményű volt, de fél hangerőnél már nem lehetett megmaradni a szobában, olyan hangos volt (a szomszédok kopácsolásáról most nem beszélek)!
    Az a lényeg, hogy neked megfeleljen, és ha tetszik, ahsználdd egészséggel, és legyen benne nagyon sok örömöd;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Petyka3 #106 üzenetére

    Üdv!

    Őszintén?
    Gőzöm sincs. Nem hallottam még együtt a kettőt.
    Csak akkor érdemes megvenni, ha meg tudod élőben hallgatni a kettőt együtt, és ha tényleg tetszik. Nekem fentartásaim vanna, de lehet, hogy jól muzsikálnak együtt :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Petyka3 #109 üzenetére

    A Yamaha minőségibb kidolgozáűsu, zongoralakkos kivitel, az US meg siha hagyományos hangfal. Hogy a kettő között mennyi difi van, azt nem tudom, ezt hallani kéne. Egyik cég sem híres a jó hangfalairól, illetve az US csak nálunk ismeretlen. Én inkább azt mondanám, hogy szerintem a Yamaha nem jobb annyival, mint amennyivel drágább az US-től. De tényleg hallgasdd meg, ez a legjobb, amit tehetsz.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz orkester #115 üzenetére

    A Kenwodd úgy 8-10 éve igencsak ott volt nálam a befutó helyen, de az új szária nem tudom, hogy hozza-e azt a minőségi szintet. Ha igen az jó, de tartok attól, hogy nem :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz orkester #117 üzenetére

    Hát nem tudom.
    8-10 év alatt sokat romolhat a minőség...
    Aki sztereóban jó volt, az nem biztos, hogy HM-ben is nagyot alakít
    Mindenképp hallgasdd meg, nehogy csalódás érjen
    Inkább gyüjtöges még, de ne kapkodj, nem éri meg hidd el.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz orkester #119 üzenetére

    Régen én is ilyen voltam, és rendszeresen mellé nyúltam.
    De ahogy megtanultam várni, mindíg jól jártam. Pl. 1 évig terveztem egy lemezjátszó megvételét, mir tényleg vettem egyett. És olyan lett, mait akartam, és lényegesen olcsóbban, mint a listaár.
    A másik, hogy bizony sok különbség ven két teremék között. De ha neked egy Sokol rádió ugyanolyan jó, mint egy asztali hifi, akkor nyugodtan megveheted. Kevés pénzből sajnos nem lehet ugárli. 100K-s keretösszegből azért már lehet nagyon jókat kapni, de ezt tudomásul kell venni, hogy bizonyos árszint alatt a minőség drasztikusan romlik. Mindenképp hallgasdd meg, és hasonlítsd össze egy 100K-s kategóriás termékkel: Denon, Yamaha, Marantz, Harman/Kardon, stb., és ha nem hallasz lkényeges, hangminőségbeli különbséget, akkor vedd meg nyugodtan. De ha egy drágább mellett dobozhangúnak, dinamikátlannak tűnik, akkor ne, hogy megvedd, mert későb még szörnyűbb lesz a velevaló együttélés. Ha viszont arra apellálsz, hogy ha mégsem tetszik akkor majd eladod, és veszel egy jobbat, akkor az sokkal több pénzedbe fog kerülni, mintha most gyüjtenél még egy kicsit, vagy árúvásaárlási hitelre vennéd meg a jobbat.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Rover623 #125 üzenetére

    Mert :F
    Nézdd meg, az egybeépített vackok számait 800W, 1200W, és nézd meg a tápok teljesítményét. Ha nekem azt mondod, hogy egy 250-300W-os táp lead 800W-ot, na az a LOL
    De tudod mit, ha a számok szerinted szemtírások, és mindenkinek hinni lehet, akkor meglepődnél, hogy miért szól ez [link] hangosabban, mint ez [link], hiszen ugye az első valós 75W gyengébb, mint a második linkben finonam eltúlzott 180W...
    A hangminőségről most ne is beszéljünk, csak a LOL-.ból következtetően számodra imádott W-okról...
    Ja és még valami: tudod azt, hogy az én 25 W-os erősítőm RMS, vagy sem, illetve hány Hz-en méréve ad le annyit? Vagy ez már nem érdekel?
    Egyébként mond neked valamit az a szó, hogy Proton erősítő :F

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Oliverda #124 üzenetére

    Igen valahol láttam már ilyet, de most meg ne kérdezdd, hogy hol :U
    Ha rábukkanok beszúrom a linket, de nézz körbe itt is: [link] ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Rover623 #130 üzenetére

    Á bocsi, csak tegnap rosz napom volt.
    Igen így értem már a LOL-t :U
    A hangfalak egy mezei átlagos JAMO-k voltak, 85db érzékenysággel. A végfokok természetesen prémium minőségűek voltak, a tápja pedig egy nagy dög, kb. 5Kg-s vasmag. Hogy mennyit vett fel arra már nem emlékszem, de jócskán túl volt mértezeve. minőségben teljesen más, mint egy átlagos hm erősítő (a gagyi egybedobozosokról most ne is beszéljünk).
    Persze 1-2W is elég, ha kellően érzékeny dobozokat kötsz rá. Pl. a csöves erősítők között is van nem egy 15-20W-os, ami azért jócskán leszól néhány tranzisztoros erősítőt minden tekintetben....
    Szóval bocsi, csak nem értettem a LOL-ozást, és tegnap a frontok miatt eléggé ageszzív kismalac szindrómában szenvedtem :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!
    1-2 napon belül megérkezik az új hm erősítőm, egy Yamaha RX-V659.
    Ez az erősítő megkapta a 2006/2007 écv EISA díját [link] :C
    Az volna a kérdésem, hogy valaki le tudná nekem fordítani az Angol szöveget, hogy miért kapott EISA díjat ez az erősítő?
    Íme a szöveg:

    ''EUROPEAN HT RECEIVER
    Yamaha RX-V659

    In terms of sound quality and features, the Yamaha RX-V659 offers everything you would demand from a one-box AV receiver in this price range – plus a lot more. It boasts a full 7.1-channel architecture, with decoders for both DTS 96/24 and DTS-ES Discrete 6.1, as well as Dolby Digital EX and Pro Logic IIx. Internal video conversion allows the flexibility the modern home theatre enthusiast needs, while YPAO Automatic System Calibration makes accurate speaker set-up a straightforward operation. Yamaha’s Compressed Music Enhancer gives the user even more opportunities, and useful iPod compatibility is provided via the optional YDS-10 docking station.''

    Előre is köszönet a fáradozásiért annak, aki lefordítja emberi nyelvre ezt a halandzsát :R

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Matty66 #250 üzenetére

    Üdv!
    Én sokáig egy Pana SA-XR15-öt hallgattam, és most Yamahám van.
    Én is féltem tőle, hogy túl kemény lesz, mert mindenki ezt mondta, de semmi keménység nem volt a hangjában. Bár egy kicsit fura volt, én a melegebb, színezettebb hangot szeretem, de a Pana után ez is sokkal jobb.
    Egyébként ha érdekel a digitális Pana, az enyém eladó ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #263 üzenetére

    Üdv!

    Én is azt tudom mondani, hogy mérlegelni kell. Ebben az árfekvésben (50k) egyik hm erősítő sem fog jól zenélni. Ha olyan hm erősítőt akarsz, amin elfogadhatóan lehet zenét is hallgatni, az jó esetben 120-150k körüli kategóriában találhatsz csak. Ezzel az árszínttel az is bajos még, hogy iugazán hm-re sem jó, mert pici táp, kis tudás, stb. Ha a márka nem számít, pontosabban nem egy márkából akarsz mindent, (én azért választottam a Yamahát, mert így egy márkából tudtam összerakni a rendszert: dvd, erősítő, é sami még hátra van deck és minidisk. Szóval ha nem így akarsz építkezni, akkor én szívem szerint a Cambridge Audio-t [link] ajánlom, ami a jelenlegi legjobb az árkategóriájában mind sztereó, mind hm üzemmódban, sőt még a tőle drágább kategóriában is megállja a helyét! Kevés pénzből nem lehet jót összehozni, valahol kompromisszumot kell kötni. Én megpróbálnám meghallgatni a Kenwood-ot, [link] az alsó szegmensben egy időben az vitte a prímet, de ezt neked kell hallani. Én egyet tanácsolhatok! Az olcsó néha drágább! Vagyis ha most veszel egy olcsó hm erősítőt, és rájösz, hogy nem szól jól, azt nagyon nehéz lesz eladni később, illetve csak nagyon olcsón fogod tudni pénzé tenni, de ha picit még spórolsz, akkor olyat vehetsz, ami kielégít éveken át. A döntés a tied...

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #267 üzenetére

    Itt érdemes még nézelődni: [link]
    Ahol azt látod, hogy pénzvisszafizetési garancia, ott megrendeled, kipróbálod, és ha nem tetszik, 30 napon belül kérdés nélkül visszaveszik, és visszaadják a pénzt (nem kötelező levásárolni)!
    Érdemes a termékeknél elolvasni a véleményeket is, sokat segít; illetve az ottani fórumbe is felteheted ezt a kérdést, korrekt választ fogsz rá kapni ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #271 üzenetére

    Üdv Lévi!

    Ha majd egyszer visszatérsz, és már túl estél a vásárláson, akkor várom az élménybeszámolódat ;)


    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #293 üzenetére

    Örülök, hogy tetszik :))
    Ennyi pénzből jobbat nehezebb lett volna kihozni. A hangfalakon még gondolkozz, és ha mondasz egy keretösszeget, abban is talán tudok segíteni ;)
    Más.
    Nekem is lenne egy kérdésem mindenkitől.
    Lassan szükségem lesz egy HDMi-s dvd-re. Jelenleg egy Yamaha rendszerem van, de a Yamaha HDMi-s dvd-i nagyon drágák. A középső, DVD-S1700 modell 160.000.-Ft, a csúcs DVD-S2700 190.000.-Ft, az alap DVD-S659 pedig még nem kapható, de gyaníthatóan az is verni fogja a 100.000.-Ft-ot, de tudásban gyengébb lesz a HDMi-t leszámítva, az előd DVD-S657-től, amit jelenleg birtoklok. Ezért rendszercserében gondolkozom, mivel a márka azonos rendszer híve vagyok. Tudom, ez nem mindig előny, de nekem ez a bogaram :B
    A kérdést, hogy mit válasszak a Yamaha helyett, az erősítő oldalról közelítem meg, mivel a lentebb felsorolt márkák dvd-i max. 80.000.-Ft-os áron tudják a HDMi-t.
    Tehát a kérdésem:
    Az új ES kategóriás Sony erősítők mennyire képviselik a régi, sok díjat besöpört ES készülékek műszaki, és hangminőségbeli színvonalát?
    Ezt azért kérdezem, mert a Sony már kiadott olyan erősítőt, ami HDMi 1.2 fogadására képes, vagyis az új BD anyagok hangját képes dekódolni. Vagyis az LPCM 2.0, 5.1, 7.1 hangsávokat képes kezelni, ugyanakkor DTS HD, DolbyTruHD, Dolby Digital+ dekódert még nem tartalmaz a gép. A következő erősítő ami hasonló képességekkel rendelkezik, az egy Pioneer típus, közel 50.000.-Ft-al drágábban.
    Az alapkategóriás Sony ES (STR-DA1200ES) erősítő viszont árban meglehetősen olcsó a régi ES széria indulóáraihoz képest, mindösszesen csak 130.000.-Ft körüli összeget kell érte leszurkolni a pénztárnál.
    Melyik erősítőt éri meg jobban megvenni, melyiknek jobb a hangminősége mind sztereó, mind házi-mozi tekintetben? Az alap ES kategóriás Sony, vagy a hasonló árú Yamaha (RX-V659), esetleg a 20-30.000.-Ft-al drágább Pioneer (VSX-1016), vagy Marantz (SR-4001) netán az 50-70.000.-Ft-al drágább Denon (AVR-2307), vagy a HDMi 1.2-es Sonyval azonos árú (210.000.-Ft) ám ilyen képességgel nem rendelkező Marantz (SR-5001), vagy a még ezeknél is 20-30.000.-Ft-al drágább Onkyo (TX-SR 804) ?
    A válaszokat, véleményeket előre is köszi, és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz pukee #297 üzenetére

    Konkrétan, miket hasonlítottál össze, amik közül szerinted a Denon került ki győztesen.
    Az új ES szériás Sonykat nem hallottad még?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz pukee #299 üzenetére

    Még 1 kérdés:
    A Denon 2307 megéri vajon a 190.000.-Ft-ot? 201.000.-Ft-ért a Sony már tudja kezelni a fentebb írt hdmi-ről érkező hangokat is, a Denonnál viszont ilyet nem olvastam :(
    A másik kérdés pedig az új távirányítók, ami szerintem elég béna a kétoldalas megoldásával. Vajon mennyire használható? [link]
    A Marantz nekem is sokáig járt a fejemben, azt szerettem volna venni, de a régi dvd-k, konkrétan a 4610 nem hozta ki teljes képernyőre a kisebb felbontású DivX filmeket, így nézhetetlenek voltak rajta DivX-es dvd-k. Hangra viszont szerintem sokkal jobb volt, mint a Yamaha, mind sztereóban, mind filmhangok térérzetében.
    Vajon az új 4001, 6001, 7001-es dvd-knél megoldották ezt a problémát? :F

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz dabadab #301 üzenetére

    Mert lassan váltok LCD, vagy plasma tv-re, és szeretném kihasználni a tudását. Tudom, az anyag nem hd felbontásban van a dvd-n, de erre való a felkonvertáló csip a dvd-ben, hogy ezt megoldja :)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz dabadab #303 üzenetére

    Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem is igazán vált be a Yamaha dvd. Az erősítő nem rossz, de a dvd nem igazán tetszik hangilag. Régebben digitális Pana erősítőm volt, ami sokkal gyengébben muzsikált sztereó forrásról (pl. bakelit), de egy Marantz dvd-t rákötve lényegesen jobb volt a térérzetem, mint a komolyabb, sztereóban sokkal jobban teljesítő Yamaha erősítő és a Yamaha dvd párossal. Ha viszont cserélek, akkor már mindenképp HDMi-s dvd-t akarok venni. Nem is igazán van már más a komolyabb kategóriában ;]
    Igazából amit írtam 2 márka között őrlődöm, a Sony, és a Marantz. Nem tudok elpakolni, és anyagilag finanszírozni külön hm, és külön sztereó tornyot, ezért egyben szeretném megoldani a 2 funkciót. A Sony mellett szól, hogy komolyabb hifi tornyot tudok a hm erősítő köré építeni, md-vel, és dat magnóval, na meg Sony videóval (eddig jó pár vhs magnó megfordult már nálam, de a Sony magasan vitte a prímet hangminőségben), a Marantz mellett viszont az szól, hogy talán minőségibb, és mindenképpen egy nagyobb márka. Ami ellenük szól, a Sonytól mindig is féltem, soha nem tartottam egy komoly, jó hangú márkának, egészen az idei HiFi-Show-ig ahol nagyon meglepett az STR-DA 7100ES [link] hangja. A leggagyibb Sony hangfalszettel [link] is meglepően szépen szólt sztereóban! A Marantz ellen pedig az szól, hogy a régebbi szériás 4610-es dvd-je nem jelenítette meg teljes képernyőn a kisebb felbontású DivX filmeket. Bár nem életbevágó a DivX, de akkor is fontos, hogy jól kezelje. Ha az új, 4001, 6001, 7001 szériás dvd-ken ezt a problémát már megoldották, akkor komoly esélyei vannak nálam a Marantznak.
    A Denon amit még nézegettem, ott az előző szériás erősítők nem tetszettek hangilag, az újnak pedig a távját tartom kezelhetetlennek a kétoldalassága miatt. Bár tagadhatatlan tény, hogy ár/érték arányban, talán a Denon dvd-i a legjobbak, és bennük található a legkomolyabb video dac. Amit még nézegettem, az az Onkyo, de az erősítőben már lényegesen drágább, mint a Sony, vagy a Marantz, és a dvd ára is az egyik legdrágább az átlagos tudásához, és a többi márkához képest.
    Szóval így gondolkoztam, amikor a Sony felé mozdultam, illetve ez a valódi oka a lehetséges rendszercserének.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz béla2255 #310 üzenetére

    Szia Béla!

    Köszi a véleményed. Ezek alapján akkor az Onkyo-t is kizárom. Részben az ára miatt, részben pedig az álltlad leírt visszafogott basszusa miatt. Nekem fontos, hogy sub nélkül mind sztereóban, mint házimoziban a teljes sávszélességet ráengedje a frontokra.
    A Sony meg nem tudom. Modnom, amig pár hónapja nem hallottam élőben egy új ES erősítőt addig én is szaroztam, de az határozottan nem volt rossz hang, amit hallottam. Természetesen az alsókategóriás Sonyval én sem állnék szóba, azokkal még mindíg fentartásaim vannak. Marad egyelőre a Marantz másik alternatívaként, de meg kéne tudni az új dvd-ikról valamit a DivX kezelésükkel kapcsolatban. Bár a H/K is alternatíva lenne, ha lenne belőle teljesen fekete, de ez az új fekete/ezüst előlap nagyon nem jön be. Ezenkívül fontos még a beépített phono bemenet, ami szintén csak a középkategóriától felfele elérhető. Tudom, van külső phono előerősítő, de szerintem kényelmesebb, és nem feltétlenűl roszabb egy házimozi erősítőnél a beépített phonofokozat tudása a külső egységekhez képest. Persze Marantznál ez egyik erősítőben sem elérhető, ez kivétel lenne ebből a szempontból. A Sony-nál is csak az ES kategóriában van, Denonnál a 2307-től felfelé, Yamahában már a 659-ben is elérhető, Pioneer-nél pedig csak a VX2-ben, Onkyoban pedig a 804-től felfelé tesznek az erősítőbe lemezjátszó bemenetet.
    Szóval az erölködő is fontos szempont, de a dvd is. DVD eljátszóknál amire igényt tartanék az a HDMi, a jó képminőségű video dac, és az elfogadható sztereó cd hang. Persze ebből sem szeretnék milliós gépet venni :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz pukee #314 üzenetére

    Nem fővárosi vagyok, de az utóbbi időben hangfalvásárlás előtt rengeteget jártam fel hallgatózni.
    H/K-t is hallottam nem egy helyen, és nem egy hangfallal. Nem igazán tetszett hangilag sem, meg dizájnban sem.
    Mindenképp egyszínű feketét akarok, és olyat, ami ''hifi'' toronnyá bővíthető, vagyis legalább magnó legyen hozzá, de az sem baj, ha minidiscet is gyártottak annó, amit idővel le tudnék vadászni az adott márkához :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz béla2255 #316 üzenetére

    Üdv.

    Az MD-n pont azért gondolkozom, hogy arra a legegyszerűbb digitalizálni a régi felvételeket.
    Az MC hagszedő nem jön be, igaz nekem magas kimenetű MC-m van, egy Ortofon X5-MC, és van még egy Ortofon OM5B MM hangszedőm is. A kettő közül az MM hangja tetszik jobban. Az MC kissé álmosítóbb hangú, nekem az MM dinamikusabbnak tűnik, pedig a papírforma szerint fordítva kéne lennie. Hiába, nem hallunk egyformán :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Aktív témák