Hirdetés

Aktív témák

  • klepto

    addikt

    válasz #18538752 #102 üzenetére

    Mint modntam, ez nem ilyen egyszerű. A hangfalvásárlás nem fekete, vagy fehér. Függ az erősítőtől és a hallásodtól is. Na meg attól, hogy mire kell.
    Akkor van jól megválasztva egy hangfal, ah az erősítőd gyengeségeit elfedi, az erényeit kihozza. Konrékatan vagy egy nagyon dübörgős a mélyhangokat erőteljesen forszírozó, de magasban kissé gyengélkedő erősítőd, aho egy olyan hangfalat kell választanod, ami ennek az ellentetje. Vagyis mélyben picit gyengébb, magasra meg erősebb. Így fog jól szólni. Kivéve akkor, ha tüc-tüc zenét hallgatsz, ahol kellen az etúlzott erősen kiemelt mélyek. Na meg az sem mindegy, hogy mekkora szobában használod, és milyen közel van hozzá a tv, vagyis szükséges-e a mágneses árnyékolás. Ha igen, az szűkíti a kört, ha nem, akkor picit tágabb a lehetőséged.
    Az én ajánlásaim úgy, hogy nem ismerem a fenetebb felsorolt konkrátumokat:
    Celestion F30 szett a lap közepén, 115K/szett: [link]
    Ezenkívül van még jópár, ami nagyjából beleférne a keretbe, de nem szettben, hanem külön-külön mgevéve. Ha megengeded, én itt most csak a frontokat ajánlom, ehez nézz center, és hátteret, és számolj ;)
    Ha nem kell a mágneses árnyékolás, akkor érdemes számításba venni ezt: [link], vagy én favoritomat, ami szerintem az egyik legjobb hangfal az árkategóriájában (és ez bőven beleférne a keretbe háttérrel, centerrel): [link]
    Aztán sokak kedvence, természetesen mágnesesen árnyékolva: [link]
    És nagyjából itt a vége a kereted szapta határoknak. Ezek mindegyike nagyon jó hangfa, azt kell eldöntened, hogy fontos-e a mágneses árnyékolás, és milyen stílushoz kell. Ha ez megvan, akkor másris lehet tovább szűkíteni a kört ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Aktív témák