Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #550 üzenetére

    Üdv :)

    Stereo erősíőt? :F :F Ha valamiféle arány kellene felállítanom, akkor kb 70%zene, 30% film, és ez szerintem már elég, hogy 5.1-et vásároljak. Múltkor néztem, és a sztereók rohadt drágák, nem értem miért. Mindjárt szemügyre veszek 1-2őt. Nem, nem lettem okosabb, 40-50e egy 2X60-70W-os erősítő. Ilyesmire nem költenék ennyi pénzt.

    Fogalmazzunk inkább úgy, hogy olyan 85e van az erősítőre és az 5.0-ára. A mélyet nem próbálom meg belezsúfolni, mert abból normálisat szeretnék, mivel bele vagyok buzulva. Tudom, persze, ezért szeretnék jól választani, mert nem egy nagy összeg ilyesmire, de mindenképpen nagy ugrás lehet egy Genius SW-HF5000-hez (150W) képest. Merthogy a minap megvettem a rendszert 22-ért, és vittem is vissza, szörnyű hangja volt, mély alig, még a Genius Home Theater-em is (sokkal) jobban szól nála. Ezek után döntöttem úgy, hogy úgyis melózom, nyár végén töltöm a 18-at, ráköltöm a hangcuccokra, az incoming taxes-t :) És akárhogy számolok, max 85-re jön ki. Szülő/szülők, nagyszülők meg hülyeségnek tartják a hasonló dolgok iránti vágyamat, úgyhogy magam kell meglepnem.

    Az már nekem is eszembe jutottak, hogy valamivel össze is kell őket kötni. Bár reméltem, hogy valamit kapok azért az erősítőhöz. Nem tudom, még nem volt hasonló cuccom. Adnak hozzá bármit is? Gépre kötném, a hangkártya digitális kimenetére.

    Nem is férne hova hátulra 3 hangfal :) Kettőt el tudok helyezni, a harmadikat max ráragasztanám a hátamra.
    A Sony STR-DE598 [link] elvben 6X150W, bár ha jól vágom, az RMS számít. Annyira meg tudják kutyulni az embert. Van RMS, Zenei teljesítmény, PMPO. Úgy tudom, az RMS a valós, a PMPO, amit egyszer képes leadni, aztán robban :) (lényegébe), a Zeneiről kevés az infóm, több szokott lenni az RMS-nél.

    A mélynyomók akkor rendelkeznek sajnát erősítővel, ha aktív mélynyomók. De -szerintem- passzív mélynyomót is kapni bárhol. Anno még építeni is akartam egyet, csak csődbe fulladt a terv, mert nem lett volna mihez kötni.

    ''Az erősítők számára a mély frekvenciájú hangok előállítása a leg teljesítményigényesebb feladat ezért könnyítjük meg a dolgát hogyha az 5.0 mellé beillesztünk egy subwoofert.''
    Rgo nem az erősítőt nyúzzuk, hanem csak a sub-ot? Ezexerint -ha állítható a mélyen a freki- minél lejjeb csakarod a...herz-et :) annál keményebb dolgva van a kicsikének? Ilyenkor jobban melegszik, könnyebben elhasználódik, szebben szól? :P

    Denont egyik haverom nagyon dícsérte. Mindenesetre én nem szívesen vennék olyat.

    Nem azért írtam, mert a Yamahát ajánlottad, komolyan, először rá volt kötve a a JVC szett aSony STR-DG500-ra, lehet csak a rádióadás miatt, vagy nem volt antennája, de nem volt tiszta. A Yamaha viszont jól küldte. A Yamaha RX-V459 is tetszett, csak az már drága, lehet szebben is szólt, nem próbáltam ugyanazzal a hangcuccal, mert akivel voltam, nem érdekelt a témában, és nagyon menni akart, de ha még1x odajutok, 2 órán keresztük biztosan tesztelgetni fogom a dolgokat. Max szólok az auchan-es srácoknak, hogy most vásárlás előtt vagyok, hagyjanak kibontakozni, és ne dobassanak ki :) (Ott semmit sem fogok venni, az fix. :B :P ) Szóval így maradt a kisebb Yamaha, a 361-es. Színre is pöpec, kicsit türkiszes metál kékes szürke. Magyarul fogalmam sincs, hogy milyen színű, de szép :) Viszont én lehet feketét szeretnék, ha már veszek.

    Koda? Erre rákeresek. Még azt a -talán- Heco-t nézném meg, de majd ha megyek Auchan-be, akkor megnézem már milyen márkájó, mert nagyon durván szólt, szépek voltak a magasak, és talán még mélynyomó nélkül ki is húznám vele egy darabig, mert azok is jól voltak.

    Te sem tudhatsz minden, :) de még így is sokkal jobban kened a témát :P Ha nem kell nekem a HDMI, akkor no problem :U

    ''de az erősítő ha jól emlékszem képes alacsony impedanciájú meghajtásra is ugy hogy rá lehet kötni'' Mármint melyik erősítő? Mert a Yamaha elvileg 8ohmos, tehát 4-es hangfalat nem illik rákötni.
    A másik meg az, hogy kaptam egy linket általad, és ott 4ohm volt ah...nem emléxem már mire, rákerestem google-lel, és máshol meg 8ohmot írt. Ezért kérdeztem, hogy hogyisvanez? :F

    És akkor mi ez a kötögetés? Ha 8 ohmos az erősítő, akkor is rá tudok kötni egy 4 ohmos 5.1-es hangfalszettet? (Úgy tudom, nem, vagyis igen, csak elcsesződik a végfok)

    Szerintem meg ha a szomszédom lennél, együtt hallgatnánk valami dübörgős muzsikát egy üveg wisky társaságában :DDD
    Felettünk nem magyarok laknak, de két öreg, plusz egy középkorú egyén, alattunk meg egy öreg nő, aki már a 120W-ot sem csípi.

    Auchan-ban minden erősítőhöz csak 2.0át kötnek, márha kötnek. Nem nagyon van rá lehetőség, hogy 5.0-át hallj.
    Az a hangfalpár meg nem tudom mi volt, de érdekel. Lehet ma megint lenézek oda. És akkor még fix, hogy később írok, ha nem, akkor holnap ismét ilyentájt.

    Meggyőztél. :) Nagyjából így képzeltem el az ''életrajzodat'' :) Egyébként köszi.
    Tényleg nem azért írtam, nem vagyok bunkó meg semmi, csak szerettem volna tudni, hogy nem egy 13 éves kissrác ad tanácsokat. Biztosan megérted, hiszen nem 2e forintról van szó. :) Szóval...nem írom, hogy így minden más, mert kb stimmel a kép :)
    Én is bízom benne, hogy sikerül jól választanom. Nagyon nem vagyok pénzelve, tehát nó zsebpénz, nem is megy jól, anyámmal élek, szóval...egy ilyen hangfalrendszer, meg az erősítő nem illik...''ide'', de b@sszameg, egyszer vagyok 18, imádom a hangerőt, és a tiszta, ütős mélyet, a filmeket és a zenét, veszek valamit! Abban is biztos vagyok, hogy nem 2 hónapig lesz meg, mivel a Genius DHT510-esem 2-3 éves, és még mindig nagyon tetszik hangzásra (azt leszámítva, hogy valami meghalt a mélyben, de majd szerviz lesz).

    De jó neked, hogy még 1kor is fenn lehetsz :) Én meg 7re megyek melózni... :o
    Jamm elég hosszú lett, de nekem ez egyáltalán nem gond, inkább örülök neki. Nem tudom, hogy választ kaptam-e minden feltett kérdésemre, de most nincs kedvem visszaolvasgatni. Meg ma meló közben felmerültek bennem dolgok, természetesen már nem emléxem rájuk :B
    Most meg ha tudok, irány Auchan! :))

    Köszi szépen mindent, remélem folytatjuk a ''beszélgetést''.

    UI: Még annyit, hogy a Yamaha azért is volt meggyőzőbb, mert a Sonynál egyszerűen nem igazodtam el, nem találtam hol lehet ráadni a mélyet. Úgyhogy passz, a Yamaha 5X100/105W a Sony meg elvileg -ha még kapni vhol, mert egy régebbi model, akkor- 6X150W. És árban a Sony +5e. Depo árakat néztem.
    Használt hangfalat merjek venni?

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák