Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Játékos #71839 üzenetére

    Csak akkor használom a denont zenére, ha lusta vagyok bekapcsolni a sztereot.
    Ilyenkor direct, de a kijelzőt rajta hagyom.

    dynamic EQ számomra kevéssé tetszetős. folyamatosan ide-oda állitgatom a hangerőt vele, sehogy se jó. hangmérnökök azért általában elég jól összekompresszálják a dinamikát, hogy ne legyenek nagyon halk,és hangos részek, ezt már megszoktam. ezt csinálja vissza a dynEQ,és hiába lenne elviekben normális, hogy a beszéd halkabb,mint a robbanás, de sajnos ott is beleavatkozik, ahol nem kéne, és ez jobban zavar.

    Igzából filozófiai kérdés, hogy melyik valóságos, és melyik szinez. eleve egy mérnökök által újra legyártott hanganyagot hallgatunk (szerencsére vannak igazibb felvételeim is), nem a valóságot.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • Oldfighter

    senior tag

    válasz Játékos #71839 üzenetére

    Én is véleményezném ezt az egészet, mivel ha nem is Denonom van, hanem a "testvérmárkája", egy Marantz SR-6007-es.
    Én sztereó zenére azért használom a Dynamic EQ-t, mert atmoszférikusabbá teszi a hallgatni valót. Ezt is Auto üzemmódban. A minap éppen azon filóztam, hogy mihez is hasonlítható az amit ilyenkor művel az erősítő. Az biztos, hogy annyira nem nyúl bele a dinamikába mint a Dynamic Volume. Próbáltam EQ nélkül is hallgatni a veszteségmentes FLAC anyagokat, de akkor nekem az csont száraznak tűnt. Aztán persze mikor visszakapcsoltam, megtelt élettel a két front csatorna ( mélyládát már régóta nem kapcsolom be sztereóra), nyoma sem volt annak, hogy levágna bármit is az EQ. Valami olyasmit művel, melyet a DSP üzemmódokhoz tudnék hasonlítani ( erős túlzással) , anélkül, hogy több csatornára osztaná szét a sztereó jelet. Minden esetre nekem bevált, hogy van ilyen a készülékben, mint írtam, ilyenkor élettel telítettebb a zene. :)

    Süket szomszéd a jó szomszéd!

Új hozzászólás Aktív témák