Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz VoidXs #140522 üzenetére

    OK, siettem a megfogalmazással, tényleg nincsenek csomagok, hanem blokkok. Van a digitális adatfolyam (SPDIF) és jönnek azok a bizonyos egyesek és nullák. SPDIF átvitelnél egy adatfolyamban van jelen az adat és az órajel. A vevő chip figyeli az adatfolyamot és ebből nyeri ki az órajelet, amivel utána tudja értelmezni a bejövő adatot.

    A legtöbb implmentációban (ismétlem SPDIF-ről beszélünk) a forrás órajelétől nem tud független lenni a vevő oldal, tehát amilyen (pontos) a forrás órajele olyan lesz a végeredmény is a DAC-nál. Vannak próbálkozások a forrás órajelétől független átvitel elérésére, de 100%-os módszerről én még nem hallottam.

    És most ne keverd ide légyszi a HDMI-t, meg más átviteli módszereket, protokollokat.

    (#140524) VoidXs:

    "A jitter lényegében eliminálva van, évek óta nem faktor. Aki ezt vitatja, az nem rendelkezik megfelelő szakmai ismeretekkel."

    :DDD
    Már elnézést, de ekkora baromságot...
    SPDIF átvitelben MÉG nincs eliminálva. Próbálkozások vannak rá, alacsony szintre sikerült leszorítani, de sosem sikerült eliminálni.

    AURALIC a Vega G2-vel azt nyilatkozta, hogy talán nekik sikerült megcsinálni az első olyan DAC-ot, ami teljesen független a forrás órajelétől.
    Meglátjuk. :U

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák