Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz python1 #22189 üzenetére

    Amiket láttam OB mélynyomókat, mindegyikben legalább két, legalább 10"-os, de inkább 15"-os vagy 4db mélyhangszóró volt. Egy bass reflex dobozba elég egy 12"-os is, ebből gondoltam, hogy lehet annyira hangos az OB, mint a dobozos, de lehet hogy ez egy hibás következtetés. Mindenesetre ha jól emlékszem, te is arra panaszkodtál, hogy két 30cm-es hangszóró teljesít szolgálatot a jelenlegi faladban, és még úgy is kevés benne a mély.

    A nehéz részét sem látom. Ellentétben egy dobozzal, ahol van térfogat, oldal-arányok, van tömítőanyag, annak eloszlása és súrúsége, vannak belső kamrák, reflexnyílások, az OB esetén egyedül az előlapban van némi játék. És ha jól tudom, a legjobb előlap a végtelen nagy méretű (Infinite Baffle) minél jobban tudod közelíteni, annál jobb lesz a hangfalad. Lehet még játszani a hangszórók elrendezésével, és van hangváltó, de ugyanezek elmondhatóak a hangdobozokról is. És ha szélessávú hangszórókkal dolgozik valaki, még ezektől is mentesül.

    Az viszont tény hogy OB projektekbe drága hangszórókat tesznek, főleg ha mélyre akarnak menni.

Új hozzászólás Aktív témák