Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grózi

    Topikgazda

    válasz jozsi252 #22670 üzenetére

    Ha van rendes pwm-s aljzatod akkor kiváló választás.Itt a topicban bevált 100+ embernek és megelégedéssel használja.3 pin-s alternatíva még az Aerocool DS.
    (#22679) Melorin
    És mindezt szerzett tapasztalatok nélkül írod,ahogy korábban a hdd blokknál is...Már ne is haragudj,de így ne osztogass tanácsokat,rémhíreket.Rengeteg ember használja nagy megelégedéssel(csak használd a keresőt) a Bol.Quiet-t és nem is egy drága venti.Természetesen minden nagy légszállítású-magas rpm-ű ventinek 1200 rpm felett már van hangja(szélzaj)-ezért kell vezérelni.Te 1,5K-ért szeretnél minőségi ventit,szállítási költség nélkül,300 cfm-l és teljes fordulaton 10 dBa alatt-ilyet nem fogsz találni.
    (#22692) RazoR8402Még a SpeedFan-l próbálkozhatsz,esetleg még letölteném más lap oldaláról Win10-hez az AiSuite3-t,több lapnál működött(igaz jó párnál nem).
    (#22671) Laczahh A sys_fan2 pwm-s,a sys_fan1 jó lehet.
    (#22672) BandiT85 Sokan használják Mora-ra például nagy megelégedéssel,oda se kell nagy légszállítás(túl van méretezve a hőleadó felület,a venti szerepe annyi hogy ne szoruljon be a meleg levegő a lamellák közé).
    (#22675) eventus Jónak tűnik és BQ-ék nem szoktak nagyot hazudni a gyártói adatoknál.
    (#22673) laychi
    Hát igen,az Enermax-okat ezért zártam ki.Ház hűtésre igen a Be Quiet Pure Wings2-re gondoltam 120 és 140mm-ben is.A 140-s 12V-s adatai(1000 rpm,61.2 cfm,104m3/h) vannak megadva,de arról volt szó hogy vezérlőről használod és már 5V-ről elindul.
    Körbenéztem a mindfactory.de-n,sokkal nagyobb a választék és jobbak az árak.Tehát innét házhűtésre:
    120mm-ben a BQ PW2[link],140 mm-ben ugyanez:[link]
    Házhűtésre+bordára is 120mm 4 pinben:
    [link] , [link] , [link]
    Bordára,140mm de 120-s lyuktáv :[link] , [link]
    Ha a halkság a lényeg akkor a TY-147A,de ha kell a plussz kakaó akkor a Viper R.Útobbi is 900 rpm-ig halk,felette a zegyik legnagyobb légszállítással és statikus nyomással rendelkezik-viszont eleve van szélzaj.

    Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Új hozzászólás Aktív témák