Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • lorus 18

    csendes tag

    válasz Out #387 üzenetére

    aikidonak több stilusa van!!ha jol tudom egerbe melyiket üzik??

    A thai boxot elkezdtem''nem is bánom'''',köszönöm a sok infót

  • End

    csendes tag

    válasz Out #387 üzenetére

    Ha Te kifejezetten azért mentél le aikidózni, hogy megvédhesd magad (mielőbb) az utcán, akkor ''rossz'' helyet választottál.


    ''...irtózom attól, hogy bárkit is megsüssek, meg nem is tudom hogyan, miként tegyem azt...''

    Ha írtózól attól, hogy megüss vkit, hogy akarod megvédeni magad???
    Pont azért kell edzésre járni, hogy ezt megtanuld. Nem csak a technikákat tanulja az ember az edzésen, sőt, inkább a félelmét, gátlásait levetközni, a harcos mentalitást. Meg is van a Te első harcművészeti feladatod: legyőzni a félelmed, gátad, ami miatt nem ''írtózól'' mások megütésétől. Ha azért tetszik az aikidó, mert nincs benne ütés és így nem sérül meg az ellenfeled annyira, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak. Egy olyan ellenfél ellen, aki kifejezetten ki akar csinálni Téged, nem fog (mindig) működni az állandó ellépés, elterelés, stb, föleg, ha nincs rá elég időd és helyed. Ha viszont mégis sikerül rajta megcsinálni egy dobást, feszítést, stb, feltehetőleg sokkal jobban megsérül, mintha kiütötted volna, mivel ő nem fog repdesni (nem tudja ,hogy kell) egy kézcsavarás esetén, hanem simán eltöröd vele a kezét vagy az inszalagjait szakítod el, ha meg földhöz vágod, feltehetőleg a betonon megy szét...

Aktív témák