Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wormike

    csendes tag

    válasz Sianis #164 üzenetére

    a hangszigetelés lehet drága is, de nem annyira, mint egyes kész termékek. ezért javasolom mindenkinek, hogy megpróbálhatja elkészíteni házilag. a beszerezhető késztermékek között felmerült 12.000 Ft-s és 4600 Ft-s is. ahogy várható, az olcsóbbról nincs semmilyen információm, de ránézésre nem rossz:
    Bővebben: link
    Bővebben: link

    a drágábbak között van, amelyikről korrekt leírás is van, de ez sem jelent többet, minthogy laboratóriumi vizsgálatokkal tesztelt termékről van szó.

    megfelelő minőségű hangszigetelés készíthető általános ágybetét poliuretán (PU)habszivacsból, a lényeg, hogy nyíltcellás szivacs kell (nem hungarocell, meg nikecell), és a fentiek alapján otthon is kibarkácsolható belőle a jó felületi kialakítás, valamint kell alá egy megfelelő testhangszigetelő réteg, pl. parafa.

    van természetesen az általunk zajcsökkentésre használt, kifejezetten erre a célra fejlesztett nyílt cellás PU hab, vagy melamin hab, de ezek m2 ára megközelítheti az olcsóbb késztermékek árát. pontos árakat nem mondok, de lehet, hogy van olyan hangszigetelő anyag, amelyik fele ennyibe kerül. viszont ágybetét lehet, hogy van a sufniban. :DDD

    mindenesetre: Bővebben: link

    és a lényeg. természetesen elsődlegesen a zajforrásokat érdemes megszűntetni. javasolnám, hogy a ventirácsokat vágjad ki, mert a ventik zajának jelentős része a légáramból származik. de lehet kapni vékonyabb ventirácsokat (~ 500 Ft/db), mert azért a mechanikai védelem sem árt. a csavar helyett pedig inkább használj gumi rögzítőket a ventikhez, vagy gumialátétet a csavar mindkét oldalán: fej | gumi | ház | gumi | venti, és figyelj arra, hogy a csavar ne érjen hozzá a furatban a házhoz (kisebb csavar, inkább anyával rögzítve).

  • alcom+

    tag

    válasz Sianis #164 üzenetére

    Az a baj, hogy a csavarok átviszik a házra a rezgéseket.
    Ezt úgy küszöböltem ki, hogy biciklibelsőből vágtam
    szélesebb csíkokat, mint a ventilátoron lévő furatok.
    Egy összehajtott dróttal be lehet fűzni a furatokba.
    A venti alá ablakszigetelőt (D-profil) használtam,
    nagyon rugalmas.

Új hozzászólás Aktív témák