Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rendon #36891 üzenetére

    Az összefoglalót kinyitod a topic tetején, ott találsz egy csomó tesztet. Végig lehet bogarászni őket. Sajnos tudni kell, hogy olykor az eltérő méretekben másképpen viselkednek a gumik, így nem biztos, hogy az adott teszt eredményét egy másik méretű gumival sikerülhet reprodukálni. Illetve az is lehet, hogy az adott méretben az adott típus nem is kapható...

    A gumikra írt értékek a gyártók által megállapítottak, iránymutatásnak jók, de ne ez alapján válasz gumit.

    A gumiknál nem csak az tényező, hogy mennyire tapad jól hóban, és mennyire sokat fogyaszt vele az autó, de az is, hogy mennyire hangos (ez a harmadik, amit fel kell tüntetni). De ezen kívül tényező, hogy mennyire hamar mutatja az öregedés jeleit (bekeményedés, repedezés), milyen jól viselkedik esős időben, milyen gyorsan kopik, és így tovább. Ezeket nem tudod meg a rajta lévő matricáról...

    A Nokian közepes gumi, nagyon nem nyúlsz vele mellé, nekem még 2014-től 2018-ig volt a gyártótól téli gumin, jól viselkedett, sose hagyott cserben, csak zajos volt (a mostani Laufenn hallhatóan kevésbé zajos). Ha megengedhetsz magadnak drágább gumit, és amúgy sokat autózol télen, akkor mondjuk lehet nem hülyeség egy magasabb polcon álló gumit nézned (pl. Continental WinterContact TS860 vagy Pirelli Cinturato Winter), én az ADAC teszt alapján a Kléber Krisalp HP3 mellett döntöttem, de még várok arra, hogy véleményt alkothassak róla... :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák