Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz #06658560 #3816 üzenetére

    Kopi, azt aláirom, hogy a 'szükség törvényt bont' néha. De ezt csinálja mindenki a saját felelősségére... Én se csinálok mindent gépész precizitással, de azért olyan kijelentésekbe sem futok, hogy a gépészetben nincs értelme a precizitásnak... - Már pedig manapság egy adott gép működését bemutato video (mivel a mai technika lehetőséget adnak rá eme csodás 21. században) bizony részét képez(het)i egy gépészmérnök feladatának olykor, nem pedig csak az őskori rajzasztalon végzett munka. - Pont ma olvastam amúgy egy érdekességet ezzel kapcsolatban: A houston-i egyetemen a nagy ámerikában tudjátok hova tartanak? Azt mondja az ottani prof, hogy a mai gyerekek már annyira a 3D-s világban nőnek fel és annyira bennük van a 3D-s gondolkozás, hogy ők inkább erre alapoznak, mintsem hogy a papir alapu rajzolással kezdenék a dolgokat és így egyből 3D-s eszközökkel dolgoznak a hallgatók. Ebben a 3D-s világban pedig akár külső szemlélőként is nézve nem csak statikus hanem dinamikus kreálmányok is vannak, és ez utóbbiaknak csak helyes működ(tet)ésével van értelme az egész dolognak - éppen ezért gépészmérnök a gépészmérnök, és nem pedig pl egy meteorológus csinálja... Ellenben ezzel a 3D-s dologgal egy a baj... félő, hogy sok ember a csilli-villi megjelenitések miatt elveszik a dolog pont ezen szépségében mellőzve vagy esetenként ki is hagyva a háttérben és amugy szerintem fontosabbnak is vélt mechanikai szabályokat. Ez kis eseteknél, vagy szerencsés közelitéseknél a laikusnak nem tűnik fel, amig a számitógép visszakérdezés nélkül megcsinálja amit kérnek tőle. De amint előzőekben sejtetni véltem, egy esetleges gyártásnál és tesztelésnél kiderül, hogy nem oda buda és pl az adott kerék más pályán akar legördülni, a másik alkatrész tervezett és immáron adott pályagörbélyét elhagyva. Nah ekkor jönnek elő a bibik, és a menedzserek már nem csak a homlokukat ráncolják, vagy épp vigyorognak a számukra érthetetlen látványosságon... Persze itt jön elő a kapcsolati tőke, de ez már más téma...

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák