Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • echterion

    nagyúr

    válasz gyépés #52420 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled, csak a laptop gyártónak köszönhető, hogy ilyen meleg az az amd proci, le is írtad szépen asus-ék piszkos trükkjeit. Tényleg jó lenne más gyártónál is látni élő eredményeket, de nyilván az intel vastag pénztárcája keményen odatesz a proci terjedésének. Azért remélem, lassan kifutnak ezek a szerződések és az intel is a pénzéből, hogy végre lehessen látni némi versenyt a mobil procik piacán is.

    **********

  • gago1975

    őstag

    válasz gyépés #52420 üzenetére

    Szia Gyépés.
    Szerintem nem baj, hogy megint leírtad, mert ez a Topik azért van, hogy ilyenekről beszéljünk. Gondolom nem az itt leírtak miatt lett törölve a bejegyzésed.
    Egyáltalán nem tesztellek, de van egy-két dolog, amiben nem értünk egyet. Volt az a leleplező videó amit te posztoltál és abban elhangzott olyan, hogy az Asus szinte ki kérte magának a tesztelő megnyilvánulását a géppel kapcsolatban, nem tetszett neki ahogy és amiket a gépről mondott. Bírálta a magas hőfokot, bírálta az anyagminőséget, a kijelző pontatlanságát, a gép hűtéstervezést stb…

    Az ASUS TUF gépek tudvalevőleg annyira rosszak hűtés tekintetében, hogy nem érdemes arra hivatkozni. Ezt már meg is beszéltük korábban. Nem derül ki, mennyire jó vagy rossz bennük a proci, mert minden felforr, meg trottyol bennük. Szóval ezt nem tudom elfogadni mint bizonyítékot arra, hogy mennyire rossz az 4800H. Ebből annyi látszik, hogy ja, tényleg nagyon gyenge minőségű még mindig az ASUS TUF széria...
    A Zephyrus G15 megint csak az ASUS "csalafintasága" miatt nem teljesen releváns. Itt van ugye az, hogy egy műanyag lappal letakarják a ventik szellőzését, nehogy jól hűtsön. Ezt még KillHates is tapasztalta. Sőt, mikor ezt észrevették először egy tesztpéldánynál, és kivették a műanyag lapot az egyik videóban, utána hirtelen sokkal hűvösebb lett minden a gépben. Ezután az ASUS inkább jól beragasztotta a gépbe a műanyag lapot a későbbi példányoknál, nehogy ki tudja venni a user garivesztés nélkül. Szóval a hőfokok nagyon rosszak az igaz, de ha nekem befogod az orrom, nekem is elkezd lilulni a fejem és leülök tőle. Itt is inkább a gépet jellemzi a hőfok nem a procit szerintem.
    Nem találtam ilyen videót, amit kérsz, de nem is nagyon kerestem, inkább statisztikai alapon gondolkodok. Nem lehet az összes komoly tesztelőt, tesztoldalt, vloggert megkenni, hogy hazudjon. Ha lenne ellentmondó mérés, biztosan meg lehetne találni egész könnyen. Én ezért nem is ragaszkodok a realtime videókhoz, nekem elég a grafikon,

    Tudod én vettem a fáradságot, és épp ezért posztoltam neked, a te írásodra a HP OMEN 2020-as, illetve a Clevo 15” gépének a mérés eredményeit, hogy na tessék, nem csak a TUF vagy a lefojtott hűtésű Zephyrus produkál magas hőfokokat, hanem ezek a modellek is.
    Ezek tények, mérések ahol valós Real Time eredményeket látunk és nem kérésre, megrendelésre kozmetikázott „átlag hőfokokat” posztolnak.
    (#52318) gago1975 (#52250) gago1975

    A procit inkább ez jellemzi. Az XMG nem hiszem, hogy fizetett ezért, nem lenne értelme, mindkettő az ő gépe, a feltételek is egyenlőek, teljesen összehasonlítható, ritka szerencsés helyzet.

    A HP OMEN 2020-at is összeeresztették, és hőterhelésben ott is alul maradt sokkal az Intel-es 10750H-val szemben. De ahogy itt ebben a videóban amit te posztoltál, ott is látszik, hogy az Ryzen-es Clevo vagy amit én mutattam OMEN, 5-10 °C-kal melegebb mint az Intel-es verzió. Akkor ezeknél a gépeknél is „fojtogatás” van? Én nem a Ryzen számítási teljesítményét aláztam, én csak rávilágítottam arra, hogy 4800H, az AMD akkora hőterhelést ad a gépnek, a perifériáknak, akkora kihívást jelent ez a hűtésnek, a gépet kordában tartani, hogy emiatt a hibafaktor nagyobb mint az Intelnél. Egy 2 órás játéknál 5-10 °C többlet szerinted nem okoz hosszútávon problémát?? Szerintem igen. Ezeket a gépeket mire csinálják, ha nem a játékra, használatra? De arra és ha mindent összevetünk, akkor azt láthatjuk, hogy a Ryzen-es procik melegebbek, ezáltal hosszútávon nagyobb meghibásodási faktorral kell velük számolni. Ergo rossz konstrukció.

    „mert egyszerűen ezek az oldalak nem tehetik meg, hogy elveszítsék a hitelességüket.Én bízok a Hardware Unboxednek, Jarrednek, a Notebookchecknek, meg még egy párnak. Ha ezek mind ugyanazt mondják, nem hiszem, hogy az AMD megkeni őket mind, hogy teszteket hamisítsanak. Lehetséges, de nagyon valószínűtlennek tartom, így inkább elhiszem, amit írnak. Te meg bizalmatlanabb vagy velük, mint én, ez van. ”

    De sajnos bármit megtehetnek, sőt tovább megyek, szerintem nem az AMD a fő ludas, hanem az Asus, HP és aki a nagyok közűl még beteszi ezeket a Ryzen-eket a laposaikban.
    Ők megtehetik anyagilag, hogy ezeket a teszteket befolyásolják.
    A Clevo annyiban kihagyható a képletből, hogy kicsi cég, nem jut akkora szelet a tortából mint a nagyoknak. Megpróbálják a hűtést a Ryzen-hez igazítani, próbálják a hőterhelést a lehető legjobbra leredukálni.
    Most picit gondolj bele.
    Jön az AMD, prezentálja neked, hogy na most mi olyat csináltunk, hogy az Intel összecsinálhatja magát, de azt, hogy milyen áron azt elhallgatták.
    A nagyok megvették a több 100e Ryzen „szart”, csináltak mellé egy hűtést és most a számítási, renderelési teljesítményének a kihangsúlyozásával, esetleges fogyasztásával próbálnak a user-ekre ráereszteni ezeket az „időzített bombákat”.

    Mert hidd el, ezeket a hőterhelési anomáliákat nem most fogják tapasztalni a user-ek, hanem fél egy év múlva.

    De az Asus nem csak a Ryzen-es gépekkel csinálja ezt, nem csak itt csapja be a mezei user-t.
    Ezeket olvasd el, most nem másolgatok ki belőlűk idézeteket:
    (#52006) gago1975 (#52017) gago1975

    De ez mindennel így van. Az autó motoroknál is a downsizing, egy humbuk. 1,0 - 1,4 - 1,6-os motorokból próbálnak akkora teljesítményt előcsalni, mint egy régebbi V6-ból. Én Ford-os vagyok, de az 1,0L-es 100 lovas Ford motorok 80-100K km-er után mind lerohadnak. Tényleg ez kell a népnek????

    De vegyünk még egy másik példát Intel és Ryzen összehasonlításból.

    Apex 15 vs Ultra 15. Kb ugyanaz a masszív Gamer gép, mind a kettőnél brutális hűtés, I7-9700K RTX 2070 az egyik oldalon Ryzen 9 3900 RTX 2070 a másik oldalon.
    Mit látunk egy Witcher 3 játék alatt, milyen hőfokokat tapasztalunk,??? A képek magukért beszélnek szerintem.

    APEX 15 Ryzen 9 3900 RTX 2070 CPU 87°C / GPU 75°C

    ULTRA 15 i7-9700K RTX2070 CPU 64°C GPU 69°C

    Jó hosszú lett, elnézést mindekitől. :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Új hozzászólás Aktív témák