Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz Pablo #6993 üzenetére

    Felső: pamutpólót nem ajánlom, ha picit is beleizzadsz elkezdesz fázni.

    Nekem most kb így néz ki a teljes felszerelés:

    felül: hosszú aláöltözet (szintetikus), hosszú ujjú vékony futófelső (nike technikai outletből bagóért), széldzseki (Tchibo-s) - esetleg van még egy Quechua 300-as szteccspolárom, de az már szerintem sok.

    alul: Thermo futónadrág, ha kell rá melegítő vagy softshell. A gore cipőm elég meleg, abba nem kell vastag zokni, szóval szerintem marad a saucony vékony.

    Túrázásnál még erre jöhet egy vízálló-lélegző kabát+nadrág, sárban, nagy hóban kamásli. Ja, meg egy kétrétegű zokni: Ryvan bi climasocks, nagyon bevált.

    Ez így réteges, jó hőtartó, lélegző, szélvédelem is van ha kell, és minden időjárásra jó.

    Szerk: kesztyű kimaradt, még nem szereztem be, valami szélálló lesz. Meg egy csősál kell még, azt akár maszknak is lehet használni.

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Pablo #6993 üzenetére

    jo otlet,nezzuk csak:

    nadrag: en a duplat kerulom meg -10nel is,egyszeruen sok,tul sok,amig birok rovidgatyaban futok kb 5fokig,aztan thermo cicanadrag (jelen esetben saucony es asics) betetes,alul a vadlinal zipzaros,en fole nem veszek rovidgatyat,de itt a kornyekben mindenki ismer (kis varos elonye/atka) igy nem nezik

    felso: polo,kipsha alaoltozet (stretch) es idotol fuggoen vagy egy thermo fleece/bluz 1/2 zippes ez kb 0 fokig,vagy ha szeles/havas hidegebb az ido akkor softshell kabat (thermo vizallo es szeldzseki egyben)
    retegesen szeretek felul oltozni,ha valtozik az ido akkor le tudjak dobni valamit (palyan az oltozobe,kint meg a derekamra kotom)

    cipo: havas/jeges konnyu futasra teli terepcipo (talp nem csuszik) minden masra telen Saucony Ride 5 es NB 890 (foleg letakaritott palyan,mert kulonben csusznanak a kanyarban)
    en a teli cipot 3 szezonig tudom hasznalni,szoval ha igy nezem nem draga,de neha aranyat er

    kesztyu/sapka/sal: en kesztyut hasznalok 0fok kornyeketol,de a sapka es a sal kimarad,engem nagyon zavarnak,van egy fejpantom ha nagyon-nagyon hideg lenne,ez eddig csak 2x fordult elo ;)

    Yak-trax nevu cipore csatolhato "holanc" is letezik,azt dicserik a kulfoldi forumokon (annyira nem is draga,ez foleg jegre valo)

    [ Szerkesztve ]

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • deicide

    veterán

    válasz Pablo #6993 üzenetére

    Én a lassú tempómból kifolyólag (5:00-5:30/km) jól be szoktam öltözni, nem zavar, ha izzadok, mert úgyis a háznál hagyom abba, rögtön tudok átöltözni.

    A ma hajnali 4 fokban volt rajtam 1 hosszúujjú technikai felső és egy neoprén szerű másik, vastagabb felső. Rá még egy széldzseki a szél miatt. Kötött sapka, rá a fejlámpa, alul pedig technikai cicanadrág és rá egy vastagabb technikai hosszúnadrág. Vékony kesztyű és quechua túrazokni, meg sima futócipő.
    Ez 0-8 fok között jó nekem, ez felett az egyik hosszúujjú az rövidujjú, kesztyű, sapka nincs és nadrág is csak egy cicanaci és rá egy rövidnadrág.
    0 fok alatt még egy rövidujjú aláöltözet, vagy a széldzseki helyett vastagabb softshell kabát, vastag kesztyű, balaklava és vízálló cipő.
    A március 15-i hóesésben, amikor az utak beálltak, ez utóbbiban voltam kint 10km sétára, amikor az M7-esen is sétáltam, mert le volt zárva. Az az idő még így is durva volt, főleg, mikor pont szembe kellett menni a 100km/h-s széllel ;]

    [ Szerkesztve ]

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • Apollo17hu

    őstag

    válasz Pablo #6993 üzenetére

    Én terepcipőt újítottam télire. Ma futottam benne először, sajog is a combom. :D Kb. fél kilóval nehezebb a nyárinál.

    Nadrágnak Király Gabi-féle mackót használok, a lábam nem fázós. Aláöltözetnek technikai póló, arra pedig hoodie (Tescoban egy ilyesmi 4900 forint volt). Ha megérkezik az északi szellő, a kettő közé még egy vékonyabb pulcsit is felveszek. Van egy kb. 15 éves Chicago Bulls sapim is. Kesztyű az nálam is alap, eddig ilyen párszáz forintos piacit használtam, de karácsonyra valószínűleg meglepem magam egy vastagabb, teljesen kézfejre simulóval, amiben fogni (edzeni) is lehet.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés