Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!

    Benzines tologatós fűnyíróknál létezik valamiféle márkasorrend?

    Al-Ko, Husqvarna és Makita, amik közül elsősorban nézelődni próbálok.
    100-150k között keresek valamit.
    Hétvégén szinte egész nap vágtam egy kölcsön Al-Ko 4.66 SPB géppel. Nehezen megközelíthető, bokros kiskeretet, domboldalt tele kövekkel és foci kispályás gyepen egyaránt próbáltam. Sehol sem volt semmi gondom vele. Térdig érő gazba meg nyilván nem fogok egy tologatós gépet betolni...
    Igazság szerint ez 100k körül mozog, Briggs 450e motor, 46cm, egysebességes önjáró.
    Szinte mindenben nagyon pozitív csalódás volt a gép- ahhoz képest, hogy 20 éve pehelysúlyú 100-1300W elektromos fűnyírókkal nyírkáltam a család kertjeit.

    Szívesen rászánok többet is,

    [link]
    [link]

    [link]

    150k körül Makita, Husqvarna és erősebb motorral szerelt Al-Ko is hozható már.
    Van bármi különbség az egyazon motorral szerelt különböző márkájú gépek között, vagy itt nagy csodákat nem kell várni, egy Husqvarna csak a jól csengő márkanév miatt fog többe kerülni, mint egy Hecht, vagy Riwall?
    Az Al-Ko egyébként mennyire elismert név a piacon? Bármi más még a három fenti márkán kívül, amit érdemes megfontolni?

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3461 üzenetére

    "Egyébként nem nagyon írtad, hogy mik az igények, gondolok itt vágószélességre, önjáró legyen-e, mekkora a nyírandó terület, mennyire fontos a gép önsúlya, stb."

    Ez az, amire a válasz nem ennyire egyértelmű.
    Van egy kb. 500m2 hásó kertem. az jelenleg tök sivár, csak a gaz növekedik benne-itt ott, lóhere, stb. Idővel, gyakran nyírva és öntözéssel rásegítve lehetne benne gyep is, ez lenne a cél. Sajnos egy szarvasok által előszeretettel használt területről van szó, ami emiatt eléggé hepe-hupás. Pár éve még lapvibrátorral is egyengettem, de több zsák fűmag, aztán pár hónap alatt átvette a gyom az egészet és kedvem sem volt ásott kút hiányában a vezetéskes hálózatról öntözgetni egy soha sem használt gyepet. Szóval ez az 500m2 eléggé sík.
    Van még ezen kívül több, kisméretű füves területem is, tuja fás szegélyek, 40x1.5m hosszan pl, illetve két kis 30-50m2 kert, szintén pár tujával a széleken.
    Az utcán is előszeretettel tolom le az út széli füvet, de árokszélek, hepe-hupás, erősen gyomos, köves részek, stb.
    Eddig úgy voltam vele, hogy a legjobb egy 15ezer Ft-s elektromos a legjobb megoldás, amit nem sajnálok.
    Az 500-as részen is van, hogy egy ideig semmi sem nő, csak ilyen leveles gyom foltokban, amúgy csupasz föld az egész. Aztán esik pár hétig az eső (nem mostanában) és hipp-hopp lesz térdig, derékig érő fű. Oda meg már benzines fűkasza kell...

    Szóval multi igényeim vannak, ez bonyolítja a dolgot.
    Az Al-Ko, mint márka, miért nem szimpatikus?
    Én úgy tudtam, hogy az egyik legnagyobb fűnyíró márka...

  • HagaNRG

    őstag

    válasz Morris #3471 üzenetére

    Én is épp olyan hangulatban vagyok, hogy kell minden és kész. Amúgy sem szándékoztam az elektromos gépet teljesen leváltani, mert egyszerűen a meglévő Bosch Rotak32 és az annál is kisebb, 2-3 éve 10ezer FT-os tescoban vett MTD egyszerűen olyan pehelykönnyű, hogy a szára végénél fogva is lehet emelgetni.
    Vannak továbbá tologatóssal megközelíthetetlen tujafás kerítés szegélyeim is, nem is kevés, amire megint csak rá kellett jönnöm, hogy kell a benzines fűkasza is. Igaz, hogy pokoli koszos munkát végez, de havonta 1x elviselem. (Mifelénk amúgy is az lett a divat, hogy az emberek egyetlen fűnyírót használnak, az pedig szinte mindenkinek a Stihl benzines fűkasza. Lehetőleg FS 410 és a fölötti, közel 300 ezres kategória. Pár éve próbálom megfejteni ezeknek a titkát és vonzerejét, de kb. annyi lehet, hogy a Stihl FS 410 az a 2020-as évek falusi Stihl fűrésze. Az is elengedhetetlen minden háztartásba, hát most már a benzines, 250-350ezres kasza is. Igaz, hogy ennyiből kijönne egy márkás és profi benzines tologatós, önjárós gép, elektromos és egy benzines kasza is, de valamiért ebben a szegmensben kizárólag a csúcskategória kell mindenkinek, ha mindjárt csak a hátsó udvar 50m2 füvére is, akkor is)...

    Én inkább tartok egy 25 ezres Bosch Rotak32-t, egy Güde fűkaszát és épp nyomában vagyok egy önjárós gépnek, hogy az egyenes, nagyméretű hátsó kertre is legyen egy megoldás...

    Viszont épp ezért vívódom, hogy elégedjek-e meg az Alko 4.66 SPB-vel, vagy menjek egy spécibb, nagyobb, nehezebb, több fokozatban önjárós gépért és szánjak rá még 50k-val többet mondjuk.

  • HagaNRG

    őstag

    Van már egy Güde fűkaszám, azzal megoldom, amit muszáj, esetleg, ha túl trehány vagyok és véletlenül térdig nő a fű.
    Igazság szerint bevallom, az elmúlt években a motorok és autók bűvöletében éltem és sajnos a hétvégéken nem mindig tudtam időt szánni a fűvágásra.

    Mostanában viszont besegítettem egy ismerős parkgondozónak és egy héten keresztül 8 órában egy Stihl FS410-zel kaszálok. Emellett egy másik ismerős megkért, hogy vegyem meg és üzemeljem be neki az Al-Ko 4.66 SP-B-t is, így nem csoda, ha most egy ideje a fűnyírás körül forog az életem .
    Már ott tartok, hogy bármerre járok, azt nézem, hogy kinek, hol, miért nincs levágva a fű a háza előtt, vagy a parkokban és hogy mennyire picsafüst lenne rendet rakni itt-ott egy jó géppel.

    Részemről tehát kétélű most a dolog, mert az Al-Ko 100 ezres, Briggs 450-es motoros önjárós 46cm-es gépe egyrészt adott egy alapot, amit egy új, modern és jól kinéző gép megadhat.
    Ahogy mondtam, 20 éven át mindenféle elektromos fűnyíróim voltak és azokkal is tökéletesen elégedett voltam. Pár hete kaptam ajándékba egy régi, lerobbant benzines gépet, ami megadta a benzines fűnyírók kábelmentes szabadságát, a csapágymentes, trapézban álló kerekei viszont egyúttal feladták a leckét a mozgatásban is, mert egy kínszenvedés vele dolgozni. Folyamatosan elakad ugyanis, egyszerűen nem gördülékeny vele a munka.
    Lényeg tehát, hogy a két véglet között próbálom megtalálni az ideális gépet, próbálom a lehető legjobbat venni, mint mindenki, ugyanakkor nehéz belátni, hogy ezen a 100 ezres kategórián felül mi az, ami már fölösleges luxus és mi az, ameddig még érdemes nyújtózni.

    Makitából melyik típus az, ami nagyjából megegyezik a Husqvarna LC 153S-sel specifikációk terén?
    (plusz, hogy továbbra is tartom, hogy az Al-Ko, Husqvarna és Makita kb. ugyanazt a színvonalat adja, ha az egyazon kategóriás gépei közül nézelődünk).

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!

    Makitából a legjobb ár/érték arányú gépnek a PLM4628N.
    (Briggs & Stratton 500E)
    Ez 115k lenne.

    plm5113n2 lenne esetleg a nagyobbik testvére, ami már 51cm-es és B&S750EX motorral szerelt, 3 sebességes gép. Ez viszont már 170k, annyit szerintem nem akarok érte adni.

    A Husqvarna ezekhez képest 130k, 650EXI motorral. LC153S típus.

    Szóval sikerült jól belőni az árakat, mindig, mindegyik pár tízezerrel több az olcsóbbhoz képest.
    Az Alko irányába mozdít még mindig, hogy a kerekei nagyobbak, úgy nézem, hogy a Husqvarna ezen típusának elég kis kerekei vannak. (bár 1-2cm-ről van szó csupán végülis).
    A Makita kerekeiről meg végülis sehol, semmi info nincs.
    Vagy marad kerek 100-ért a 450e motoros Alko 46cm.

    Egyéb ötlet? (ismerősi javaslatra már kezdtem beleélni magam a Makitába, gondoltam, hátha kijön legolcsóbbra és még mindig elég jól csengő márkanévről is beszélünk, meg végülis nem csúnya ez a Makita zöldes-kék sem :) De 170-et nem gondoltam egyből kifizetni egy gépért)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3486 üzenetére

    "Husqvarna magyar FB oldalát 1 millióan követik, az AL-KO-ét 78 ezren. Szerinted ez véletlen?"

    Vigyázzunk azért, a Husqvarnáról nekem elsősorban az off-road motorok jutottak az elmúlt 30 évben eszembe, az ország másik felének meg a láncfűrészek.
    Az Alkonak csak fűnyírója van lényegében. (ok, tudom, van neki is láncfűrész, meg minden, de a Husqvarna elsősorban mint láncfűrész gyár, másod sorban motorgyár, az Alko meg mint fűnyírógyár vonult be az emberek tudatába)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3486 üzenetére

    "Én nem azt mondom, hogy ne vegyél AL-KO-t. De ha árban elmész 130-140 ezerig, akkor részemről nem lenne kérdés. "

    Jól van, ebben végülis igazad van és értékelem a profi érvelésed. Nagyon tényleg nem lehet belekezdeni és lássuk be, itt most lényegében a Husqvarna, mint márkajelzés üt mindent (hacsak valaki nem megrögzött Makita csavarbehajtó rajongó :)) És kétség kívül mivel nem csavarozókról beszélünk, azért a fű témakörben eggyel hangzatosabb a Huski név, mint a Makita, úgy hiszem.
    Engem is vonz, sőt, csak gondolom, hogy az elmúlt X évben annyi ismerős-rokon annyi elérhetetlen árú Huski fűnyíróját csodálta már meg, hogy valamiért berögzült, hogy ha egyszer benzines gépem lesz, akkor azt ne nézzem majd, mert az nekem elérhetetlen.

    Gondolom, megmaradt az Alko ilyen tökéletes ár-érték arányú elérhető gépnek a fejemben és most, míg nem láttam így egymás mellett az árakat, addig nem is tudatosult. (vagyis, hát nézegetem én már napok óta minden éjjel a kínálatot, de ezekben a számokban még mindig hajlamos vagyok elveszni).

    Akkor úgy néz ki, bárhogy is próbálok ellene tenni, muszáj lesz a legjobban csengő narancs gépet megvenni :)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3494 üzenetére

    Hát, gondoltam, a drágább csak jobb mindenben... aztán most már 100-as nagyságrendnél ne ezen a plusz 20-30k-n múljon.
    Ez a szervíz dolog látod, nekem újdonság.
    Előbb mindenki az Alkot szidta, mert elromlik, most meg kiderül, hogy a Husqvarna lehet, hogy nem romlik el olyan gyakran, de akkor meg a szervíz a macerás... Hát, ez jó.

    Vagy hagyom a francba, beülök az autóba és 115-ért elhozom a Makita plm4628n-at az Axiálból. Ott azért bízom benne, hogy a forgalmazó neve garancia a garanciára :)
    Nyilván tökéletes lenne az is és pár nyírás alatt úgyis megszokja- megszereti az ember, bármit is használ. Csak most kicsit bosszantja a csőröm, hogy 10k a differencia a 46cm vs 51cm között, ráadásul a motorja is nagyobb a Husqvarnának ezért a tíz pluszért.

    [ Szerkesztve ]

  • HagaNRG

    őstag

    válasz mrzed #3493 üzenetére

    "Ha mégis Makitát veszel, ezt a hozzászólásomat azért olvasd el."
    Elolvastam, köszönöm. Az önjáró előny lenne, ezt már az Alkos tapasztalatból mondom. Eléggé puha a talaj, hepe-hupás is most még egyelőre (bár lehet, hogy feltárcsázom az egészet még most, azt lapvibrátorral egyenesere tolom és resetelem az egész kertet) Ennek ellenére azt tapasztaltam, hogy az önjáró funkció számomra sokat gyorsított.
    Ennek ellenére van jelenleg 3 elektromos kiszuperált fűnyíróm a garázsban, hirtetem is őket (motorja végülis mindegyiknek jó). Egyenként eladogatom őket, akkor szinte pár ezer ráfizetéssel kaphatok egy új gépet.
    Esélyes, hogy veszek egy Ryobi 32-es 1300W elektromosat is, bujkálni és árokpartot vágni az is tökéletes lesz és nem mellesleg álom szép :)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3486 üzenetére

    "Azért egy fűnyíró nem csak a motorból áll ki, ezt te is tudod, rengeteg alkatrész van még ott. Hiába van ugyanolyan motor egy AL-KO-ban, Makitában, attól a Husqvarna egy minőségibb, megbízhatóbb gép."

    Ez viszont eléggé furán hangzik, ne haragudj.
    Motoron kívül túl sok bonyolult műszaki alkatrésszel nem nagyon rendelkezik egy fűnyíró sem. Tengelyek, meg tolókar, esetleg fűgyűjtű zsák. Egyik sem dealbreakernek hangzó feature, amit nagyon el lehetne rontani- főleg, hogy az elmúlt 50 évben túl sok minden nem változott műszakilag a gépeken. (rokonságban előfordulnak ilyen '80-as években az USA-ból hozott Honda fűnyírók is még, tök egyszerű konstrukció, de a dizájnon kívül nem hozott túl sokat az elmúlt pár évtized, lássuk be)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz IMGM6 #3498 üzenetére

    Ha látnád, miket írnak a Bosch Rotak-okról!!!
    Mégis van 3 ilyen gépünk. Ami elromlott, azt garanciába cserélték, újra és ennyi.
    Egy huszonezres fűnyíróról hidd el, senki nem fog ódákat zengeni...Én mégis elhasználom boldogan mindegyiket, akár a 10 ezres tescoban vett MTD-t is.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3501 üzenetére

    Nagyon igaz, amit mondasz, köszönöm.
    Elvégre mire valóak a fórumok, ha nem arra, hogy az ember fejében lévő káoszból még nagyobb káoszt csináljon a sok szakember kommentelő? :)
    De mégis itt vagyok, ahelyett, hogy a boltokat járnám... Mert szeretek adni mások véleményére is. (közben meg általában úgyis az van, hogy az emberek többségének is az van, ami épp az X boltban volt és annyiba került, amennyit rászántak)

  • HagaNRG

    őstag

    Még esetleg azt nem tudja valaki, hogy a PLM Makitáknak mekkorák a kerekei?
    Képeken nekem eléggé nagynak tűnnek... Hátha előremozdít valamitez a döntésemben.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3514 üzenetére

    "Én a te esetedben is a Husqvarnát venném... lassan már azt fogjátok hinni, hogy a Husqvarna küldött engem, hogy rábeszéljek mindenkit a gépeikre."

    Én ma hajszál híján megvettem.
    Kiderült, hogy az egyik régóta nézegetett webshop pont a közelben van. Fel is hívtam őket, hogy akkor mennék érte, de mondták, hogy sajnos nincs készleten. Marad ezek szerint a webshop.
    Akárhogy próbálom csűrni-csavarni, bármit vennék, mikor itthon lenne, másnap már azon gondolkodnék, hogy miért nem a még nagyobbat, még erősebbet vettem, mert az a 10k felár pont annyi, hogy másnapra az ember megbánja a spórolást. Nem azért, mert nem lenne pont annyira tökéletes a Makita is, csak hát, nem akkora és nem olyan erős, mint a Husky.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz Morris #3517 üzenetére

    "Én meg a makitát venném :)
    Vedd azt amelyiknél érzed, hogy jó döntés lesz."

    Várom az érvelésed a Makita mellett.
    Szerintem holnap csütörtök, most már bármit is rendelek, hétvégére úgysem lesz meg, így úgy döntöttem, hogy ezt a hetet még olvasgatással töltöm, nem sietem el most már. (úgyis szinte minden nap bejön egy új alternatíva)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz bako01 #3519 üzenetére

    https://youtu.be/H-jD-2sg5Hc

    Nem biztos, mert nem ismerem a géped formáját, de ha a youtube videókat átnézed, talán találsz ilyet. Lényegében magát a Kawasaki motort kell megtalálnod a YT_n, tuti szerelték a világon ezt is több fűnyíró típusba, valahol csak lesz egy olajcsere videó róla...

  • HagaNRG

    őstag

    válasz Morris #3522 üzenetére

    Látod, ahány weboldal, annyi info.
    Össze-vissza írnák már mindenhol, mindent.
    Esküdni mernék, hogy a 129 ezres önjáró Husqvarna súlya eddig csomó helyen 29kg-nek volt megjeleölve. (mondjuk a kerekeket is össze-vissza írják és méretezik mindenhol)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3529 üzenetére

    Na, micsoda meglepetések.

    pedig már itt szemezek az Agroker weblappal, most akartam hívni őket, hogy akkor küldjenek egyet. Mondjuk csodák úgysincsenek, elsőre rosszul esik, hogy tényleg ilyen kicsi a Husqvarna hátsó kereke, meg, hogy ennyire nehéz, de végülis akkor ennyi.
    Az a plusz tíz kg nem semmi, cserébe persze nagyobb területet fog át és erősebb a motorja.

    A motorbeli eltérések a Husqvarna és a Makita között már inkább mérvadóak, mert 500e a Makita és 650e a Husqvarna motorja. Ez azért nem kis differencia lehet. Másrészt meg végülis ha könnyebb a Makita és nagyobbak is a kerekei, ki tudja, még előnyös is lehet a végén. Mondjuk én simán levágtam a területem a 46-os Briggs 450e motoros Alko-val is múlt héten. És már az is egy jó nagy batár gép volt. (de azon legalább van elöl fogantyú, ha emelni kell). A Husqvarnán semmi fogó felület nincs, úgy látom. Tudom, tudom, ne emelgessük, de elég az, ha akár csak egy árkon kell átrakni a gépet.

    Na, megint ott vagyunk, hogy el lehet ezen variálni a végtelenségig. (mekkora a Makita PLM4628N kereke végülis, tudja valaki biztosra?)
    116 ezer az Axiálban a Makita, félre is van nekem téve egy, ha minden kötél szakad, fogom a francba és beülök a kocsiba, elmegyek, elhozom, le lesz zárva a dolog. (annyi, hogy megörgzött motor rajongóként az életben nem fogok tudni megbocsájtani magamnak, amiért elpártoltam az utolsó pillanatban a Husqvarnától)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3532 üzenetére

    Köszi szépen, ez az, hogy ilyenkor az ember a gép előtt elagonizál napokig. Jellemzően én így elvagyok mobiltól kezdve bármilyen kütyü vételével. Sokkal jobb annak tehát, akinek a közelében van valami bolt, bemegy, megnézi élőben őket, aztán dönt. Így meg marad a youtube és a fotók nézegetése.

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!
    Találtam ma egy jó kis boltot.
    Képbe került pár eddig nem emlegetett márka:
    - Dolmar
    - Stiga
    - Cub Cadet
    - Honda

    Ezekkel mi a helyzet? (vagy itthon kevésbé forgalmazott márkákról van szó?)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz bozont #3556 üzenetére

    Mármint 1:1-ben?

    Akkor ez a gép gyakorlatilag ugyanaz, mint a Makita azonos méretű és specifikációju példánya, csak narancsra fújva?

    Most, hogy így nézem, valóban...
    Akkor lehet, hogy a Makita nyert nálam, élőben ezek a Dolmarok elég szimpatikusak voltak...
    Mármint pl. a Husqvarna ellenében. De lehet, hogy csak autós szemmel nézem őket és a nagy felnik megvettek...

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3560 üzenetére

    "...Ezért az árért van egy noname fűnyíród, amiről semmit nem tudni (mennyit bír egy töltéssel, szervíz, stb). Ennél meg aztán főleg fenn áll a veszélye a márkásabb fűnyírókkal szemben, hogy ha pár év múlva szükséged lesz akkura vagy akár töltőre, nem találsz hozzá vagy nagyon nehezen. Vagy ha bármi gond van a fűnyíróval, akkor valószínűleg kuka."

    Nagyon nem ez a helyzet.
    Való igaz, hogy a Parkside, mint akkus fűnyíró, noname gépnek tekinthető. Azonban a Lidl márkájaként forgalmazott mindenféle Parkside gépek igenis elismertnek és rajongottnak tekinthetőek.
    Kezdjük pl. azzal, hogy a 3 év garancia elég komolyan és profin működik. Hála égnek még semmim sem romlott el, de a Lidl ügyfélszolgálata az olvasottak szerint nem problémázik soha, ha garanciális ügyintézésről van szó. 3 évet adnak minden Parkside-ra, feltételezem, hogy erre is.
    Akku valóban lehet, hogy sokmindenkinek nem lesz hozzá, nekem azonban máris rendelkezésre állna töltővel együtt, mert a Parkside összes akkus gépére ugyanezek az akkuk mennek. Utánpótlástól meg aztán végképp nem félnék, mert aki ismeri a Lidl üzletpolitikáját, tudja, hogy forgóban árusítja mindig valamelyik Parkside terméket (épp pár napja néztem át, hogy mekkora is jelenleg a kínálat, hát, eléggé ijesztő és tényleg lefedi az összes barkács és építőipari ágazatot). Az akkuk és töltők is jellemzően évente 2-3x vannak kirakva a polcokra, ha valaki ezekből szeretne utánpótlást. (de mint mondtam, onnantól kezdve, hogy van több ilyen kütyü otthon, már ezzel sem kéne gondnak lenni).
    Engem most eléggé elgondolkodtatott ez az ajánlat, annak ellenére is, hogy tíz perce hívtam fel az Axiált, hogy ha még bent vannak, akkor megyek és hozom a benzines, 46-os Makitát és végre pontot teszek a vívódásom végére. Gondoltam, hogy ennek megkoronázásaként meg hozok hozzá akkor egy ilyen parkside akkus gépet is, amivel a nehezen hozzáférhető tuja fás keskeny füves részemen könnyebben tudnék forgolódni- sajnos azonban az akksis gép is relatíve nagy, 46cm-es... egy 32-es jobb lenne nekem, lévén a Bosch és MTD elektromos gépeim is ekkorák.

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!

    Ma délután atneztem egy rakás katalógust, amiket tegnap hoztam a fűnyíró boltból. Makita, stihl, husqvarna, Honda, Dolmar, Red Fox, Stiga, Cub Cadet, Alko, Mtd, lényegében kimuveltem magam minden márka kínálatából és áraikból.

    A következő érdekességre figyeltem fel:
    A Cub Cadet egyik gépe 170 ezer Ft-ért 180cc Kawasaki motort tud, és állítólag a felhasználó sebességét automatikusan felvevő önjáró tempót. Akkor indul a hajtás, ha meglökjük a gépet és folyamatosan a toló ember sebességéhez igazodik.
    Nem tudom, ez mennyire parasztvakitas funkció és, hogy a gyakorlatban is jól működik-e, de legalábbis ez a 180as Kawasaki motor a netes reviewek alapján eléggé világbajnoknak tűnik. Több helyen azt írják, hogy a legmodernebb, legkifinomultabb motor és csak ez után jön a Honda, majd pedig a Briggs. Nyilván az is tény, hogy a 170es kategória már el távolodott a 116k Makita és a 130 ezres Husqvarna árától...

    Mi a véleményetek erről?

  • HagaNRG

    őstag

    Ma nézelődtem kicsit megint és miután az elmúlt héten már sorra került a Makita, Husqvarna, Cub Cadet, Dolmar is, mint esélyes, így most csak, hogy legyen még egy utolsó csavar, az eladó véleményét is kikérdeztem és ő egy Stiga gépet ajánlott, konkrétan ezt:


    https://technorollshop.hu/stiga-combi-53-sq-b-onjaro-benzines-funyiro-bands-3-le?utm_source=olcsobbat&utm_medium=shopping&utm_campaign=olcsobbat_shopping_technorollshop

    Stiga Combi 48 SQB
    B&S 550 motor, 48cm vágási szélesség, mulcsozás, locsolócsatlakozó. Állítólag ez a legminőségibb gép, pedig ezt olyan boltban mondják, ahol a komplett reportoár végigvonul.
    Az árból is meg kapok egy kis kedvezményt, amivel jóval a Husqvarna 153S és kicsivel a Makita 46 alá megyünk, így lényegében ez lenne a legolcsóbb gép eddig a kínálatban. (majdnem olyan olcsó, mint az Alko 4.66 SPB.

    Nem mondom, hogy hú, de tetszik ez a forma, azt viszont igen, hogy a tolókar, a gázrúd, meg a magasságállító kar is mind nagyon simulékony, könnyen járó és szimpatikus volt rajta.
    Holnapra megfogadtam, hogy mindenképp döntök és hozok valamit, nehéz menet lesz :)

    https://youtu.be/1erKznfGcMg

  • HagaNRG

    őstag

    válasz syler123 #3585 üzenetére

    Egyetértek.

    Leegyszerűsített megfogalmazásnak tűnhet, de lássuk be, fórumra bármivel kapcsolatban két ember jár:
    - az egyik, mint pl. én is, aki nem tudja mit vegyen, mert full süket egy témában és rászakadt a világ választéka
    - a másik pedig, akinek gondja van.

    Motorozok, fotózok, autózok, TV-zek, mozizok, mindent magas buzéria szinten, de bevallom, egyiknek sem járok a fórumaira, mert ami szabadidőm van, abban használom ezeket és fölöslegesnek tartom beszélni róluk.
    Ennélfogva a tanulság az, hogy általában azok írnak, akinek gondjuk van valamivel és a másik X százalék csak simán használja ezeket. Még, ha akkus csavarozó, flex, vagy fűnyíró, akkor is... Végülis nem túl bonyolult termékek, sokat nem lehet egyikről sem beszélni. Kivéve, aki épp benne van és ez a mániája...

  • HagaNRG

    őstag

    válasz tesóKA #3589 üzenetére

    Na jó, ebben megkövetlek, tényleg eléggé negatívan álltam tegnap a netes közösséghez. Nyilván ez esetben én is leszek még egy darabig... És majd elmondom a tapasztalatokat is.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz BrandonXXV #3593 üzenetére

    Profi mezőgazdász ismerős épp ma ajánlotta, mint titkos tippet. Köszönöm a szándékot!

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3594 üzenetére

    "Hogy állsz a döntéssel?
    Az a gond, hogy 90 ezres géptől már 170 ezerig lassan felsorolsz mindent. :D "

    Hát, én már csak ilyen vagyok.
    Az élet úgy hozta, hogy ma történt meg a nagy vásárlás. Tegnap este lesérültem, így reggeltől kora délutánig a sebészeten voltam... nemrég értem csak haza, maradt a variálás és ha úgy vesszük, még egy plusz nap nézelődés. (belátom, hogy bizonyos tekintetben úgyis ez a dolgok legszebb része mindig- mikor az álmodozás és a realitás talaján egyensúlyozva próbálunk dönteni az egyes típusok között. Nyugi, voltam én már úgyis, hogy Mazda 3, vagy CX5 :)
    Szóval nem áll távol tőlem a végletek közötti vacilálás...

    Tegnap azért a nézelődés közben a társul hívott unokatesóm akkor hagyott ott a boltban, mikor az eladónál rákérdeztem, hogy akkor még kéne egy jobb féle fűkasza és egy belépő kategóriás, de lehetőleg Stihl, vagy Husqvarna benzines láncfűrész is :) (mázli, hogy azokról még nem érdeklődtem, mi?)
    Most is épp a Youtube-on a Péter láncfűrész csatorna videóit nézegetem :)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3594 üzenetére

    Köszi a sok-sok tippet. A terület nagysággal kapcsolatban azért annyit igazítanák, hogy a 700m2 minimum megvan, plusz még mivel szomszédok nélkül élek egy 200m hosszú utcában- ami ugye nem közterület, csak lakatlan és beépítetlen magántelkekből áll), így általában a saját közérzetem érdekében inkább végigvágom az utcát is mindkét oldalt. De jó-jó, ne magyarázkodjunk, lényeg, hogy most fűbuzéria a fő hobbim és kész. (rokon szerint meg mind hülye, aki 25 ezernél drágábban vesz fűnyírót, mert a fű az fű, annyit nem ér egy gyep sem, hogy a végén több százezret dobjunk ki rá)

    Az 500 Euros Husq 153S a valóság, ezt a nagyáruházban és a márkaboltban is igazolták, hogy ennyi. Hiába, ez most magyarországi akció, ez a 129 ezer Ft-os ár. Ha úgy vesszük, eléggé ár/érték arány, legalábbis méretarány bajnok a gép, ha úgy vesszük.

    Nehezíti a dolgom persze, hogy még az eurós szlovák piac gépei is bekavarnak nekem és mivel az árfolyamon az egekben, hát, ez sem segít. Momentán tegnap lehet, hogy elhoztam volna a Briggs motoros Stigát, ha nem dobta volna be az eladó az utolsó pillanatban, hogy kártyát nem tud fogadni.
    Most azt számolom éppen, hogy a "mindig az első ötlet a legjobb" hozzáállásnál maradva Alko COMFORT 51.0 SP-B PLUS meglenne annyiból, mint a 46-os Makita. (és azért az Alko az 51cm, és BS625EX motor). Az már majdnem ugyanazt tudja, mint a Husk 153S, csak 20k-val olcsóbban. (hiába, muszáj vagyok komolyan utánaszámolni mindennek, ha egyszer még a végén tényleg lehet, hogy egy benzines kasza is kell mellé)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3597 üzenetére

    Bocs, úgy értettem, hogy ma SEM. Nem is értem, hogy maradt ki.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3597 üzenetére

    Azért a 3 és a CX5 nem épp egy kategória, na :) Főleg nem egy méret. De nem is ez a lényeg, csak szemléltetni akartam, milyen vagyok.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz Plebi #3603 üzenetére

    Nem is volt ez kérdés, a 153S esetében itt kezdettől fogva mindenki a 130k-s árral számolt szerintem.

  • HagaNRG

    őstag

    válasz #97520896 #3604 üzenetére

    A slagcsatlakozó nálam sem jelent semmiféle pluszt.
    Biztos jó, meg minden, de szerintem a harmadik alkalom után örül az ember, ha kész a munkával, nem az, hogy még mosogasson. Én egyébként extrém gondos és kíméletes ember vagyok a dolgaimmal, de pl. ahány rokonnál ismerősnél van drága fűnyíró, ha látnátok, hogy néznek ki, már egy éves korukra is, a többség 10 évesnek is elmenne. (haveroknál pl. 250 ezres Honda motoros nagy Hq gépek vannak. Teljesen lepukkanva. AMíg nem ástam bele magam, meg nem mondtam volna, hogy az övék is ugyanaz a széria optikailag, amik most is kaphatóak).
    A önjáró téma viszont kiemelten fontos nálam, annyi, hogy egy ismerős most világosított fel, hogy úgy vegyem meg az alap, egyfokozatú önjárú gépet, hogy rövid idő alatt ki fogom nyírni. Mert lassúak, mint a tetű. Ő 3 fokozatú Makitát vett, 200 körül, ő mindig a max. sebességen, szinte futólépésben vágja a füvet, hetente akár 2x is és ő megőrülni a lassú, 3km/h gépekkel, tuti túltolná őket.
    Nem mondom, az Alko nálam is határetes volt a múltkor, mert tényleg hajszálnyival gyorsabban tolnám, mint ahogy ő megy, de most megint az van, hogy akkor emiatt vegyek még 50-nel drágábban valamit?
    Azért bármeddig nyújtózkodom is, komoly és eltökélt szándékom, hogy nem megyek árban olyan magasra, amiből a végén kaphattam volna egy komolyabb fűkaszát is egy alapbabb önjáró géppel együtt. A végén lehet, hogy úgyis többre fogok értékelni két jó, de különböző célra használatos szerszámot, mint egy csúcsgépet.

    110 ezerből úszok meg egy Husqvarna láncfűrészt+ belépőmodell fűkaszát
    Stihlből pedig ugyanezt 30k-val többért.
    Erős szándékom, hogy bárhol veszek is bármit, akkor veszek most már egyben mindent.
    Tehát a végén ilyen 250k körül fog megállni a komplett kertfelszerelés. (egy fél családi nyaralás ára fűnyíróra- nem túl jó biznisz)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz stickermajom #3608 üzenetére

    Kézzel szoktam én is lehúzni a nedves, friss füvet a gépekről. De a szülők gépén konkrétan 10cm vastag belesült, kőkemény fű volt a kés körül.

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok Urak!

    Ezúton köszönöm a több hetes fejtágítást és felvilágosítást a különböző gépekkel és tudnivalókkal kapcsolatban!
    Jelentem, a mai nappal révbe értem!

    Itthon vannak a fűnyírók :D :DD :R

    Melyikkel kezdjem?

  • HagaNRG

    őstag

    Érdekesen zárult a nap és egyáltalán nem a tervek szerint :)

    Egy óra tanakodás után a kedvenc mezgazd. boltomban emellett a sárga Lamborghini mellett állapodtam meg.

    Lényegében az utolsó utáni pillanatig tanácstalan voltam, de végül úgy tettem, mint az átlagemberek voltak, kinéztem, hogy az adott árért melyik gép adja a legnagyobb számokat és ez a Stiga maradt benn a kosárban csak, szinte egyedüliként.

    A bűvös számok pedig a következők:
    55cm és Briggs&Stratton 750EX motor, többfokozatú önjáró funkció, mulcsozó kit.
    Lényegében ezzel mindent el is mondtam. Ja, dehogy is, egy fontos dolog, amitől kezdettől fogva éreztem, hogy nekem fontos lenne: Változtatható sebességű meghajtás.
    Mindezt egy baráti 500 Euros áron.

    Ha úgy vesszük, picit fölé mentem a Husqvarnának is, ám rá kellett jönnöm, hogy a változtatható meghajtás sehol sem lenne ingyen.
    Meg persze mindig, ha valamit találtam is hasonló áron, akkor vagy Loncin motoros volt, vagy csak 46cm. Azt meg megfogadtam, hogy 46-os gépért nem fogok 400 euronál többet kiadni.

    Lényegében 96 ezer Ft-ból megállt volna ugyanez a Stiga, csak 48cm-es, 550EX B&S motorral szerelve is. Utólag picit elgondolkodtam rajta, hogy mi a francért kellett megint telhetetlenkednem és miért nem hoztam el azt, mint ár/érték arány bajnokot, hisz 550-es motorral szerelt gépet 100k alatt senki sem ad, pláne, hogy még ilyen arany középút 48-as kése lett volna.

    Végülis boldog vagyok és elégedett így is.
    Mondanom sem kell, egész délután a füvet vágtam- ami sajnos most még az esős napok ellenére sem volt akkora, hogy éreztesse magát a 750-es motor, pedig biztos, hogy van benne kratft, ekkora B&S motorról eddig még csak nem is álmodtam. (lévén a két héttel ezelőtt, 0km-esen tesztelt és amúgy minden tekintetben tökéletes ALKO SPB is 100k-ért csak 46-os, 450-es motort adott).
    A Makita lett volna 500-as 116k-ért, majd a Husqvarna 650-es, 130-ért. Ha úgy veszem, ez alig drágábban minden számban felülmúlta ezeket, annyi, hogy a márkanévtől itthon nem fog hasraesni senki.
    Pedig amúgy rohadt sportos és igényes a gép, most már bátran mondhatom, hogy én csak tudom, hisz tényleg végigfogdostam előtte már mindent (Dolmar, Makita, Husqvarna, Honda, Cub Cadet és Alko gépek). A központi magasságállító kar pl. a Makitánál és DOlmarnál első osztályú volt, hasonló az Alkohoz, fém a fémben... a Stigánál úgyszintén. A Husqvarnánál viszont átnéztem és még a 900 Euros gépeknél sem láttam azt az egykezes, nyomókaros magasságállítást, amit a Youtube-os videóknál mutogattak. Nem tűnt túl egyszerű megoldásnak, bevallom. Legszerencsétlenebb műanyag fogazott megoldása a Cub Cadetnek volt, az nagyon nem tűnt simulékonyak.

    Tudom, hogy ez elvileg mindenkinél egyszer az életben kerül beállításra, de nálam sajnos pont olyan a kert egyelőre, friss alakítás utánn, hogy itt-ott még vannak benne darabos, hepe-hupás részek, ahol kell a maximális magasság, míg máshol meg mehet közepesen alacsony fokozaton.
    Van egy kb. 50m2 kis kertem is, ott a legtömöttebb a gyep, ami érzésre és látszólag olyan, mint a golfpálya, mégis legalsó fokozaton szinte felhasal rá a fűnyíró. Szóval a legalacsonyabb fokozat valami aszfalt minőségű gyepre való csak, vagy nem tudom, hol a gond...
    A Cub Cadet, mint tradicionális amerikai márka, nagyon-nagyon vonzott és kb. hasonló áron hasonlót adott is volna, ám bevallom, a sebességállító kar, ami kezdetben a Youtube-os videókon poénnak tűnt, elriasztott tőle. Konkrétan nem éreztem, hogy jó ötlet ugyanazzal a karral gyorsítani, amivel elvileg a gépet toljuk és fordulásokkor kiemeljük (hátsó kerékre).
    Még valamit: A gépek 100%-ának műanyag kerekei vannak. A Stiga is műanyag, ám érzésre és körömmel nyomkodva is ez szinte tömör guminak tűnik a többihez képest, a Husqvarna pl. számomra szinte fröccsönytött műanyag kerekűnek tűnt... Nem hatalmas dealbreaker dolgok, meg állítom, hogy bármit hoztam volna ennyi varia után, mindegyik tökéletes lett volna, de most mit mondhatnék... valami alapján csak választanom kellett és nekem ezek tűntek fontosnak. Meg utólag bevallom, én amúgy is az a fajta vagyok, hogy ha mindenki kólát iszik, akkor én Traubit kérek.
    Talán emiatt is éreztem vonzalmat a kicsit egzotikus, kicsit noname, kicsit "mi ez amúgy?" stílusú Stiga iránt.
    Ja és nem utolsó sorban. Ez az 55cm, ez már nagyon brutális egy óriás dögöt eredményez. Félelmetes, hogy mekkora gép ez. Jól mutatja a mellette álló 32-es Parkside a méretkülönbségeket.

    Majd csináltatok egy Lamborghini logot a háza oldalára :) Tökre illene rá :)

    Szóval véget ért egy fejezet, reméljük, innentől kezdve csak olvasó vendég leszek... E
    Köszi mindenkinek mindent!

  • HagaNRG

    őstag

    Mivel a napokban több embert megmozgatott itt a Lidl Parkside akkus fűnyírója, így jelentem, ma délután a Stiga mellett egy ilyenre is szert tettem.

    Néhány szóban szeretném összefoglalni a tapasztalataim erről a gépről is:
    33cm-es, tehát nem a holnaptól akcióban lévő gépről van szó, cserébe nem is annyiba került :)
    Elmondom, kereken 59 Euro volt a kis akksis fűnyíró. Ennyiért meg egyszerűen nem tehettem meg, hogy nem hozom haza kipróbálni, annál is inkább, hogy a nagyvas mellé úgyis kell valami, amivel a keskeny, tujafás szegélyeim és az 5x5m-es kis füves kertjeim is le tudom vágni.

    Túl sok tapasztalatom nincs vele, lévőn a ma délután 90%-a a Stigával való nyírásra ment el.
    De dióhéjban elmondanám, hogy bátran vágjon bele mindenki, aki ilyesmiben gondolkodott.
    Az enyém csak egy akksis, ennek ellenére tökéletesen elboldogult még az esős napok utáni nagyobb fűben is.
    Az akksim egy másfél éves csavarozóból származik, nulláról úgy egy óra alatt tölti fel teljesen, ezután pedig kb. fél óráig tudtam használni. Ez idő alatt levágtam úgy 100m2 területet.

    Amúgy végtelenül igényes, minőségi benyomást kelt. A Bosch Rotak 32-es mellett cseppet sem kell szégyenkeznie a Parkside gépnek, sőt. Gyakorlatilag sehol, semmi kivetnivalót nem találok benne, 1:1-ben elmehetne ez is egy Boschnak. (készítettem is fotókat róluk).
    A kosár minőségi, a kerekek gyönyörűek, a központi magasságállítás is nagyon fejlett és igényes, a tolókar összerakása sem jelentett gondot, szerszámot sem igényelt. Pillanatok alatt lecsukható a kar, ha kis helyen kellene tárolni.
    Bevallom, úgy hoztam el, hogy ezt most ennyiért muszáj kipróbálnom, de nem gondoltam volna, hogy ekkora pozitív csalódás és szerelem lesz a kis gép. A fűvágás tényleg gyerekjáték vele és ha nem hagyjuk túl erősre és túl magasra nőni, amiben már az ezres kábeles gépek is fuldokolni szoktak, azaz betartjuk a heti vágást, akkor ezzel sem lesz gond. 2-3 plusz akksival bőven meg lehet oldalni vele 300m2-t, ahogy számoltam és még akkor sem kerülne többe 50k-nál.
    Számomra tehát pozitívabb nem is lehetett volna az akksis fűnyírókkal való megismerkedést.
    Ehhez képest most már komolyan kíváncsi lennék, hogy mit tud pl. egy, a Horváth András által épp a napokban tesztelt 160 ezres Bosch, mert ahogy rémlik, az sem bírta fél óránál tovább, gyengének meg nem bánom, de éppenséggel ezt sem mondom gyengének.
    Csak valahogy szegényke olyan kis kompakt, olyan könnyű és olyan halk, hogy az ember nem tudja komolyan venni és folyton gyerekjátéknak néztem még én is (főleg, hogy 2 órán át a 40kg-s Stigával nyomultam)

    Ezek után azt mondom hajrá, ne féljen senki a két akksis, nagyobbik testévérétől! Várom majd a beszámolókat arról is!

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3637 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Való igaz, nekem sem a szívem csücske a Stiga kinézete. Ez alapján a felnik, meg a szín miatt a Makita simán befutó lett volna, sőt, a Husqvarna is, mert hát na...
    De most mondjam, hogy ha meg már sárga, akkor a Cub Cadet gépek is jobban teszettek, a dögös, fekete felnis Alko-król nem is beszélve.
    Aztán az élet mégis így hozta, hogy a kinézetet a háttérbe szorította a funkció és a számadatok.
    Amúgy ez sem csúnya, de ahogy minden ember, én is telhetetlen vagyok és azt mondom, hogy ennyiért nézzen már ki rohadt jól. (cserébe mondhatom, hogy egy John Deer- ilyet is néztem ám, vagy egy gyári Honda (vagyis nem csak OEM Honda motoros) gép meg egyenesen úgy néz ki, mintha a '90-es években gyártották volna.

    Amúgy igen, 53 és 55cm között mozog valóban. A boltban, ahol vettem, ott állították, hogy 55-ös, aztán több oldalon meg mégis 53-asnak írják. Nem mintha azon a 2cm-en múlva.
    Úgy vagyok vele, hogy az ár/érték aránya így is bajnok volt szerintem, főleg, ha az itthoni 170-200 ezres árakhoz képest nézzük...

  • HagaNRG

    őstag

    válasz den89 #3637 üzenetére

    "A Parkside-on is meglepődtem, hogy egész jól néz ki. Ennyi pénzért sokkal gagyibbakat látni... Az a fél óra menet idő azért kicsit soknak tűnik nekem. Azt úgy értetted, hogy a fű kiöntéssel meg mindennel együtt, nem? Tehát maga a gép menetideje lehetett mondjuk 20-25 perc? ...Egyébként milyen akku van benne, 1 db 18V 4Ah? ..."

    Na, akkor akkus Parkside!
    Esküszöm, hogy valóban minőségi a gép.
    Az akksival kapcsolatban tényleg csinálok majd egy rendes tesztet, valódi, lemért m2 területtel és rendes akku üzemidővel. Sajnos egyelőre csaló lesz ez is, mert utólag jöttem rá, hogy a csavarozógépem nem 4Ah, hanem csak 2Ah-s. Ez nem tudom, hogy a motorerőben, vagy csak az üzemidőben mutatkozik meg?
    Tehát, ha úgy vesszük, ettől csak jobb lehet. (erre várnom kell hétfőig viszont)
    Nem akarok szépíteni az üzemidőt illetően, de bevallom, ezt a számot az első teszt alapján írtam nagy fellelkesülésemben.
    Korrigálni fogom mindenképp, ha lesz időm rendesen beállni és egy komolyabb területet merülésig vágni.

    Tegnap elmondanám, futottam még egy kört fűnyíró témában, ha már lúd, legyen kövér alapon... Mert reggel útra keltem, hogy hozzak még egy ilyen akkus 32cm Parkside gépet magamnak is, miután a szülőknél maradt az első gép.
    Sikerült is, még volt belőle. Nem úgy, mint a 100 Euros Parkside fűkaszából. Ezt reggel 7-kor elkapkodták. Megint a hülye Black Friday effektus a Parkside gépek körül? Vagy ez olyan egyes férfiaknál, mint a nőknél a Pepco?

    3db Sk Lidl-ben néztem szét és mindenhol elfogyott az első reggelen délelőtt 10 óráig az összes Parkside benzines fűkasza.
    Csak azt nem értem, mit tudhat ez, mert amúgy a multikban mindenféle Riwall, Güde, stb. kaszát kapni szintén 100 euroért, hasonló tudással...
    Nem tehettem mást, muszáj voltam felhajtani a legutolsó bolt legutolsó Parkside kaszáját és elhoznom.
    Majd írok egy tesztet erről is, képekkel, ha érdekel valakit.
    Szóval a lényeg, hogy tegnap hazaértem egy újabb akkus fűnyíróval, egy kaszával és még egy 20 Euros bónusz ütvefűróval is :)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz inf3rno #3645 üzenetére

    "Amúgy a benzinessel összehasonlítva nem túl gyenge az akkus?"

    Hát hogyne lenne túl gyenge, egy benzineshez képest minden tekintetben játékszernek látszik. De komolyan, mintha a 3 éveseknek gyártott mini kis játékfűnyírót tologatnám. De ez van, ha a 40kg-s, 53cm-es, 163 köbcentis nagyvas benzines után közvetlenül váltunk egy 32-es, pillekönnyű, szupercsöndes akkus gépre. (mert azért az tény, hogy ezeknek se súlyuk, se hangjuk). De aztán ahogy végigtoljuk a gyepn, végülis a fű az akkus gép alatt is ugyanúgy lemegy, mint a nagy benzinessel, szóval a célnak megfelel. (ha úgy veszem, én is máris gondolhatok azon, hogy 500 Euroból mi mást vehettem volna :) Mikor a Parkside fűkaszával és akkus nyíróval is meglennék, sőt ha úgy vesszük, a pár éves 1000W MTD-vel is megvoltam. Csak ez van, ha a sok hobbi mellé újat talál magának az ember és fűnyírókkal kompenzálja az autók és motorok iránti szeretetének egy újabb szegmensét :)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz tibcsiworld #3648 üzenetére

    Én nem tudom már, hogy mi ez.
    Egyetlen Lidl-ben láttam kirakva 3 db-ot. Fölötte az ár: 79 Euro.
    Megakadt rajta a szemem és fél percnyi gondolkodás után rájöttem, hogy ez így, ebben a formában, még az extrém magas euro árfolyam mellett is kihagyhatatlan vétel- legalábbis egy próbát mindenképp megér a dolog.
    Otthon, este tűnt fel a számlán, hogy a 79 is még lejjebb csúszott, a pénztár már csak 59-nek számolta el. Másnap visszamentem és elhoztam még egyet. Így most van két akkus fűnyírónk, egy a szülőknek, egy magamnak.
    Akksi az még nincs hozzá bár, várom türelmesen a hétfőt. (életem leghosszabb ideig várt Lidl akciója ez, mert mintha itt már vagy 2 hete emlegetnék a tagok, hogy a Lidlben akciós lesz az akkus fűnyíró, meg az akksik is: Bementem érte hétfőn, nem volt. Mentem csütörtökön, akkor sem. Valamiért aztán még így is azt hittem, hogy szombaton tutira lesz, megint megnéztem a reklámkiadványt, erre látom: hétfő.
    Jövő héttől viszont a Szlovák Lidl-ben megint lesz pár akkus gép, flex, valamint excenteres csiszoló és damilos szegélyvágó is, úgyhogy megfogadtam, hogy beújítok mindenből egyet és mivel amúgy is csak ilyen alkalmi barkácsember vagyok, nekem simán tökéletes kell, hogy legyen az akkus verziója minden ilyen szerszámnak. (meg hát, milyen jó érzés lesz hi-technek lenni, még ha csak budget hi-tech is :)

    Kis update:
    Ma megint csináltam egy fűnyírást a Parkside egy-akkus, 32cm-es gépével (csak, hogy nehogy valaki összekeverje a kettőt, mármint a nagyobbikkal, ami két akkus).
    Azért most helyesbítenem kell, mert ahogy utánaszámoltam, ilyen 15-20 perc volt csak az üzemidőm. Hozzá kell azonban tennem, hogy ez még mindig csak fél-teszt, mivel mint mondtam, a csavarozógépem 2Ah akksuval rendelkezik és én azzal használom a fűnyírót.
    Természetesen hétfőn megveszem majd a 4Ah verziót, aztán hajrá!

  • HagaNRG

    őstag

    válasz syler123 #3675 üzenetére

    Mi az a kestarto? Neked el szokott törni a kés? Ilyen még 30 év alatt egy fűnyírónkkal sem fordult elő...

Új hozzászólás Aktív témák