Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz emiki6 #52076 üzenetére

    Rájöttem mi okozta azt, amire emlékeztem. (Mégse lennék ennyire hülye?) Elektromágneses sugárzás, azon belül mikrohullámú, vagyis lényegében az adatkommunikáció. Elég erőteljesen belehallatszik a zenébe jack kimenet esetén mindenképp (nem volt egyértelmű, mert nem olyan, mint amikor egy erősítő szedi össze, inkább cicergés), usb kimenetnél talán nem. Én meg azt hittem, hogy ilyen szar a telefon kimenete. Azt mondjuk nem tudom, hogy közvetlen a jelbe belekeverednek e a digitális csomagok, vagy csak a kábel szedi össze, netán mindkettő. (Berci, te fizikus vagy, mennyire káros a szervezetre hosszútávon az, ha zsebben van? Rákra lehet számítani? Lehet át kéne állnom a net ki-be kapcsolgatására...)

    Nagyon fáradt lehetek (nem aludtam olyan sokat), hogy nem érzékelem olyan rossznak a telefont. Rákötöttem a telefon jack kimenetét az ampra. Tapasztalatok:
    - elég sok különbség van a 2mm és a 8mm átmérőjű rca kábel között.
    - nincs olyan sok különbség a gép + kisdacb valamint a telefon jack kimenete között, ha ampra vannak kötve, a legszembetűnőbb az, hogy a dac (foobar szerint) 10dB-lel hangosabb, mint a telefon. A szoftveres halkítás így lehet eltompította a dac előnyeit, de még így is jobb volt a hangja, kellemesebb hallgatni. Inkább az az érdekes, hogy a telefoné nem volt olyan rossz.
    - Nem lényegesen jobb a telefonról usb-n, dacon és ampon keresztül zenét hallgatni, mint jack + ampon, de egyszerűbb lehet, mivel az usb kábel nem kell annyira jó legyen.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák