Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #3738 üzenetére

    Valószínűleg bővülni fog a park újabb tagokkal. Bár már nem tudom mit húzzak haza magammal, mert ami érdekelt az vagy már volt itthon, vagy hallottam másnál.
    Igen, a sok fejhallgató egy lakásban bennem mindig egyfajta bűntudatot ébreszt, mert senkinek nem tudom elmagyarázni minek van ennyi. Csúcsidőben a rekord az összesen 15db fejes és füles volt egyszerre (ebbe nem számítva bele az 5eFt alatti kacatokat/stock earbudokat.) Most is kényelmetlenül érzem magam a 4 fejes 4 fülessel, így behurcoltam belőlük a melóhelyre meg a másik lakhelyemre is, hogy ne legyenek annyira szem előtt. :D
    Megint kellesz tartani egy készletkiürítést.

    A custom iem projekt nem halt meg, sőt nagyon is érdekel és túrom a net zugjait információk után, de sajnos nagyon kevés a tapasztalat velük. Én nem csak utcán használom őket hanem melóban is és sokszor itthon is, ha pl. ágyban olvasok/ vagy mászkálnom kell a lakásban/ takarítok/ nem tudok az asztal mellett görnyedni a sok doboz felett stb.
    A füles topikban már írtam a leszűkült/valószínűsíthető customokról, de az a baj, hogy mindegyiknek van valami rákfenéje, ami eltántorít.
    Kalandvágyamat leginkább az korlátozza, hogy nagyon kevés tapasztalat van egyes customok karakterével, szignatúrájával kapcsolatban. Average joe threadje a headfion jó, de az csupán egy ember véleménye, és ő is olyan dolgokhoz hasonlít, amik nekem nincsenek és nem is lesznek, így nem biztos, hogy teljesen értem a preferenciáit és ezért könnyen mellé tudok lőni. Ha meg megvan a custom onnantól kb. cseszhetem ha nem tetszik, mert még a menekülés szűk ösvénye sincs meg mint az univerzálisoknál, hogy kintebb-bentebb teszem, más bogyót húzok rá stb.
    Az előbb említett krapektól is várom a további befutó customok tesztjét és megpróbálom a végén majd szummázni, melyik számomra a bestbuy.
    Amúgy mindenhol semmmmitmondó, ócska, használhatatlan észrevételek vannak a legtöbb customról.

    Hangszóróm az nem lesz, mert,
    1. a szomszédok agyonvernek szívlapáttal
    2. zavarom a közvetlen környezetem
    3. ha éppen nem akkor meg nem jó a zene amit hallgatok
    4. nincs hely hozzá
    5. a macska a hangládán élesítené a körmeit, engem meg az agyvérzés vinne el ennek láttán.

    Közben Sanjay Vasu (biosciencegeek) elkészült a füleserősítővel, már fel is dobta postára. :C

    baluka26: A Creeket még akkor vettem, amikor ez a topik még csak a szárnyait bontogatta. Nem volt VISA kártyám se, és féltem minden netes rendeléstől. Előtte volt egy új fajta OBH-11-em is, de már az is nagyságrendekkel jobban szólt mint bármelyik hifi fejeskimenete amire sikerült rádugnom. A 21-SE-re a magyar forgalmazónak hála (,aki amúgy egy fantasztikus úriember) upgradelhettem és nem is bántam meg és még most is, -hogy már sokkal jobban tudom mi a dörgés ezen a téren- kitartok mellette, mert számomra tökéletes. Más asztali fejeserősítőhöz nem tudom hasonlítani perpillanat, de amit hallok belőle, az egy friss, kristálytiszta, nagyon gyors, transzparens, lendületes hang, ami végletekig megmutatja a forrás kvalitását. Nem hiszem, hogy bármelyik hasonló árú tranyós erősítő mellett is akár rosszul szerepelne, vagy meg lenne szégyenítve.
    Egy Gilmore Lite mellett szívesen kipróbálnám mondjuk, kb. az lehet az ellenfele.

    Amit a headfion műveltek a Creekel az több mint vérlázító és elképesztően undorító. Többek között ezért is van az, hogy az iemes threadeken kívül túl sok mindent nem is olvasok ott, mert ennyi húggyúlt agyú fővadbarmot, akik megnyilatkoztak a témában még nem láttam. Az OBH21-SE-ről 1db épkézláb vélemény nincs. Ha szóbakerül a Creek, azonnal heveny no-no pozíciót vesz fel mindenki. Ez azért van, mert (és gondolom te is ezeket láttad eddig) volt a régi kiadású OBH11, ami az első normális asztali fejeserősítők közé tartozott, amit mindenki praiselt sokáig. Aztán valaki felnyitotta és meglátta, hogy az egészet kb. 5eFt-ból meg lehetne építeni és onnantól csodák csodájára az összes Creek erősítő elkezdett borzalmasan szarul szólni és eladták. Nem mintha a kapható kész erősítők -és más is- közül bármelyik is nem a töredékébe kerülne alkatrészileg mint az eladási ára, de itt a tömegszellem kommunális rejszolásából sajnos mostohagyermek született és a Creek elásódott végleg.
    Ha felmerül a név ez a következő post: Háát... régen olvastam valamit a Creekekről, de nagyon szarok és ne vegyél olyat, mert nem éri meg egyik se. A 11-ről meg hallottam/volt nekem és nagyon rossz. Vegyél inkább -tetszőleges FOTM behelyettesíthető- mert az jobb.
    Az a slusszpoén, hogy esetek nagy részében kiderül, hogy az illetők még csak nem is hallottak egy Creek fejeserősítőt se, vagy ha megkérdezik tőlük, mire alapozzák a véleményüket, csak k*urva nagy csend van utána.
    Némileg a márka reputációját növelve/saját tapasztalatszerzés céljából is szívesen látok bárkit a hóna alatt egy erősítővel, hogy összevethessük őket.
    Végül: bocs baluka, hogy túlmagyaráztam a dolgot, de ez most így kifolyt belőlem, még akkor is ha nem is erre akartad indítani az erősítővel kapcsolatos dolgokat, vagy nem erre voltál kíváncsi.
    :)

Új hozzászólás Aktív témák