Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Haart

    addikt

    válasz matyi94 #26776 üzenetére

    Látom még mindig nem világos a kérdés elméleti, a zenék többsége 16/44.1-es. És tudom hogy kb semmi nem használná ezt ki. Épp ezért írtam kis számokat.
    Tehát még1x hogy érthetőbb legyen: van egy hangkártya ami 24/44.1-et tud. És van coaxon rajta egy olyan DAC ami 24/96-ot tud, ilyen zene még akad. Akkor hiába tudná ezt a DAC mivel a hangkártya ezt már nem képes leadni. Tehát a DAC-on megjelenő hang mintavétele is max 24/44.1 lesz.

    Hogy értsétek miért kérdezem:
    Van a hangkártyám és nem képes pl lejátszani a 88.2-es zenéket. Amit hiányolok, mert van ilyen Santana albumom, baromira irritál hogy nem tudom lejátszani. Ezért gondolkodom DAC-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz matyi94 #26776 üzenetére

    Én konkrétan zenét még nem is találtam ilyet :DD
    Átlagosra 16/44.1 bőven jó, ha meg nonpluszultraprofi rendszer van és megteheted hogy maximum kell akkor is 24/96 bőven jó (Ide már el kell egy profi 100-200k közötti DAC + 100-200k közötti fejhallgató erősítő +100k fejes hogy legyen is értelme, 100k-s felszereléssel nincs értelme a jó 16/44.1 és a jó 24/96-os felvételt összehasonlítani). Felette már a csúcs masterelési feladatokra kell csak 24/192 és a többi.
    Otthon 24/96 vagy 16/44.1-nél csupán ezerszer fontosabb hogy azt a számot minőségi mastereléssel csinálták-e vagy nem. Szarabbul masterelt 24/96-os számot egy 320kB-es MP3 is megeszi reggelire.
    Elvégre: Szarból nem lehet várat építeni.

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák