Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @tco@

    aktív tag

    válasz @tco@ #77999 üzenetére

    Szóval az ígért beszámoló az XtremPro X1-ről. Egy Soundmagic E11C-vel használom, kipróbáltam egy Xonar U1 és egy Sony MDR-EX50 ellenében is, össze-vissza cserélgetve. Ami feltűnt (bár már korábban), hogy a Sony sokkal inkább V-profilú lehet Az E11C-hez képest, az eddig észre sem vett sziszegős magas hangok már idegesítőek. Az X1 különösebb változást nem hozott az U1-hez képest, 2 business class notinál nyilván sokkal tisztább és kiegyenlítettebb, főleg az énekhangoknál feltűnő a dolog. Sokkal feszesebb és élvezhetőbb gyakorlatilag minden, de nem biztos hogy ítéletet kéne mondanom egyelőre, mert valami talán sántít :) A forrás főleg Spotify (quality csutkán) illetve néha YT, de nem mondanám, hogy le vagyok nyűgőzve, és nem tudom hol a bottleneck. Egy 14 ezres füles nem váltja meg a világot, hétköznapokra, teljesen rendben van ez a setup, de Spotify-on is van olyan, ami mintha eleve gyengébb minőség lenne...pedig pár éves zenék. Szóval még próbálok játszani a 64 fokozatú analog (de windows által vezérelt) hangerővel és mindennel amivel tudok, mert néha kicsit erőtlennek tűnik a dolog. Füles gumiharangok rendben, semmi EQ nincs belőve se az OS-ben, se a zenelejátszókban :F
    Szerk.: nincs összehasonlítási alapom néhány alsó-középkat (5-40k) fülesen és alap hangkártyákon kívül, ezt azért hozzá kell tennem. Ha épp találok egy elvileg 24 bites akármi akkusztikus zenét akkor az nem tré azért, de gyanítom, hogy filléres fülessel se lenne fájdalmasan szar, mert ezek kb olyan demok, amik a wow-hatás miatt készültek (legalábbis ez a gyanúm).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák