Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paler

    aktív tag

    válasz Bodz #77983 üzenetére

    Tidal Hi-Fi :P
    Azért próbálok józanul gondolkodni, mert nem szeretnék csak azért egy drága készüléket venni (pl. RME ADI-2-t) mert megtehettem, miközben pedig teljesen felesleges egy streamingelt szolgáltatás által adott minőséghez. De....és most jön hogy miért is gondolkodtam el az ADI-2-ön. Mivel szerintem egy fejhallgatós rendszer leggyorsabban amortizálódó része a fejhallgató, így leghamarabb valószínűleg a fejeseket fogom majd cserélgetni. És ki tudja, hogy egy mennyi fejhallgatót kell majd megfülelnem mire megint megtalálom a megfelelőt? Itt jönne képbe az RME és az EQ képessége (jaj, tudom ez itt Istenkáromlás ;] ), amivel lehet hogy tudnám egy olyan fejhallgató hangkarakterét módosítani, ami majdnem teljesen oké lenne számomra, csak mondjuk valamelyik tartományban hiányzik egy kicsit amit módosítani kellene (hozzáadni/elvenni) ahhoz, hogy teljesen megfeleljen számomra. Illetve mivel én multi stílusúnak vallom magamat, így szerintem nem nagyon fogok magamnak olyan mindenes fejhallgató szerezni, amin szinte minden műfaj ugyanolyan jól zenél. De úgy gondolom/hiszem hogy egy jó EQ-val sokat lehet javítani azon, hogy egy fejhallgató szinte bármilyen műfajjal élvezetesen zenéljen. Persze kérdés az hogy mennyire jó az ADI-2 EQ-ja, hány sávos tartományban, mennyire finom lépésekben lehet vele bűvészkedni. Illetve van-e benne EQ mentési lehetőség, és abból is mennyi? Mert így több hangzásképet is el tudnák menteni, amit akár egy gombnyomással előtudnék varázsolnia stílustól függően. Így talán ki lehetne váltani (és hosszú távon olcsóbb is lenne), hogy több fejhallgatót tartson otthon az ember a különböző stílusú zenék miatt. Lehet hogy a felépített elméletem zsákutca, vagy téves, de most ezen gondolatszál mentén tervezgettek/nézelődök értelmes emberi keretek között. :P

    [ Szerkesztve ]

    JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

Új hozzászólás Aktív témák