Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Yofej75 #73197 üzenetére

    Ezt én mind értem és tudom, egy szóval sem mondtam, hogy a méréssel mondjuk meg, milyen a hangja az eszköznek. Sokszor ótvar THD-val rendelkező csöves erősítőkkel sincs gondom és bárhogy is mérik, ótvar szar eredményt ad. Ettől még a fülnek kellemes hangja lesz. Ezt sem vitatom. Szimplán a gyártó általá tett állítások nincsenek köszönő viszonyban se a valósággal. Ezt a mérés megmutatta. Ez pedig gond. Lehet utána hablatyolni, hogy de hát 10-ből 9 hifista ezt javasolja, attól még hazudnak. Forumon Paul is egyszer azt írja, hogy ha jobb a torzítés akkor "dog poo" lesz a hangja. Majd leírja, hogy a torzítás mértéke amúgy sem számít. Saját magának mond ellent. Itt a gond. Amikor szembeállítják saját kamujával, akkor csak félrebeszél. Nem lehet szembeállítani tények nélkül. Erre pedig mérés nagyon is alkalmas.
    Valamikor találtam egy zsütüb vidit (Bodor Audio HIFI KLUB 1 RESZ), ahol pont azt mondta, hogy az emberi fülnek kellemesebb a hang ha van benne torzítás. Nelson Pass is ezt mondja. Senki sem vitatja, hogy ez nem így van. A gond akkor van, mint ezt írtam, ha a mérés fényévekre van a gyártó által állítottaktól és a mérés alapján is látszik, hogy konkrétan szar az elektronika. El van cseszve. És NEM a hang érdekében szar, hanem mert valaki szarul tervezte meg.

Új hozzászólás Aktív témák