Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radeon.Z

    csendes tag

    válasz zolikaDB #373 üzenetére

    Mazatrol vezérlőn a program első sora a nyersanyaggal kezdődik.
    Kéri az anyagminőséget, max., min. átmérőt, leghosszabb megmunkálási hosszt, ráhagyást X-ben, Z-ben, homlokfelületen (ha nem akarunk nagyolni, akkor ezek értéke "0".), és a max. fordulatszámot.
    Utána minden ciklus első sora a szerszámszám beírása után maga kitöltődik, úgymint nagyoló, simító vágósebesség, fogásmélység, előtolások. Ha nem írsz nagyolószerszámszámot, akkor az utána beírt kontúr egyből készre megy.

    Szóval nagyon állat. Igaz, mi gyakran felülírjuk a forgácsolási paramétereket, mert nálunk csak darabbér van, így nyomni kell ezerrel, persze ésszel azért.

    Fanuc vezérlőn pl. , de főleg NCT-n szinte csak G50, G0, G1,G2,G3 kódokat használunk, plusz menetvágás, menetfúrás. Fúróciklust sem szeretem személy szerint (G83 Fanucon), mivel ha csigafúróval (mondjuk 10-essel) elkezdek ST-52-t fúrni, 1500 a fordulat, az első kiemelést 15 mm után írom, de ha mondjuk 60-70 mm-ig be kell fúrni, ezt nem bírná végig a 0.16-os előtolással. Ciklusban meg ugye nem lehet variálni a kiemelést, és előtolást.
    Pl. N50 G83 Z-70 Q1000 F.12 (csak annak írom, aki most tanulgatja)

    Mazatrol vezérlőn lehet variálni a kiemeléseket, sőt, többfajta fúróciklus is van (igaz Fanucon is van néhány, de mi csak G1-el fúrunk)

    Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

Új hozzászólás Aktív témák