Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz fsb1000 #1347 üzenetére

    nekem évek óta fix méretű, max 1024mb-os pagefileom van, dei nkább 512-t állítok be. egyszer-kétszer jelzett a vindoz, hogy kevls a virtuális memória, de az csak akkor volt, amikor elfelejtettem az SQL Server 2005-nek felső memóriakorlátot állítani. Ráadásul csak 2gb memóriám van, a héten bűvül 4gb-ra. Ki is fogom kapcsolni a virtuális memóriát. Laptopon, ahol csak egy SQL Xpress fut, ott a 2gb memória mellett ki is kapcsoltam a virtuális memóriát. Egyszer sem jött még hiba. Persze GTA4-et nem futtatok.
    De egy szó, mint száz, soha nem volt még akkora pagefileom, mint amennyi memóriám. Főleg nem változó méretű. Ha valamivel el lehet cseszni a pagefile-t, az a változó méret: szanaszét töredezi, és még csak defragolni sem tudod rendesen. A legjobb 1 vinyó esetén, ha 3 partíciót készítesz, amiből a második egy 4gb-os, az első és a harmadik pedig ugyanakkora. Így a pagefile átlag elérési ideje a lehető legjobb lesz. Nálam is ez ment eddig, csak egy második vinyón. A lehető legjobb beállításom eddig ez volt. Most átraktam az 512 pagefileomat az SSDre és nem lett tőle semmi baja. Bár már itt sem marad túl sokáig :)

    A vér nem válik VAZZE!™

Aktív témák