Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz oriic #80226 üzenetére

    ez nem igaz. vannak jó magyar filmek, bár valóban nagy rész kuka kategória és nyilván nem olyanokra gondoltam
    de én ott tartok ma már, hogy a holokausztos témától hidegrázásom van. komolyan, ha akarsz tuti díjat nyerni a már jól tudjuk, kik irányította világban, a recept hihetetlen egyszerű: csinálj egy igazán megrázó, nagyvolumenű holokausztos filmet, biztos siker. ott volt Spielberg drámája is, 10pont. ott volt a Zongorista, 10pont. tény, hogy komolyan megcsinált filmek voltak egy igen kényes témáról, nem kaptak szobrot érdemtelenül. de ez, ami most ezzel a hirtelen felkapott -csak mert xy-ok halnak meg benne- ember tragédiája aratta győzelemmel kapcsolatban folyik nálunk, vicc. sőt, sorry, ez nem is vicc, az inkább az igazi tragédia. az én bajom persze az, hogy én egyszerűen huszonnyolcadjára már nem vagyok kiváncsi ismét arra, hogyan veszítették szegény, szerencsétlen izraelita származásúak a nagy Magyarországról odakint az életüket, nem óhajtok ezen sírni, és még sokkal kevésbé nem óhajtok rá eleve még pénzt sem kiadni, h ezt lássam és fogadjam magamba, és bizony az én vétkem, h ujjongani sem fogok tudni azért, mert uristen, végre magyar győzelem a külföldi filmakadémián, hát persze, mi más témával arathattunk volna ekkora nagy sikert.. a don-kanyarban meg környékén meghalt magyarokról, katonákról mikor készül ilyen nagy költségvetésű, nagy háttértámogatású film, mondja már meg valaki, olyan kíváncsi lennék rá, egyem meg a szívüket. vagy ja, lehet, az nem is annyira lenne érdekes már a külföld számára, h ott is tízezrek hagyták az életüket és ugyanúgy a kárpát medencéből származó emberek voltak? az ő sorsuk már kevésbé filmadaptáció-erősségű? elgondolni sem tudom.....
    vagy a magyar szabadságharcról, arról csináljanak végre egy nagy mozit, technika megvan hozzá, ott is bizony, nagyon-nagyon sokan haltak meg, igen, tehát a tragédia-vonal ott is erősen jelen lenne, vagy az saul úristen fiához mérten ezek mind kevesek, nem érnének gondolom közel sem szobrot. annyi kioltott, harcban elesett ember még kevés ahhoz. mindegy, elég, mert csak felbszom az agyam még ennél is jobban. ennyit se ér az egész- csak lécci, nekem, ne gyertek ezzel a ország büszkesége film-sztorival

Új hozzászólás Aktív témák