Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lsc

    nagyúr

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    Ez amit leírsz csak a rizsa része a dolognak, még egyszer mondj jobbat.

    Az meg a tudásod hiányát jelzi nem kicsit hogy egy idióta mellé csatlakozva szálltunk be egy hódító háborúba, majd miután elp@csáztak bennünket akkor még az országukat védőket nézzük állatnak? Természetesen nem a kiskatonákról van szó, Ők nem tehettek mást, dicső akkori politikusaink hozták a formájukat, ha így megy tovább oda tartunk /azt meg halkan írom hogy ahogy dörgölőzünk putyinhoz mernének csinálni egy don-kanyar filmet/. Egyébként tessék, ez is magyar film a doni megszállásról [link]. A filmben történtek is a mi "hőseinkhez" tartoznak.

    A szabadságharc beleférne abban egyetértek, de nem igazán értem mi köze van ennek a saul fiához.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet kegyetlen .

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    Szóval... nem láttad, nem érdekel, de azért fikázod. Fogalmad sincs arról, milyen a film valójában, épp csak a témája miatt szerinted már meg se érdemelte a díjat. Felhozol két top kategóriás filmet, amik oda-vissza megcsapkodtak mindent a saját évükben és nem a témájuk miatt, hanem mert ilyen k*baszott jók voltak, ahogy jó volt a Rettenthetetlen, Angol beteg vagy az Amerikai szépség is, örök darab mindegyik.
    Az mondjuk nem is érdekel, hogy a két általad említett film mellett olyanok voltak a témában, mint a Sorstalanság vagy a Csíkos pizsamás fiú, amik szart se nyertek, vagy az Ellenállók, esetleg az Élet szép, ami mondjuk legalább pár Oscart bezsebelt, de nem a legjobb filmét (Globe-ra nem is jelölték).
    Nem volt olyan film itthon, ami minden téren kiemelkedő minőséget képviselt volna és nemzetközileg érthető, angolszászok számára is érdekes történettel bírt. Az ilyen magyar valóság filmek, mint az általad oly nagyra tartott Viktória az életben ki se jutnak rendesen a határokon túlra, mert senkit nem érdekel nem hogy odaát, de igazából még itthon sem. A Saul fia végre éretten, felesleges pátosz nélkül adott el egy itthon is fontos témát.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    Nyugi. :) Nálam jobban aztán senkit sem hagy hidegen az n+1. háborús, holokausztos dráma, függetlenül attól, ki csinálja. Egyszerűen nem nézem meg, és kész. Az Oscar díj sem zaklat fel, hogy 35 éve nem kapott magyar film. Már amennyire a Mehpisto ugye magyar volt, német szerző regényéből készült rengeteg külföldi stábtaggal, a főszereplő és a producer is német volt. Na azt se nézném meg.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • HuMarc

    addikt

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    Láttad a filmet? Ha nem, akkor őszintén, miért bánt, hogy egy magyar film nyert egy Golden Globe-ot? A Saul fia pont annyira szól a holokausztról, mint a Háború és béke az oroszokról (Woody Allen után szabadon).

    Én láttam a filmet, moziban, így azt tudom mondani, hogy megérdemelte a díjat (és ez most nem összehasonlítás, ugyanis a többi jelölt filmet nem láttam). A kiváló (tényleg, nagyon jó) operatőri munka még nekem is (mint egyébként ilyen szempontból nem túl igényes nézőnek) egyből feltűnt, nem véletlenül hangoztattam többször is, hogy ezt a filmet moziban kell látni. Ja és természetesen a film fényképezéséhez az is hozzátartozik, hogy csak akkor lehet kiváló, ha nem öncélú vagy önkényes módon használ mindenféle trükköt, hanem egy üzenetet közvetít. És itt ez az üzenet elég erős volt egyébként is. A történet, pedig, amit elmesél, pont nem olyan, mint amiről te beszélsz. Semmiféle pátosz nem övezi a filmben a zsidókat, itt pont hogy csak egyetlen kis történetet akar elmesélni a rendező. A film (számomra) arról szólt (és Nemes Jeles László is erről beszélt, amikor átvette a díjat), hogy a holokausztot nem kéne olyan absztrakt módon kezelni, hogy 6 millió zsidóról, mint homogén testről beszélünk. Ugyanis 6 millió emberről van szó, és nincs két ugyanolyan ember. Mondhatnám, mi mind egyéniségek vagyunk. A Saul fia pontosan egy ember történetét meséli el (nagyon hatásosan), nem pedig hatmillió zsidó történetét. És ezért teljesen érthetetlen számomra, miért szidod teljes erőbedobással, mikor nyilván nem tudod, mi az, amit szidsz.

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    Teljesen egyetértek. A holokauszt (amúgy, ha elírom, az büntetendő cselekmény? :F ) hálás téma valóban, sajnos. Bármi más, ami Magyarországot érinti nem eladható, és ez az egyik, ami számít (másik pedig: a kollektív bűntudat folyamatos sulykolása).

    Sokat gondolkoztunk cimborákkal, hogy mi lehetne valami jó magyar téma és arra jutottunk, hogy kalandozások idejéről lehetne egy büszke filmet csinálni, vagy a Hunyadiak idejéről és a 48-as szabadságharc is jó téma lehetne, de csak itthon.

    [ Szerkesztve ]

    Resistencia eterna

  • Bicskás

    tag

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    + Hatszázhatvanhatezercsilliárd !!! :R

    Vannak még emberek szemellenző nélkül ezazz :C

    Nagyot nőttél a szememben. :K

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    Totális egyetértésem.

    Részemről is nyomhatják orrba-szájba a Saul fiát, apját, lányát, akárkijét, mivel nem tartozom a film főszereplőinek eredeti és szűken vett kultúrkörébe, és úgy egyébként magát a témát is rettenetesen unom, hát nem fogom megnézni, sem ingyen, sem pénzért. Történelmileg sem érzem, hogy ez az én ügyem volt valaha is, és nem, sosem fogok másként érezni, kár a gőzért. Golden Globe ide vagy oda. Sehogy sem. Akárhogy tolhatják ezt a témát, eggggyáltalán nem érdekel, nem érzem magam érintettnek, pláne bűnösnek, és úgy vagyok vele, hogy minél jobban nyomják, annál inkább nézek német háborús filmeket, és olyan írásokat, amik márpedig kérdéseket vetnek fel és feltárják az elhallgatott részleteket a II. VH-val és annak előzményeivel, okaival kapcsolatban. Ennyike, és jelentem, hogy ezzel nagyon de nagyon nem vagyok egyedül. Rengeteg embernek elege van ebből a holokausztból, az állandó felemlegetéséből, orrunkba dörgölésétől - az enyémbe nem tudják, olyan szinten immúnis vagyok, hogy ihaj, legfeljebb az ellenszenvemet vívhatják ki az agymosásukkal -, és tényleg ellentétes hatást érnek el. Rohadtul nem érdekel a belterjes Golden Globe díj és az sem, hogy az Oscar is meglesz. (Mert meglesz természetesen. Kéne már egy háborús dráma két német katonáról, akik egyébként homoszexuálisak, és izraelitákat mentenek titokban a VH alatt. Oscar-eső.) A Sorstalanságot sem néztem meg soha az életben, és erős a sansz arra, hogy többet az életben nem látok holokausztos filmet, mert ugye ezt én döntöm el, és sok évvel ezelőtt elegem lett a témából. Aha, megtörtént, jól van gyerekek, eltelt 70 év, közünk semmi hozzá, lapozzunk.

    Aztán most már nagyon szívesen vennék magyar történelmi filmeket, vagy olyan háborús sztorikat, amiben az amcsik és a ruszkik gusztustalan túlkapásait ecsetelik. Mondjuk további 70 éven keresztül, oké? Mondjuk Drezdáról egy frankón megrázó filmet kérnék. Vagy a háború utáni hadifogolytáborokról, ahol szabályosan halálra éheztették a német kiskatonákat (kínjukban a földet ették), meg kinyitották nekik a kaput, hogy mehetnek inni a közeli patakhoz, aztán lekaszálták őket, amiért "szökni merészeltek". Na, ilyeneket. Sokat. 2010 óta volt 14 holokauszt film. Most akkor kérek legalább ennyit ezekből. Még díjazni sem kell őket agyba-főbe. Köszönöm.

  • BenHans

    addikt

    válasz Tibiajax #80232 üzenetére

    Tibiajax & El Nano & bagyulajuve Maximálisan egyetértek! :R

    Én még ide sorolnám a Fehér Istent is. Egészen addig tetszett míg a kutyákról szóltak a hírek, aztán miután megjelent megtudtam hogy a cetnikum ajnározása és sajnáltatása a lényeg és ugyanaz a bűntudatkeltés, ráadásul hátulról mellbe mert ugye állatokkal hogy biztos megsajnáljuk és elfogadjuk az általunk kierőszakolt magatartásukat... Kár hogy ilyen miatt dolgoztatnak állatokat.

    A Sorstalanság és az Élet szép is megvolt, ott elég is volt. Továbbá nagyon nem érdekel, de ha már itt tartunk többre becsülöm az Elit alakulat sorozatot mint bármelyiket, mert az egyszerűen több ezeknél.

    A következő témájuk is megvan már, a migránsok. Vagy mégsem mert nem engedi valami mindenhova beszivárgott erő?

    A mi veszteségeink mikor kaptak ekkora figyelmet? Mikor kaptunk ennyi jóvátételt? Mióta vannak a kommunista diktatúra áldozatainak leszármazottjai vezető pozíciókban?

    ------------------------

    Nemrég láttam a A külváros mélyén című filmet Omar Sy-vel. Tetszett, jó kis unaloműző. :)

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Új hozzászólás Aktív témák