Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Louro

    őstag

    válasz totron #164935 üzenetére

    Bevallom nem vagyok túlolvasott a témában. Tavaly fejeztem be Asimov robot univerzumát. John Scalzit imádom. A 3 test problémát 2x olvastam el. Sorozatokban pedig Battlestar Galactica és a The Expanse nekem az etalon. A Stargate első film szintén.

    Értem, hogy az űr üres és nagyon más közeg egyedül is és pár fős csapattal is. De míg a Spaceman esetén nekem a pók inkább az őrület jele. Hisz asszony se hívta már és a központ is tojt az őt idegesítő zajra a mosdóból. Azt be sem merem dobni, hogy mennyi az esélye,hogy egy ekkora útra csak egy embert küldenek? A metszőfogas pók meg hát...
    A Dűne kapcsán meg egy tipikus oligarchák úgy táncolnak a gazdagságért, ahogy a császár fütyül. A császárt mozgatják a nők. "Minden háborút nők miatt vívtak" elv mentén. A fremenek meg a helyi őslakosok, akiket figyelmen kívül hagynak a nagyságosok. Nem fénykardokra vágyok, de az aratógépek kevesek számomra. Oké, volt 1-2 űrhajó, de ahol már ilyen technológia van, miért ilyen puritán a berendezés?

    Nem mondom, hogy egy scifi kötelezően eleme az (értelmes) idegen létformák, de a technikai ugrásra szükség van. Az, hogy az űrben utaznak és ennyi, azért kevés, mert sok évtizede tudunk már.
    Nekem talán emiatt tetszett a Moonfall, mert érdekes volt a koncepció, bár azért messze nem egy klasszikus. Afféle popcorn-mozi számomra. Van benne űrrepülés, kis misztikum az emberiség származásával kapcsolatban, kis idegen létforma és valami extra high-tech dolog (maga a Hold).

    [ Szerkesztve ]

    Mess with the best / Die like the rest

Új hozzászólás Aktív témák