Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz gbors #151233 üzenetére

    Érzetre igen, egy karrier-tetőpontnak hat (jól "zárta" az életművét, kisebb-nagyobb dolgokba még belefolyik, de inkább producerként), másfelől számomra sallangmentesen és zsigerileg tudott reflektálni egy egyszerre földhözragadt, valamint egyszersmind transzcendentális egzisztenciális válságra, ami önmagában gyönyörűen reflektál Nietzsche életére, valamint gondolatművére, ami meg egy általánosabb szellemtörténet-fejlődési konklúzióra...
    Szóval a dramaturgiailag "legüresebb" filmje hihetetlenül komplex és tömény csodát prezentál, ami kimaxolja a "kevesebb néha több" frázist, ha a Sátántangó monumentális módon, de mégis szűkebb tartalmához viszonyítjuk. Ez önmagában fantasztikus élményt tud nyújtani. :)

    "Szerintem."

  • mephi666

    nagyúr

    válasz gbors #151233 üzenetére

    mi nem rég néztük tőle a panelkapcsolat-ot: szép lassan kezdünk edzeni a sátántangóra, amivel az a legnagyobb bajunk, hogy "mikor találunk rá egybefüggő 7 órát?" ...kb akkor lesz ilyen, ha kinevezünk egy szombatot, fiunkat átvisszük mamához egész napra, mi pedig a 8:00-16:00 időt a filmre szánjuk... egyébként meg kb 10 év múlva lesz időszerű, ha már ottalvós osztálykirándulásra megy :DDD

    a panelkapcsolat egyébként jó film :K Tarr Bélához képest igen rövid, de velős

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Kergeboci

    tag

    válasz gbors #151233 üzenetére

    "A Sztalkerben mi érintett olyan súlyosan? "

    Nagyjából az, ami az erőssége is volt. Egy transzcendens utazás volt, ahol elmerülhettem a saját gondolataimban. De annyira, hogy a filmre már a végén képtelen voltam figyelni. Ez most lehet, hogy a rendező érte el a módszereivel, de félek, hogy inkább csak annyira untam, hogy már minden máson is járt az agyam. Konkrétan a 2,5 órás film nálam 3,5 órás volt, annyiszor kellett visszatekernem, hogy akkor most mi is történt, hol vagyunk. Nem is állt össze a kép, igaz, abban sem vagyok biztos, hogy össze kellett volna-e állni bárminek is.

    És úgy olvasom (és hallom), hogy a két rendezőnek, nagyon hasonló az eszköz tára. Ha ez nálam 2,5 órában így csapódott le, nem tudom elképzelni, mi lenne 7 órában.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

Új hozzászólás Aktív témák