Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz ígyvanferi #80284 üzenetére

    Hmm, miért ne?
    Más nemzetnek lehet ilyen filmje? Főleg gondolván itt az amerikaiakra. Vagy az amerikaik által gyártott egyes filmekre: 300, ami mese (képregény) --> de a görögök egyik nagy eseményét dolgozza fel, ráadásul úgy, hogy közben a perzsákat porig alázza
    De a franciáknak, japánoknak, kínaiaknak, oroszoknak is megvannak a hasonló (modern) filmjeik ....
    Vagy ott a kazahoknak a Nomád (nem, nem a Borat :) ) vagy a mongol "hős" Dzsingisz Kán felemelkedését bemutató Mongol című film. Ezek látványos, jó filmek, amelyek a történelmük egy bizonyos pontját mutatják be és általában olyat, amire büszkék lehetnek.

    Nem értem mi a baj azzal, ha nekünk magyaroknak is lenne ilyen filmünk? Legfeljebb Te nem néznéd meg, mint ahogy én nem nézem meg a liberális filmeket vagy a Saul fia filmet (ezért nem is szidom, mint filmet) ...

    A Szabadságharc tematikájú film lehetőségében legalább egyetértünk. Bár nem tudom, hogy milyen aspektusból néznéd szívesen.

    A "nagymagyarkodás" pedig szerintem kifejezetten sértő, kirekesztő és uszító kijelentés bizonyos emberekkel szemben :U .

    Resistencia eterna

Új hozzászólás Aktív témák