Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    Vándorló Palota - ハウルの動く城 (2004)

    Szóval: Pár napja pakolgattam a filmjeimet, és rájöttem, hogy nekem megvan a Vándorló Palota. És most meg is néztem. És nem bántam meg. Egy remek filmet láttam.

    Amikor leültem nézni a filmet, egy sokkal elvontabb, nehezebben érthető alkotásra számítottam, de végül meglepően sokszor éreztem 'nyugati hatást'. Bár emellett nyilván volt még jó pár dolog, amit észrevehettem volna, de sem Miyazaki műveit, sem a japán kultúrkört nem ismerem túlságosan.

    A történet izgalmas volt, érdekes volt, voltak kisebb fordulatok, de olyan oltári, teljesen kiszámíthatatlan fordulatot nem találtam. Azt meg még nem tudom, hogy miről is szólt pontosan ez a film.

    Mit mondjak még? Jövőhéten valószínűleg megnézek még egy Miyazakit, mit ajánlotok? Én Laputára gondoltam, mert azt 5-6 évvel ezelőtt (méginkább gyerekfejjel, mint most) már láttam. Meg egyébként is, kronológiát tekintve az az első a sorban, és akkor haladhatnék aszerint (mondjuk ezt a rendszert eleve felborítja a 2004-es Vándorló Palota :D )

    Igazából viszonyítani nem tudok semmihez, így az élvezeti faktor alapján pontozok.

    9/10

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák