Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    Eyes Wide Shut (Tágra zárt szemek)

    Hát ez elég érdekes film volt. Tetszett is, meg nem is. "Kicsit" más jellegű filmet vártam, azt hittem, hogy a kettejük párkapcsolati drámája lesz. Az is volt, csak eléggé furcsa módon mutatták be. Nicole Kidman a film hosszához képest nem sokat szerepelt, így nagyon nem éreztem az egyensúlyt a két karakter között, inkább a férjre volt kihegyezve az egész film, Nicole-t meg lerendezték egy rövidke "történettel". Továbbá Kidman kisasszony nekem túl sok volt (túljátszotta a szerepét). Tom Cruise viszont nagyon jót alakított, és őt nem éreztem soknak. A karakterét egy szóval tudnám jellemezni: szerencsétlen.

    Elég hosszú volt, sokszor vontatott, túlnyújtott jelenetekkel, de hát Kubrick :) Viszont ennek ellenére sem volt annyira unalmas (csak helyenként kicsit), mert az erős atmoszféra és a feszültség így is fenntartotta a figyelmemet, és eléggé átérezhetőek voltak a főszereplő érzései/hangulata. Éppen ezért már engem is idegesített, hogy "mi ez már?"... Az egész feszültséget az utolsó jelenet oldja fel, pontosabban az utolsó szó, amivel nagyon egyet tudtam érteni :D

    Legyen egy 7/10.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák