Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz Tatukg #1 üzenetére

    Mivel még újonc vagy, elmondom, hogy a jobb felső sarokban van egy kereső, és oda beírva az "erősitő" szót találtál volna ezzel foglalkozó topikot, nem kellett volna ezért újat nyitnod. pl. Erősítő, hangfalak. segítsetek!

    A kérdésed elég kevés infót tartalmaz, hogy mit is szeretnél tulajdonképpen. Csak egy végfokot vagy komplett erősítőt hangszínszabályzóval, távirányítóval?

    Maradjunk először a végfoknál: inkább a végfokban legyen még tartalék, minthogy "leüljön" és torzítson. Van rajta hangerőszabályzó, lejjebb lehet tekerni és nem fogja túlhajtani a hangfalaidat. Pl. tudom neked ajánlani a következő végfokot:

    Voice-Kraft S-400 Végerősítő, 2x180W/4Ohm

    Ez 8 ohmon ~2x90W-ot tud szinuszban. A hangerőszabályzókat kb 2/3 állásba állítva megkapod kb a 2x50W-os kimenő teljesítményt. Az erősítőben van egy 80x80mm-es ventillátor, ami szerintem elég hangos, ajánlott kicserélni egy silent-re, ami plusz 6-800 Ft és kb. 5 perc munka. Ez az erősítő nagyon szépen szól, de megfelelő bemenőjel nélkül egyetlen erősítőtől se várj csodát. Ha minőséget szeretnél, akkor szerezz be hozzá egy 2x15 sávos equalizert is, használtan 7-8e körül mennek, újonnan nagyjából annyi, mint a végfok.

    A komplett erősítőket én nem ajánlom, mert drágák és általában csapnivaló a hangminőségük, nincs bennük rendes hangszínszabályzó, többségükben néhány előre beállított profil van csak.

    Ha esetleg kedvet kaptál és van rá pénzed, hangfalat is ajánlanák neked:

    12 PA TELJESÍTMÉNY HANGDOBOZ, Terhelhetőség RMS/Max 150/400 W30 cm (12")-WooferBasszus Reflex

Aktív témák