Hirdetés

Aktív témák

  • Tatukg

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van két darab hangfalam, ezek az adatai:
    zenei terhelhetőség 80 W
    névleges terhelhetőség 50 W
    frekvencia-átvitel 40-20.000 Hz
    érzékenység 87 dB
    impedancia 8 Ω
    Bővebb leírást is tudok küldeni.

    A fent említett két hangfalhoz keresek egy egyszerű (1 v 2 bemenetű) sztereó erősítőt. Sajna elakadtam a különféle teljesítmény jelölésekben. Nagyjából sikerült tisztáznom,hogy maga a DIN szerinti, RMS (PMPO-de ezt inkább hagyjuk is :DDD ) jelölések minek a rövidítése és mit takar. Viszont a hangfalaim adatait nem tudom összepárosítani. Tippre arra jutottam, hogy a birtokolt hangfalam 50W-os névleges terhelhetősége az az RMS akar lenni és a DIN-es ettől valamivel nagyobb érték szokott lenni?!

    Illetve kerestem,hogy mégis mit ajánlanak mekkora teljesítmény legyen hangfal-erősítők között. A legtöbb helyen, és ami számomra is logikus volt,hogy az erősítő maximum akkora teljesítményű legyen,mint a hangfal, hogy max hangerő mellett, az egyes csúcsoknál ne szálljon el a hangfal. Erre 1,5-szeres szorzót ajánlottak, tehát akkor egy kb (50/1,5) 35W-os erősítő bőven elég lenne és kihasználná a hangfalaim adottságait teljesen?

    Előre is köszönöm a rám szánt időtöket!
    Üdv
    Gábor

  • zka67

    őstag

    válasz Tatukg #1 üzenetére

    Mivel még újonc vagy, elmondom, hogy a jobb felső sarokban van egy kereső, és oda beírva az "erősitő" szót találtál volna ezzel foglalkozó topikot, nem kellett volna ezért újat nyitnod. pl. Erősítő, hangfalak. segítsetek!

    A kérdésed elég kevés infót tartalmaz, hogy mit is szeretnél tulajdonképpen. Csak egy végfokot vagy komplett erősítőt hangszínszabályzóval, távirányítóval?

    Maradjunk először a végfoknál: inkább a végfokban legyen még tartalék, minthogy "leüljön" és torzítson. Van rajta hangerőszabályzó, lejjebb lehet tekerni és nem fogja túlhajtani a hangfalaidat. Pl. tudom neked ajánlani a következő végfokot:

    Voice-Kraft S-400 Végerősítő, 2x180W/4Ohm

    Ez 8 ohmon ~2x90W-ot tud szinuszban. A hangerőszabályzókat kb 2/3 állásba állítva megkapod kb a 2x50W-os kimenő teljesítményt. Az erősítőben van egy 80x80mm-es ventillátor, ami szerintem elég hangos, ajánlott kicserélni egy silent-re, ami plusz 6-800 Ft és kb. 5 perc munka. Ez az erősítő nagyon szépen szól, de megfelelő bemenőjel nélkül egyetlen erősítőtől se várj csodát. Ha minőséget szeretnél, akkor szerezz be hozzá egy 2x15 sávos equalizert is, használtan 7-8e körül mennek, újonnan nagyjából annyi, mint a végfok.

    A komplett erősítőket én nem ajánlom, mert drágák és általában csapnivaló a hangminőségük, nincs bennük rendes hangszínszabályzó, többségükben néhány előre beállított profil van csak.

    Ha esetleg kedvet kaptál és van rá pénzed, hangfalat is ajánlanák neked:

    12 PA TELJESÍTMÉNY HANGDOBOZ, Terhelhetőség RMS/Max 150/400 W30 cm (12")-WooferBasszus Reflex

Aktív témák