Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz saril #76385 üzenetére

    Tényleg nem értem, hogy miért jelent az problémát neked, hogy valaki drága lámpát használ (vagy gyűjt), és nem olcsó vagy noname lámpákat.
    Amikor az autóddal, vagy ha az nincs akkor tömegközlekedve mész A-ból B pontba, akkor nézed a többi autóst, és azoknak is mondogatod, hogy te miért vettél ilyen drága vackot, miért nem vettél régi swiftet, vagy BKV bérletet?
    Hiszen mindegyikkel eljutsz A pontból B pontba, mi több, előbb-utóbb mind elromlik... :K
    Lámpák esetében is így van ez, mindegyik tud világítani, de szerencsére van választék és aki akar vehet drágábbat, aki pedig nem akar az vehet olcsóbbat is.
    Ugyan így millió meg egy példát lehetne sorolni, ezeknek semmi értelme nincs. Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy olcsó vagy közepes árú, esetleg drágább, vagy ne adj Isten prémium, vagy luxus terméket vásároljon.
    Nézd meg Kemenes György lámpáit, azok tényleg "luxus" termékek, mégis elkel pillanatok alatt ha készít párat, mi több, sok esetben sorban állnak egy-egy lámpájára és még egymásra is licitálnak, hogy megkapják.
    Az élet minden területén lehetne így nézni a dolgokat, de mi értelme? Én nem sajnálom senkitől sem az olcsó, sem a sokkal drágább lámpákat, szíve joga azt venni és annyit, amennyit és amilyet szeretne. Elfogadom, hogy van olyan márka, amire már én mondom azt, hogy nem fér bele. Meg tudnám venni, ki tudnám fizetni, nem lennék hátrébb anyagilag érezhetően, de egyszerűen nekem már nem ér meg egy rúdlámpa 70-80e Ft-ot. 40e Ft-ot sem feltétlenül, de felmentek az árak, ami eddig 30e volt az most már 40-50e, szóval kénytelen vagyok kifizetni ha nem átlagost vagy az alattit szeretnék.
    Kenyeret sem tesco gazdaságosat veszek 500Ft/kg-os áron, hanem megveszem a jobb minőségű, finomabb, kovászos, kelesztett tésztásat, mert jobb az íze, laktatóbb és másnap is olyan mint mikor vettem. Mindkettő ugyan úgy a szennyvízbe kerül a végén, de na.

    Esetleg fordítsd meg a kérdést: mit szólnál ahhoz, ha mindenki így gondolkozna mint te, és akkor nem lenne munkahelyed, hiszen ahol dolgozol nem olcsó alsó polcos termékeket gyártanak? Mehetnél másik céghez minimálbérért dolgozni, mert ők még olcsóbban adnák el kb. ugyan azt. Meglehet, hogy nincs benne fejlesztés, vagy innovatív megoldások, de végül is az is ugyan olyan néven futó termék a végeredmény, ami lehet, hogy tudja 1-2 műszaki paraméterben azt, amit az általatok gyártott, de te is pontosan tudod, hogy nem lesz ugyan az.

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz saril #76385 üzenetére

    1., Rongy, víz, tisztítószer, kötél, taktikai ásó, stb mindig van az autóban. :D
    2., Kutyust sétáltatsz lakott területen, más mint kint a mezőn. Had futkosson kicsit. Csak ne vaddisznóval fusson vissza. :DDD 30 - 40 m -re elfut, majd vissza. Élje ki magát. Ha a lámpával követed, kb a vadász sem lövi ki. Erre azért a kulcstartó lámpa kevés. (Hatótáv, üzemidő) Nincs elég fénye. :N
    3., Direkt azért tettem fel a képeket, hogy látható legyen, a 10000 cd fényerő nem elégséges a kert végének a megvilágításához. És erre fel, ilyen fényerejű edc lámpákat mutogattok.
    4., Az autóhoz tényleg jól jön a mágnes. Szabaddá válik a kéz.

    Stb., stb.

    Megértelek. :K Régebben én is 1 max 2 lámpában gondolkodtam. Lényegében most is a legtöbb tevékenységhez elegendő a Fenix LD12R lámpám. Sétálni is lehet vele, az oldal fényénél pakolni, kereket cserélni is lehet az autó -ba/-n. Régebben beszereztem a Fenix FD20 osztott tükörrel rendelkező, fókuszálható lámpámat. Közelre széles szórt fény, fókuszálva meg 40 m -re is jól látok. Stb.

    Kár, hogy nem jöttél el az Elemlámpa találkozóra. Láthattad volna, hogy közelre létezik olyan lámpa, amivel a kb 60 lm fokozatán láthatók voltak a meztelen csigák a fűben (a másik lámpa több 100 lm fényáramával meg keresni kellett). Voltak olyan lámpák is, amik tőbb 100, 1000 m hatótávval rendelkeztek. 100 m -en már látni a különbséget. :K

    Biciklire meg biciklire való lámpát, vagy rosszabb esetben 2 lámpát (szúró és szórt fényű, vagy állítható)

    Amíg nem látod miről írunk, addig nehéz megérteni, felfogni. ;]

Új hozzászólás Aktív témák