Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz biker #8745 üzenetére

    nagyon egyszerű a válasz.... kösd sorba a kétfázisú tekercseket és használd így a kétfázisú vonali feszültséget 1 fázisként ( U2-t a V1-el összeköt, U1 V2 között ott az egy fázisod, mivel a két fázis 90°-ot zár be egymással)... máris azonos a két fázisod árama... tökéletes szimmetria... Csak ugye így a feszültség gyök kettőszörös, azaz a rajzon lévő méretezést módosítani kell, a kétfázisú tekercsek szekunder oldalait gyökketted akkora menetszámra kell tekerni... így a szekunder oldalon felvett áramod a primer oldalon szépen elharmadolva fog szimmetrikusan terhelni. (96A -> 32A, 32A, 32A)

    Akik 2014-ben létesítették a HMKE -jüket már kattognak ezen, nekik ez vérre fog menni a bruttóba átlépés miatt... Én két toroid trafóra kértem az ajánlatot.... (11-11 kVA) nagyon remélem nem 1200 EUR lesz...

    Mondjuk a jogalkotónak leeshetne, hogy ennél egyszerűbb lenne átprogramozni az órákat, hogy ne fázisonként töltsék az 1.8.0, 2.8.0 regisztereket, hanem a valódi 3F teljesítmény definíció alapján...

    Bár lehet hogy egy cég már építi a Scott gyártó kapacitást... 10 éven belül lesz 200e biztos ügyfele... :U

    Szerk: Némi veszteséget okoz a szekunder oldalon, hogy mindkét áram a feszültségtől 45 fokot eltér, az egyik + a másik -... de az eredő meddő 0. A primer oldalon minden rendben lesz.... remélem nem gondoltam valamit el... :U Bakker... le kéne modellezni, vagy mérni... ez a fáziseltérés most esett le...

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák