Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz 04ahgy #2217 üzenetére

    [off]Azért semmi sem fekete meg fehér.
    A linux kevésbé asztalra való. Fürtözést meg 5 éve azért a win is tudja. Ubuntukkal, suséval többször próbálkoztam asztalimon, de a végén a notin kötött ki -épp egy suse- mert soh a ab***s életbe nem lehetett összeléni hogy működjön. Wifi, raid, Audigy2 platinum ex a főbb kulcsszavak, és ált. ati videókártya.

    Átszokást nehezítette hogy amire win alat használok 1 programot, arra linux alatt 3-4et kellett mert annyi tudja. (Fotókat szerkesztek (acd see pro), garmin (soros) gps-t használok (mapsource), zenére cl-os programok mellett foobart + dvd-a lejátszó, stb...)

    De biztonságosabb (bár sudo/uac módot általában nem szereti a user s ha lehet kiakpcsolja/olyat használ ami nem kér).

    És igen, van ami gyorsabb, de a népszerű disztrók azok pont nem.
    [/off]

    Maga az ablak lóg le, arra nem sok ötletem van, hacsak nem az hogy 800×600ba használod és görgeti a win (leginkább szükséghelyzetben billentyűkombinációval átváltasz rá). Vagy Xandros (állítólag, most a pupykkal ismerkedek, a korábbi pendriveról bootolásos problémám most is fennán unibootinos módszererl is, miszerint enm találja a disztró sfs fájlját :( ).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz 04ahgy #2219 üzenetére

    80 megás puppyban opera, mennek a flashek, lejátszik mindenféle mulitmédisá cuccot, és ramból fut/vinyóról rántja be a képfájlt/elemntei vinyóra a beálíltásokat :).(Valemennyi office is van vagy ebben vagy a 140 megásban.) Igaz, nem élsimítottak a betűk.

    Van egy 128as IBM 2.0ás kulcsom és egy 8 gigás tevion.
    Jelenség hogy akár a telepítőjével, akár mintha cd lenne csinálom meg a pendriveot, nem találja az sfs fájlt. Érdekes hogy ugyanez cdről meg megy. Más disztró nem kell, nekem eee-re meg csajoknak asztalira kell, és használatra készebb mint az ubuntu ami meg 700mb/2 gigás.

    Sz'al Puppyt kéne pendrive/memkártyára felműteni. Simán bootolhatóvá teszem a flash meghajókat, az sfs fájl nem találásával van baj :( . Nem tudom mit q**tok el...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák