Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZetorGumi

    addikt

    válasz kop8 #4358 üzenetére

    3,5-ös USB-s merevlemez sincs? Mert leveszed a burkolatot, és a vinyó helyére rátolod az olvasót, vagy irót.

    New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

  • gsc73

    aktív tag

    válasz kop8 #4358 üzenetére

    Szia!

    Az elmúlt hetekben többször telepítettem XP-t eeePC-re (901-es, 2 GB RAM) különböző módszerekkel és én is érdekes dolgokat tapasztaltam:

    Első lépés volt az USB-s telepítés. A Win To Flash progival csináltam boot USB-t (nagyon egyszerű: megadod az Pendrive meghajtót, meg az XP install CD-t, és mindent elintéz, nem érdemes magyar nyelvre váltani, mert az szörnyű!)

    Tudni kell, hogy az USB-s telepítés két lépcsőből áll: 1: szöveges üzemmód, 2: grafikus. A két üzemmód között választani kell induláskor, mert alapértelmezésben a grafikust ajánlja fel. Tehát amikor előszőr boot-olsz, akkor KI KELL VÁLASZTANI A "TEXT" telepítést, (vagy valahogy így hívja) majd az első újraindulás után a grafikusat (talán GUI?)

    Az tapasztaltam, hogy ha normál (gyári) XP SP3 PRO-t telepítettem USB-ről, az gond nélkül felment, és minden működött is.

    A következő lépés pár módosított XP install volt. (XP lite, stb). Ezek közül a telepítők közül egyik sem indult el az USB kulcsról! Ugyanakkor, ha kiírtam lemezre, és USB-s CD-ről boot-oltam, mindegyik feltelepült, "gond nélkül".

    Megjegyzem, hogy bár a telepítés "gond nélkül" lezajlott és igen gyors XP-ket kaptam (35-40 mp boot idő), mindegyikben volt olyan hiba, hogy szinte használhatatlanná tette a gépet, pl. flash, google chrome, Office (!!!) nem teleült föl, mert hibaüzenettel leállt, vagy nem lehetett beüzemelni a bluetooth-t. Így részemről letettem az XP "lite"-okról, mert bár gyorsak, de sok velük a probléma.

    Üdv: g.

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

Új hozzászólás Aktív témák