Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz werttzui #12153 üzenetére

    Ez terhesnaptár, csak 9 hónapos. ;) :DDD

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Hydra SR

    addikt

    válasz werttzui #12153 üzenetére

    Akkor úgy kéne, hogy előszor crossmotor, aztán quad, és a végére a kamionok :DDD Alatta felirat: "Most ekkorának érzed magad"

    Fejo: jó lett az összeállítás, tényleg lehetne belőle naptárat is. Egyébként ha érdekel, hogy csinálj is, esetleg pénzzé is tennéd, keress meg privátban mert lehet, hogy tudok egy lehetőséget ami ugyan nem ígér nagy bevételt de kockázatmentes. Én egy budapesti naptárba fogok belevágni (nem azért, mert az áll olyan közel a szívemhez, hanem mert azt mondják, arra lenne most keresletük). Szeptemberig kéne elkészülnie, akkor adják le a rendelést a 2010-es naptárakra.

    szerk: az elejét Ropinak szántam :B

    Oracle: ismerős érzés, én kb. az első hónapban alig tudtam épkézláb képet készíteni, érezhető visszaesés volt a gépvásárlás után a színvonalban. Szóval ne aggódj, menni fog az, az elején mindenki bénázik.

    Tüzi: még 1-2 fontos dolog a fix 400-ról: nincs benne képstabi. Amikor én ezt vettem, nem volt szempont, hogy legyen, de most élesben megtapasztaltam, hogy bizony sokmindenről maradtam volna le nélküle. A jégmadarasok szinte mind képstabival készültek, 1/160 volt a jellemző záridő ISO400-on F/5.6-on ami 640mm ekv.-hez egy billegő csónakból egy dobozból görnyedve kukucskálva bizony nem jó. Meglepő módon a 100-400 IS és a fix 400-as között közel sincs akkora árkülönbség, amit az ember a zoom és a képstabi miatt sejtene, és a rajzolata is kielégítő még L-es szinten is, akárki akármit mond, hogy az egyik leggyengébb L-es Canon tele. Lehet, hogy igaz, de mihez képest. Nem beszélve arról, hogy összecsukva jóval kisebb a fix 400-nál, tehát hordozhatóbb. Én csak akkor vettem volna a fixet, ha rendesen megépített leshelyem van ahol fix távolságra adott méretű madarakat fotózok rendszeresen. A 100mm-es vége számomra értelmetlen de azért nem csak a 400mm kell. Qrva bosszantó tud lenni, ha valami épp nem fér bele a képbe, a körülmények miatt nem tudsz hátrébb menni és nincs zoomod. Én rábeszélnélek a 100-400-ra, ha megengedheted magadnak a többletet. De akár ki is próbálhatod az enyémet.
    Egyébként az objektíves topicban emlegetett AF problémám azt hiszem, megoldódott: megint az akksiim gyengélkednek, de most már az összes. Ha elkezdenek merülni, akkor ezt az obit nem viszik rendesen, ez sokat fogyaszt. Feltöltött akksikkal nincs probléma, és gondolom jobb állapotú akksikkal se nagyon, de ezek agyon vannak használva és szinte mindig rátöltöttem a félig feltöltöttre, párszor a töltőben is felejtettem egész éjszakára meg ilyenek.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Aktív témák