Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Papaj x #157664 üzenetére

    Igen, én ezt tudom. A 4th gen proci mellett az M2-nek csak annyi értelme van, hogy tudod használni az M2-es SSD-t, de létezik amúgy erre PCI-os átalakító is, szóval szerintem annyira nem fontos az M2 slot egy 4th gen lapon.

    Platformváltás : Fent van a 4th gen I7-esek ára, de már nem annyira. Ha hasonló teljesítményt akar mint egy I7 4770 akkor kb a 10100F jöhet szóba, az pedig 25 ezer (H-s lap) / 39 ezer (B-s lap) + 24 ezer és még új RAMot is kell vegyen, ami 16GB esetében további 13 ezer ft (GSkill 3200, de ez alá nem éri meg adni, mert 1000ft-al olcsóbban van csak, és az már noname 2133-as). Ez alapjáraton is 62-76 ezer, plusz a rendszer újrarakása. Én bevállalnám (I7 4770 vs I3 10100F esetén kb 15% van az I3 javára, miközben nagyon sokkal kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik, meg mégiscsak egy modern rendszer), de ha nagyon árérzékeny, akkor ennél sokkal olcsóbban jöhet ki egy LGA1150 alaplappal, ami használt, régi platformos, és ebből kifolyólag szerintem 10-15 ezer ft-nál megáll.

    Egyébként az igények alapján nekem az a gyanúm, hogy egy 4th gen procis, SLI/CF rendszere lehet, és lett egy M2 SSDje amit használna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák