Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz Yutani #487 üzenetére

    A krakenes Stop Loss kivételnek én sem örülök, mert így sokkal ritkábbak a tűszerű befúrások, amivel lehetett keresni. Értem én ez alatt az alábbi szitut:
    Többen vesznek valamelyik kisebb (bizonytalan) coinból etherért vagy bitcoinért cserébe. Belőnek 5-10 körüli áresésekre stop loss-okat. Én nem veszek a coinból, de belövök vételi limitet 10% körüli áresésre. Általában egy nagyobb összegű tétel elé teszem be magam az order book-ba. A jelenlegi árhoz képest a vételt követő eladási limitet is belövök conditional close segítségével (1 művelettel két egymást követő order, amit ugye a bittrex nem tud) az eredeti árhoz képest 1-2%-al olcsóbbra. Ezután várok és ha szerencsém lesz, akkor lesz egy nagyobb piaci eladás a coinból, ami hirtelen leviszi az árat úgy 5%-al, erre sok stop-loss beindul, így az ár tovább esik és eléri a 10% körüli mínuszt. Eléri az ár az én limites orderemet, így sikerül 10%-al olcsóbban megvenni. A megvétel után azonnal a kraken beteszi a limitemet az order book másik oldalára. A többi tőzsdén nem változik az ár, így a krakenen is visszaáll. Az olcsón megvett coint valaki (többnyire pár másodpercen belül) megveszi tőlem, mert visszaállt az esés utáni régi ár, aminél én 1-2%-al alacsonyabb eladási árat állítottam be. Nekem 8-9% nyereségem van. A stop loss-t beállítók pesze buknak.
    Azzal, hogy a kraken letiltotta a stop loss-t, ilyen szituk nem tudnak kialakulni, nem megy le az ár pár másodperce 10%-ot, így a limites vételemet sem éri el, pedig hetente több ilyen esettel tudtam növelni a kriptopénzem mennyiségét, de így örülhetek, ha havonta lesz egy-kettő.
    Más tőzsdéken van stop loss, de ott meg egy művelettel nem tudok vételt, majd ezt követő eladást beállítani. Pedig ott is látok néha szép befúrásokat, amiken lehetne keresni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák