Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Findzs

    addikt

    válasz #85636864 #837 üzenetére

    Nézd mi nem vagyunk gasztroenterológusok.
    Amiket leírtál tüneteket az alapján egy tucat betegség lehet pl: colitis, IBS, crohn, lisztérzékenység, tej allergia, stb.

    Ráadásul ha még stresszelsz is valami miatt mert olyan időszakod van akkor is lehetnek ilyen tünetek.
    Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

    Menj el egy gasztroenterológiára és egy colonoscopia ki fogja deríteni a dolgot mert a colitisnek meg a crohn betegségnek is elég egyértelműek a belső tünetei a bélfalon.

    Találgatni meg tippelgetni lehet, hogy mi bajod van de attól nem fog az állapotod javulni.

    [ Szerkesztve ]

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

  • joe979

    aktív tag

    válasz #85636864 #837 üzenetére

    Szia zsömpi.

    Amiket leírtál abból arra tudok következtetni, hogy nálad valami fekélyre gyanakodhattak. A legbiztosabb diagnózis csak akkor lehet, ha bevállalsz egy vastagbél tükrözést. Majdnem 100% -an megmondják ebből, hogy az van e vagy sincs. Persze itt is vannak kivételek. Léteznek olyanok is , akiknél minden rendben van a szervekkel , de mégis produkálják a tüneteket. Na ők vannak a legkevesebben , valamint ez a legritkább. Eltudom még képzelni nálad, lehet hogy most van kialakulóban a dolog, és ezért vannak ez a tüneteid, de ebbe sem vagyok biztos, csak totózok. A CRP sem minden esetben hatásos, nekem is voltak olyan időszakok, mikor szinte semmi gyulladást nem mutatott ki a vérkép és közben vizsgálat alatt végig be volt gyulladva a vastagbelem. A hasmenésre csak azt tudom javasolni, hogy próbálj meg többször és kevesebbet étkezni, valamint kerüld egy ideig a fűszeres, zsiros, nehéz kajákat. Mellőzd a kávét, buborékosat , alkoholt. Próbálj meg többször de keveset enni .Lehet amit eszel, és mondjuk rendszeresen , valamiért nem bírja a szervezeted. Egy próbát megér a dolog. A laza széklet még fertőzésre is szokott utalni, de ez mindig fájdalommal jár. A probiotikumok közül sem jó az összes. Általában akkor javasolt, ha kemény antibiotikum kúrán van túl az ember. Vagy olyan esetben, ha segítené szeretné az emésztését. Ha nincsen különösebb baj ezen kívül akkor jóformán szinte észre sem venni a hatását !

    Szissz

Új hozzászólás Aktív témák