Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • knorbert1992

    tag

    válasz Abu85 #9732 üzenetére

    Sztem 1 hd4830 nak támogatni kéne .. + a hd4830emnél sem jelent meg :S

    50C

    64 C

    51 C

    [ Szerkesztve ]

    Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

  • knorbert1992

    tag

    válasz Abu85 #9736 üzenetére

    Értem ,de az Asusnak ebből mi a haszna:S:?

    Köszi a választ :)

    [ Szerkesztve ]

    Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9736 üzenetére

    Még ref. nyákon is lehet más egy ASUS kari, már a tápellátással szoktak buherálni.
    No de, mint tudjuk, az ATT kihagyja ezeket a baromságokat. Lásd pl. azok a játékok, amelyek vhogy nem mennek CCC-rel bizonyos beállítással, ATT-szal meg igen. Elég csak visszautalnom minapi polémiánkra a Dark Messiah-ról.
    mod: Persze, de attól még ref-nak néz ki, és ez megtévesztheti a usert.

    knorbert1992: Olcsóbban előállítható a kari.

    lsc: Az hagyján, de még a felsőbb kategóriákban is ad ki szart, pl. Glaciator.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9736 üzenetére

    Oké, ezt már én is sejtettem, hogy az a játék hibája lehet, és azért nem rémlik tavajról, mert csak a ködön van, és akkor nem néztem szét ennyire odakint.

    Na de mi van az SSAA-val? Ez is olyan, mint a CFAA módok: mindenhol működne, ahol eszébe sincs az embernek használni, csak ott nem, ahol épp kapóra jönnének. :DDD (Na jó, kivétel az UE3 motor, ott megy, és csak a hotfixet kell megvárni, vagy minden UE3-as játék exe-jét át kell átnezevzni. De kedvenc sztorim, mikor az ATI reklámmal induló régi játékban se működött a CFAA...)

    Katt777
    pl. amikor a csaj egyáltalán nem sebződik, és csak god-módban kezd normálisan sérülni
    Lehet, de egyszer végigtoltam már, és emlékeim szerint cheat nélkül. (Egyéni hiba is lehetett.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9746 üzenetére

    Működik, csak épp érezhetően leesett az FPS 2x-es módban (nem mértem, mert benne van a readme-ben, hogy ne használjuk frpas-al együtt), ami még nem is túl meggyőző az alising tekintetében (kevesebb, de még látható) és igen zavaró képhibákat eredményez. (Olyasmiket, mint az SSAO csinált a 10.6-os driverrel, csak durvább.)

    Ez nem tudom, a játék vagy az opengl driver hibája-e, de valami gáz van a gammával (vagy brightness-el) is, vagy babarálja a kalibrációs LUT-ot (is).
    Első ránézésre is túl fakó volt a kép, és alt+tab után is láttam, hogy egy pillanatig nagyon világos a desktop háttér is. Letoltam a menüben a gammát 50-ről 0%-ra, de még mindig nem tökéletes, és alt+tab után is látszik, hogy még mindig világosabb egy kicsit, mint a normál desktop gamma.
    A monitor is fakóbb egy picit, mint kéne, így attól is világosodna, ha kilövi a kalibrációs LUT-ot. (Bár nem ennyit, és ez arra sem magyarázat, hogy a default 50%-on rohadtul nincs jó helyen a gamma érték. De hogy még 0-án sem az igazi, az már gyanús. Még az sem passzol, ha a HTDV görbére optimalizáltak, mert akkor sötétebbnek kéne hatnia, nem világosabbnak a 2.2-re kalibrált monitoron.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9751 üzenetére

    Még a gamma/brightness-re valami tipp?
    (Azon túl, hogy tekergessem el szemre a CCC-ben, mert valami egzuaktabb és korrektebb dolgot akarok, és az ilyen utólagos képmanipulálás árnyalatvesztésekkel jár, nem ezért szenvedtem napokat a spektrométeres monitorkalibrálással...)
    Lehet keresek inkább valami más "régi nagy kedvenc" játékot. :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9757 üzenetére

    Most nem volt célom AC2-vel játszani, csak ez volt kéznél tesztelni.
    De ha már így előkerült, igen, kipróbáltam. Letiltott Catalyst AI-al már a menüben is villódzik a kép, mint az állat, Standard-re pakolva pedig elég alisinges a kép 8x-re és SusperSample-re tolt CCC csúszkákkal. :F

    Lehet, hogy a driverrel van gáz, majd felrakom a Guru3D-s [Modified] akármit, hátha. Addig maradhat, míg kijön a 10.7 :U

    De nem, mert legutóbb a ME2-vel játszottam, és ott működött a 2x SSAA (4-et nem bírt el, de a 2x is elég volt neki, illetve látványosan fedte el a recéket).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9759 üzenetére

    Hát, azt is tudjuk pedig, hogy deferrend renderinges az AC. Vagy újabban már nem az...?
    Jaaa, tényleg, lehet hogy az AC1-nél is csak a DX10.x-es verziókkal volt szopás, a DX9-essel nem. Az AC2 pedig DX9 only, úgyhogy akkor vélhetően pikk-pakk fut a sima MSAA.

    Mondjuk ettől én még örülnék, ha nem kötnék meg hat lánccal a kezem, hogy mit tehetek és mit nem. Ott a feature, és letiltják előlem. (Most mindegy, hogy adott esetben optimális-e vagy sem. Miért ne próbálhatnám ki? Az SSAA elvileg szebb, mint az MSAA, akár kompatibilis, akár nem, és főleg régi játékoknál, de erős kártyával és jól optimalizált játékkal miértis ne próbálhatnám ki bárhol...?)

    Az AI csak úgy maradt, miután kipróbáltam a Riddick-et így is. Általában Standard-en hagyom.

    Más:
    Nem tudod hogy működik ez az xvYCC támogatás? Kicsit ködös ez most nekem, hogy ilyenkor a VGA vagy a megjelenítő végzi-e a gamut konvertálást.
    Pillanatnyilag nem tudom kipróbálni, mert csak DP kábel van kéznél, de ha csak annyiból áll a dolog, hogy a VGA jelzi a monitornak, hogy milyen (pl. PC-n sRGB vagy AdobeRGB) gamutban van a forrás, amit küld, és a megjelenítő ennek megfelelően választja ki a 3DLUT-ot, akkor gyakorlatilag felesleges lenne átkötnöm HDMI-re, mert ugyan az lenne az eredmény, mint most, hogy kézileg raktam be a monitort sRGB presetbe.
    Ha viszont a VGA konvertál, az igen érdekes lenne. Akkor finomhangolhatnám a CIE koordinátákat az EDID-ben, és vattamatt lenne a gamut emulálás. (Bár most sem rossz.)

    Illetve hogy van ez a DeepColor támogatás mostanság? Papíron a Radeon HD5-ök is támogatják, és most is kiszalad nálam a LUT-ból a 10 bit (mondjuk elvileg akár 12 is kimehetne -> talán majd HDMI-n), viszont csak FireGL és FirePro kártyákon engedi a CCC bekapcsolni a 10 bites frame bufferelés.
    Na most, akkor mi a helyzet a D3D-s programokkal úgy általában? Egy D3D Full screen program képes 10 bites framebuffert használni Radeonokon is? Vagy akkor ez mégiscsak teljesen a professzionális kártyák kiváltsága? (És akkor a Radeonokon hirdetett DeepColor support csak arra vonatkozik, hogy a 16 bites LUT-ból tetszőleges bitmélységben engedi ki a képet. A 8 bites framebuffert pedig elsurrantjuk a szőnyeg alatt...?)
    Tényleg, vajon mikorra saccolható az első játékmotor, ami 10 biten framebufferel? (Mármint 10 bit/color?)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9766 üzenetére

    Hu, ez érdekes, és kellemes dolognak hangzik. Már csak két dolog:
    - Az EDID-ből szerzi be a natív gamut CIE koordinátáit? (Vagy valahonnan máshonnan? Mert azt tudom, hogy ott el vannak mentve...)
    - Milyen minőségben teszi ezt, és hol? (Milyen chromatic adaptation algoritmus fut le és hány bites értékekkek számol, illetve a feldolgozás mely fázisában?)

    Előbbi azért lenne érdekes, mert így át tudnám írni az EDID-ben (mondjuk azt is trükkös dolog flashelgetni , de nem lehetetlen...) megadott karakterisztikus értékeket a saját spektrométeres méréseim eredményeire, és még pontosabb lehetne a gamut emulálás (legalább is a 100%-os RGB értékek CIE koordinátái tekintetében...)

    Utóbbi pedig amiatt kérdés, mert a monitorban saccra 12 bites 3DLUT van, és az RGBLevel kalibrálós VGA LUT-ból kijövő 10 bitet eresztik át rajta. A VGA tekintetében ide is 16 bitet tippelnék elsőre, de lehet, hogy csak a 8 bites framebufferben játszanak, és akkor több lehet a kerekítési hiba. Bár ki tudja, hogy gyakorlatban mi hogy jobb az adott esetben...
    (Bár bitmélységre konkrétan csak a lineáris LUT-ok és az elektronika vannak megadva a specifikációban 12 bitesnek, és konkrétan még arról sem nyilatkozik sem a Dell, sem a Genesis, hogy az emulált gamutok hogy működnek. Csak feltételezem, hogy 3DLUT-al, mert az EIZO is így csinálja, és rohadt "drága" lenne realtime számolgatni, sokkal kedvezőbb a beépített 3DLUT, és túl szép ahhoz, hogy agyonig elnagyolt realtime számítás legyen.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • leviske

    veterán

    válasz Abu85 #9785 üzenetére

    Más szóval ma két Catalystet telepíthetek, ha stabil verziót akarok? :DDD

  • leviske

    veterán

    válasz Abu85 #9787 üzenetére

    Hát, azt nem emelte ki, hogy WHQL minősítéssel, de jelezte múlthéten twitteren, hogy ma jön. :))

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9785 üzenetére

    Hát nekem meg az AMD viselkedése nem elfogadható. A hibátlan megejelnítésért meg miféle felelősséget vállalnak, amikor men meghajtó hibás? :F FO3-mal semmi gondom nem volt, igaz, azt is ATT-szal használtam, és remek képminősége volt.
    Modulokról nem vitatkozom, egyszer már leírtam, mi a bajom velük. Ha elfelejtetted, olvass vissza. Amúgy ez részletkérdés a driverek bugjai mellett.
    Jó az is, hogy a 10.7 CCC valójában a 10.6. Mert ugye az AMD felelősséget vállal a termékeiért. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • finest

    őstag

    válasz Abu85 #9812 üzenetére

    Most ez hogy van? tegnap még 10.7-es magyar CCC-t töltöttem le az ati.amd.com-ról, ma meg a 10.6 van helyette...

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • subaruwrc

    félisten

    válasz Abu85 #9812 üzenetére

    3D vantagehoz érdemes feltenni a crossfirex profil csomagot vagy sok haszna nem lesz?

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9812 üzenetére

    Azt mondtam, hogy NÁLAM nem volt semmi grafikai gond FO3-mal. De nem is CCC-ztem, nem is obli-profiloztam (ami a nem teljesen 1szerű elméken kívül mindenki számára nyilvánvaló marhaság, hiszen eleve továbbfejlesztették a motort). Azt meg hagyd már, hogy az AMD felelősséget vállal a hibátlan megjelenítésért, mert ez a felelősség egy b.szott nagy kamu, hiszen tele van bugokkal az összes meghajtójuk. Ray Adams legalább nem hazudik az ember képébe. :P

    Bakker, ha nekem a CCC letöltésre rákattintva a 10.6 jön le, akkor az a 10.6-os, benne van a fájl nevében. :P Gondolom, pár nap múlva majd lesz 10.7, ahogy kb. minden 2. hónapban eljátsszák, a fullos verziót töltők meg szembesüljenek csak az átdátumozott/verziózott, de valójában még mindig 10.6-os verzió hibáival. :P (Ti. ha lenne valóban 10.7, az ind. letöltéseknél is az lenne. ;) )

    vuk777: 9.12hf-től kezdve egyedül a 10.5-ös volt az a meghajtó, amelyik gyorsabb volt nála (10.6 már lassabb). Most mit vársz a 10.7-től? Pár hónapig foltozgatják a bugokat, optimalizálgatnak erre-arra, aztán majd fél év múlva megint összehoznak egy ált. gyorsabbat. Ha gáz a sebesség, tedd vissza a 10.5-öt.

    subaruwrc: Ált. így működik AMD-nél. Pár játék az optimalizálások miatt gyorsul, de soknál (régebbieknél), ill. benchmarkokban lassulás tapasztalható, elvétve jelenik meg egy mindenben érezhetően és mérhetően optimalizált driver. Most szólok, hogy 10.7-tel még nem teszteltem (a többivel igen), de a 9.12hf és a 10.5 gyorsasága (és hangsúlyozottan relatív bugmentessége) alapján elképzelhetőnek tartom, amiről vuk777 beszélt. Esetleg ő nem játszik olyan játékokkal, amelyekre a 10.7-et optimalizálták, így számára csak a lassulás tapasztalható. No de hát akkor tegye fel a 10.5-öt. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9829 üzenetére

    Ha az AMD-nek megfelelne az, ami nekem, sokkal kevesebb bug lenne a meghajtóikban. :P :)) Amíg viszont úgy "javítanak" valami, hogy legalább két másik dolgot lqrnak, nekem ne dumáljanak felelősségről. Vagy úgy érted, hogy amit kijavítanak, azért felelősséget vállalnak, amit meg szarul hagynak, azért nem? :U Ügyes filozófia. :C Mindenesetre nem lenne miről beszélnünk, ha az AMD valóban felelősen járna el (nem csak a marketing szintjén), és nem bugos meghajtókat adna ki, szóval a védekezésed elég nyögvenyelős. ;) :R
    Ray nem vállal felelősséget, mégis sokkal kevesebb hibát okoz az ő programja; hiába, ő csak egyedül ronthat el valamit, az AMD viszont komoly erőforrásokat biztosít erre. ;]

    Mire te megnézted, már a 10.7 volt, de előző nap még a 10.6, a saját nevén (10-6_vista_win7_32-64_ccc_lang2.exe). Nem az első eset, hogy 1 napot késik a CCC, amit a full csomagot töltők úgysem vesznek észre. :)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9831 üzenetére

    Lehet, jobban tennék, ha "komoly programok" helyett olyasmivel tesztelnének, amivel a user szembekerülhet.
    Én csak azt látom, hogy ha magasabbra teszem a minőségi beállításokat, sokszor gond van, márpedig akkor nyilvánvalóan nem használom ki a VGA-m képességeit, ergo gyakorlatilag drágábban kaptam egy gyengébb VGA-t.
    Hogy mi a véleményem az exe-átnevezgetők értelmi képességeiről, arról már írtam. ;)

    Nem szívatsz meg, nem telepítek CCC-t! :P Maga az AMD tartotta a honlapján a 10.6 ind. comp.-t (ua-t, ami 1 hónapja fent volt), majd cserélte le 10.7-re, tehát nyilvánvalóan nem ua. a kettő. A driver és a többi új volt, azt én is láttam, de nem erről volt szó.

    Minden video-lejátszómban, és a TV-tuneremben is régóta működik a hardveres video gyorsítás, és a játékok is hibátlanul futnak CCC nélkül. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Pubszon

    veterán

    válasz Abu85 #9835 üzenetére

    Ok, köszi szépen, így ahogy leírtad megcsinálom. :R
    Egyébként ez úgy jelentkezett, hogy az előző 10.6-os driver volt fent, és kb 2 hét használat után egyszer csak gépet bekapcsolom és már ez fogadott.
    Mondjuk volt nálam egy 7"-os USB-s monitor, lehet amiatt csinálja, vagy pedig a nagy melegekbe párszor újraindult a gép és amiatt is lehetséges.
    Egyébként maga a driver része hibátlanul működik.

    ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9833 üzenetére

    Komoly tanács, szted eddig mit csináltam? :F :DDD Azt írtam (1X), hogy elméletileg minőségre optimalizál az AMD, de lószart, lehetőleg hibamentességre gyúrnak, tekintet nélkül arra, hogy a user emiatt (máskülönben meg a bugok miatt) nem tudja kihasználni a VGA-ját, ergo lényegében többet fizetett, mint ami teljesítményt kap, és ez nem szimpi.

    Pubszon: DS is ott hagy pár fájlt, amit kézzel kell törölni (de legalább kijelzi azokat), ill. a reg-ből célszerűbb kézzel kipucolni az ATI Tech-es bejegyzéseket, miután a meghajtót visszaállítottad az original W7 WDM1.1-re, aztán mehet az új meghajtó. Én mindenesetre a telepítéskezelő kihagyását javaslom, az sok hibától megkímélhet. A CCC kihagyása pedig újabbaktól. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Pubszon

    veterán

    válasz Abu85 #9835 üzenetére

    Megcsináltam ahogy leírtad, de a hiba továbbra is fenn áll, sőt, egy haver ma vett egy HD5750-et és azzal is ugyan ezt csinálta, meg visszább olvastam, hogy shteer-nek is fent áll ez a hiba. :F
    Én valami W7 frissítésre gyanakodok, mert 10.6-al és 10.7-el is csinálta.

    ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9838 üzenetére

    Már írtam, hogy nincs gondom, mindig megkeresem a megfelelő beállításokat. Dark Messiah pl. folyton levette a fényerőt, hiába volt a programban felhúzva, aztán ahogy csináltam neki ATT-profilt (amúgy semmi felülvezérléssel), rögtön megmarad. :) Ennyit az AMD driveréről.

    Pubszon: Nálam nincs hiba, de nem is használok telepítéskezelőt, sem CCC-t. Win7 frissítésekkel és azok nélkül sincs hiba, tehát kicsi rá az esély, hogy az okozná. Esetleg vmi hardverspecifikus gond? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9849 üzenetére

    Viszont én is be tudom állítani (éppen az egyéni profilozás kellett volna janos666-nak), nem kell a CCC, nem okoz hibákat (egyebeket is, nem csak grafikaiakat), nem foglalja a helyet, nem szemeteli tele a registry-t. :P CCC-ben ott van készen és megváltoztathatatlanul, ATT-ban meg igaz, hogy nekem kell megtalálnom, ha valami nem stimmel, de javíthatok is rajta, és többet használok ki a drága VGA-m képességeiből, mint aki CCC-vel csökkenti azokat (aztán jönnek az észkombájnok, hogy 4GHz-es i7 kell egy HD5870 alá :D ).
    Amúgy áruld már el, hogy ha semmit nem állítottam az ATT-ban, csak egy indítóprofilt csináltam a játéknak (minden más auto-n maradt), akkor mégis mi módon befolyásoltam vele a program működését, ugyanis köze nincs az egésznek a fényerő-szabályozáshoz. :U Én sem értem :B , de így működött. :DDD

    Nem értettél. :( Hogy melyik rutint válassza ki a driver, azt adja meg a szoftver (a játék), amely használja. Tudod, mint régen, amikor nem kellett aggódnia az embernek, hogy ha új konfigot épít, vagy csak kicserél egy alkatrészt, vajon mi nem fog működni rajta. ;)

    Ha a VGA-gyártóknak nem tetszik a profilozás, ne csinálják, aztán, ha valamelyik játék nem képes kezelni a VGA-t, akkor mutogassanak rá ujjal, hogy na, ezek a balfaszok nem tudják leprogramozni a megjelenítést. :(( De így a játékgyártók mellett minden user joggal szidja a profilozgatókat, amikor bugba fut, hogy ők sem képesek rá. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • RpPRO

    őstag

    válasz Abu85 #9851 üzenetére

    Ezekszerint ugyanaz a helyzet, mint az USB csatlakozo elott volt: ahany vezetek, annyi fele csatlakozo. Miert nem lehet a programozokat, fejlesztoket kotelezni arra, h bizonyos rutinokat belevegyenek/tegyenek az alkalmazasba?

    Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #9849 üzenetére

    Verziószámra és dátumra is újabb (beta) driverem volt (system driver, D3D és OpenGL driver verziószámok magasabbak voltak), de nem volt elég a CCC-t kicsrélni (az mondjuk régebbi verzió volt, ez az SC2-es még forró és ropogós), az egész drivert kellett. Úgy látszik egy korábbi verziót "dolgoztak meg" egyénileg, és majd csak a még későbbi verziókban lesz már benne ez is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9851 üzenetére

    A célzás mellé ment. :P Mint láthatod, nem csak én várnám el egy játékfejlesztőtől, hogy rendesen programozza le a hardvert. Régen vajon miért tudták rendesen megcsinálni? :F
    Az AMD-n ugyan nem lehet leverni, évek óta magasról tesz a felhasználókra (természetesen nem a marketing-dumára gondolok, hanem a valóságra), avultatja a meghajtókat és ezáltal a hardvereket, hogy a mafla v. tehetetlen userek újat vásároljanak. A leginkább ez a mérhetetlen képmutatás veri ki nálam a biztosítékot. :(( Mást meg mit vesz az ember, mint nV v. ATI kártyát, a minőségi gyártók már rég nincsenek a piacon.
    Nem kell az AMD-nek, és az nV-nak sem saját magának javítania a játékírók hülyeségeit, mert nem az a dolguk, hanem olyan meghajtót készíteni, amellyel tökéletesen működnek a hardvereik, amennyiben a játékgyártók nem csak a felhasználók pénzét akarják ellopni (értsd: rendesen leprogramozzák a szoftverüket). Ha a szarul megírt szoftverek nem futnának normálisan, vagy sehogy sem, akkor a user nem venné meg őket, és a szarul dolgozók csődbe mennének.
    Mivel a hardvergyártók gőzerővel dolgoznak az állítólag mások által okozott hibák kijavításán, csak arra tudok gondolni, hogy pontosan tudják, ők is szar munkát végeztek. Hiszen te is erre szoktál hivatkozni. :Y :DD Ti. hogy el kell fogadni a hibát a rendszerben; hát én továbbra sem kell, hogy elfogadjam, amíg én fizetek azért, hogy valaki rendes munkát végezzen. :((

    Jut eszembe: 9.11 C-tel mindig kilépett az AvP. 9.12hf-szel ment. Azóta nem játszottam vele, de 10.7-tel elindítottam, és megint kilépeget, mint a 9.11-gyel. :C Ez ám a fejlesztés! Újratelepítettem a játékot, így már el sem indul. :C :W ATT nélkül sem.

    IG2-ben nem látni a hadjárat-indító videót. Haverom AMD-s notebookján régebbi meghajtó van, az ad képet. Most találgathatom azt is, melyikkel láthatom magam is. :C :W

    Mit hallok, nem ellenőrzik, hogy működik-e a fejlesztés? :F :Y

    RpPRO: Mi több, menjen tönkre. :((

    triklin: Nem te vagy az első, akinél a 10.7 szétqrja a rendszert, ráadásul a többség nem is AGP-t használ. Marad a pucolás, ill. a telepítő kihagyása, ahogy RpPRO írta. Nem kell újrakni a rendszert, elég egy alapos Driver sweeper + kézi fájl- és reg-pucolás.

    Sztlaci: Nem driver, hanem telepítő. Én nem használom, nem is kaptam hibaüzenetet, telepítősök/CCC-sek közül meg ez már a sokadik, amit olvasok.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9864 üzenetére

    Nem is vettem, éppen azt írtam. :P
    Akkor talán nem kellene ennyi variációt kitalálni, nem? :F Akkor megint a hardvergyártók felelősségére lyukadunk ki. :U
    Szart javítják.

    Én felfogom, hogy kell a drivernek a szoftveres vezérlés, te nem fogod fel, hogy nem ez a problémám, hanem az, hogy eleve így csinálták meg. Leírhatod 1000X, hogy miért így csinálták, de attól számomra még helytelen az egész, mert az a fixa ideám, hogy a hardvert vezérelje a meghajtó, a meghajtót meg a szoftver, és ne legyen semmiféle extra szoftveres manipula közbeiktatva, mert az nyilvánvalóan csökkenti a grafikus teljesítményt (és nyilvánvalóan igazolja a hardveres/szoftveres hibák meglétét).

    ATT vezérléssel eddig tökéletesen ment az AvP, 10.7-ben qrtak el talán valamit. De leszedem az egész szarságot, kipucolom a nyomait, és felteszem tisztán. Igazság szerint azután nem indult, hogy frissítettem a játékhoz mellékelt VC-t és DX-et, mert anno ezek kellettek, hogy a későbbi verziókkal (10.2-től) már ne lépjen ki. Még arra is gyanaxom, hogy a visszatett beállítások kavarnak be, mert anno szépen beállítottam a játékban mindent, és most ezeket a beállításokat tettem vissza, viszont ha nem teszem, be sem tudom tölteni a mentéseket. De ez majd kiderül új játék indításával.

    No de akkor mégiscsak avultatják a régebbi kártyákat, ugyebár... :U Panaszkodhat nekik bárki, közlik, mint te is, hogy már nincs támogatás, AGP-sek kapják be. :(

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • RpPRO

    őstag

    válasz Abu85 #9866 üzenetére

    A konzolon miert nem kell ezekkel a problemakkal kuszkodni?

    Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

  • balewi

    aktív tag

    válasz Abu85 #9868 üzenetére

    Itt most a CCC-re gondolsz?

    X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Abu85 #9872 üzenetére

    Én a Win7 telepítésekor a HD4670-esemhez felraktam az akkor legújabbat, a 10.4-est CCC-vel, és azóta is azt használom. Ez a driver tökéletesen megfelel, nem fogom leszedni, és feltenni az újabbakat, amíg nincs gondom vele.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9866 üzenetére

    Na, PH sem 100-as, 2X ment. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9866 üzenetére

    Használjanak új eljárásokat, viszont a program tudja, melyik rutint alkalmazza, ne külön szoftverben állítgassák, mert az egy újabb fölösleges alkalmazás a gépen.
    Teljesen mindegy, mikor tették oda a figyelmeztetést, a lényeg, hogy nincs támogatás, aki olyat vesz, bekaphatja. Ahogy az is, akinek nem tetszenek a szar driverek, szintén bekaphatja. Ez a gyártói filozófia, és ezért küldeném őket inkább kőfejtőbe, ahol majd én törődöm felelősen azzal, hogy nyugtázzam a problémáikat. :(( :P

    Mellesleg megnéztem a mentéseimet, 03.07.-04.25. között játszottam AvP-ral gond (és CCC) nélkül, ATT-szal, nyilván utána baszták el a meghajtót, alighanem szokás szerint vmelyik HD5-ös kártyára "fejlesztve" (nyilván ezért megy nálad, és osztod az észt :((( ). 10.5-tel már nem megy, a dátumokból ítélve viszont 10.3-mal jó volt ATT mellett is (a profilom is megvan, semmi 3D felülvezérlés, csak órajel-tuning), 10.4-ben nem vagyok biztos, mert nem tudom, nem az jött-e ki 30-a körül. Most keresgélhetem a régi meghajtókat. XP alatt simán megy (ott az utolsó HD4-es meghajtó van fent, a 9.9, de az ugye tudvalevőleg nem jó DX11-es AvP alá), ergo ua. driver hiba van, ami anno a megjelenéskor 10.1-gyel, ti. hogy DX11-ben kilép ez a szar. Nagy fejlesztés. :C :W

    Mellesleg kösz a tippet, feltettem a 10.7-es Catalyst-et (ATT nélkül) CC-rel, természetesen azzal sem megy a játék. Aztán előírásszerűen, C telepítővel eltávolítottam, majd a telepítőt is, de ezután hiába telepítettem BÁRMELYIK másik drivert, nálam is kib.szta a hibaüzenetet, hogy nincs megfelelő VGA meghajtó a gépen, pedig Eszközkezelőben ott volt szépen, amit éppen feltettem. Szóval ez a 10.7-es csomag MEGINT úgy szar, ahogy van, az AMD meg az összes programozója mehet a bús pinyóba. :P :(( Driver Sweeper sem segített, sem a kézi pucolás.
    Rakhattam vissza az egész partíciót. Még jó, hogy óvatos vagyok, ezért fullban le van mentve már kezdő ATI-s korom óta mindig, természetesen VGA-meghajtók nélkül. Most a régi meghajtók (csak driver, de ugye a belcsomagolt szarságokkal) leszedése 2,5 napi adatforgalmamba kerül, kérem a kártérítést! :((

    Senki nem mondta, hogy ATT-tól (pl.) hipergyors lesz a gép, de hogy jóval kevesebb hibával fog működni, az garantálható, már csak azért is, mert nincs hivatalos támogatása.

    Hát a pucoló programokat direkt úgy írják meg, hogy tudják, hol és milyen szemetet keressenek. Egyébként nem kell nagy programozói tudás ahhoz, hogy az ember megtalálja ezeket maga is.

    balewi: Lásd fent. Van, amikor a pucolgatás sem segít. AMD-nél kézzel érdemes telepíteni a meghajtót Eszközkezelőből, a többi szarságot meg mellőzni, mert csak bajt okoznak. Ja, AVIVO felmehet, azzal nincs gond, beállításokhoz meg ATT.
    Abu85-nek ne higgy, mert érdeke az AMD-t támogatni, és ott is 3rd programot lát, ahol nincs.

    gb4400: Ez okos hozzáállás, nálam is rendben ment a 9.9, aztán kellett valaminek a 9.12 hf, azt Dirt2 miatt le kellett cserélni 10.1-re, azt AvP3 miatt 10.2-re, aztán sebesség-stabilitás miatt ment fel a 10.5 (többit is teszteltem), erre most kiderült, hogy AvP már megint nem megy.

    Csorbi: Én mikor panaszkodtam? :F Csak jelzem a hibákat. :DDD

    SzlobiG: Azzal is szokott gond lenni. Én MPlayer-t használtam sokáig gond nélkül, aztán áttértem GOM-ra, mert az jobban fexik, de ezzel a 2-vel én még semmiféle problémát nem tapasztaltam. A VLC-seket én sem értem. :)

    Meridian: Nem használsz vmilyen csökkentett órajeles profilt? Esetleg 2D-t? Mert azoknál szokott némely videó szétesni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • fatal`

    titán

    válasz Abu85 #9889 üzenetére

    "Ezért érdemes CCC-t használni, mert az nem az az aktuális driverekkel is működik."

    Működik az csak sajnos buta, mint a tök.

  • RpPRO

    őstag

    válasz Abu85 #9897 üzenetére

    Sajnos ez is olyan, mint az ujabb autok, ahol mindent az elektronika vezerel. Ha valami bedoglik, akkor meg az ablakot sem tudod lehuzni, kocsit nem tudod elinditani, stb, stb.

    Sajnalatos, hogy erre megy a "fejlodes", mivel egyre tobb a hibalehetoseg.

    Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9889 üzenetére

    Hát éppen ez a probléma.
    Már mondtam, mi a véleményem arról a filozófiáról, hogy akinek nem tetszik a szar munka, az vegyen mást. :(( :P
    Te sosem nézted a tényeket, most sem teszed, ahogy az említett hsz-okban sem tetted. Kb. 100X hangsúlyoztam ki, hogy mielőtt egy hibáról szólnék, mindig tesztelem tiszta rendszeren, mert nem szeretek a levegőbe beszélni.
    Csak 1 napja ( :Y ) írtam, hogy szabályosan telepített CCC-rel együtt teszteltem DX11-ben az AvP-t, és simán kidobott (tiszta rendszerre telepítve). Szintén szűz rendszerre feltettem a 10.3-at (100+1-edszer leírom, hogy NEM VOLT fent ATT, meg semmi 3rd progi), és voilá, simán megy! Á, tutira nem az AMD baszta el az újabb meghajtókat! :)) (10.4-től fölfelé ugyanúgy kidobál, mint 10.1-től visszafelé.) Ebből rajtad kívül bárki számára nyilvánvaló, hogy valamit optimalizáltak DX11-re (vsz. az élsimítást, mert azt nem lehet programból állítani) a HD5-ös kártyákon, amivel elb.szták a HD4-es kártyák támogatását. Ez senki számára nem meglepő, aki ismeri az AMD fejlesztési filozófiáját (ti. hogy új kártyák menjenek, a régieket meg dobják ki a userek), amelynek köszönhetően a HD4- tulajdonosok most kezdenek oda jutni, ahol HD3-asok kb. 1 éve jártak, azaz hogy szinte játékonként cserélgethetik a meghajtókat. Ami még érdekes, hogy a winbe is belesz.rik valamit, mert 10.7 után visszatéve a 10.3-at, megint csak kidobált, míg szűz rendszerre 10.3-at telepítve ismét csak jó. :C

    A fentiek alapján mindenki nyilvánvalóan tudhatja, melyikünk nézi a tényeket. :P Te meg csak hivatkozz a fent sem lévő 3rd party programokra, és az elavult ATT-ra, mert semmit nem tudsz mondani azon kívül, hogy az AMD meghajtó jó, user okozza a hibát. ;) A nálam is előjött 10.7 telepítőhibáról (hogy eltávolítás után egyetlen más meghajtó sem működik) meg ne is szóljunk már, annyira lerágott csont.

    hunfatal: Vagy éppen nem is működik (lásd fent).
    CCC-ben is hozhatsz létre saját profilokat. ;)

    stevve: A saját példádból annyi jön le, hogy nem ismered az ATT-t. :)
    RivaTuner kezeli az újabb VGA-kat is, sőt, még olyat is, amelyet ATT nem. Persze lehet, hogy van, amelyiket nem. Legnagyobb baja, hogy ATI kártyákon nem tud feszt szabályozni; persze ez no problemo, ha fix feszen megy a kari.

    gb4400: Ha fent van a CCC, akkor használod, hiába nem avatkozol bele a működésébe.

    RpPRO: Arról beszél, hogy a szoftverírók nem programozzák le rendesen a drivert, ezért a CCC kell, hogy belepofázzon annak működésébe. Így ráadásul le lehet butítani a megjelenítést, elrejtve a meghajtó hibáit. Sajnos a régi, szép idők már elmúltak. :((( Elég csak arra gondolni, hogy a kőtábla óta mennyit romlott az adattárolási módszerek időtállósága. :DDD
    Autót kapni elektronika és egyéb baromságok nélkül, ha az ember még a vezetés élményére vágyik, csak átlagember soha nem tudja megvenni. Vagy veszel egy kis Polski-t: hátsókerék-hajtás, farmotor, semmi elektronikai b.lfaszság, és lehet menni a jégre. ;]

    madgie: Mert biztosan 3rd progit használsz, hiszen az AMD meghajtója tökéletes. (C) by Abu85 :D

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9905 üzenetére

    De a driver/API mondja meg, hogy a DX10.1-es karik hogyan kezeljék le a DX11-et, és itt lehet a bibi.
    Nincs független tesztelő (főleg, hogy a gyártóktól kapják a tesztelt cuccokat), ráadásul legtöbbször csak felhasználják a régi eredményeket, és odarakják az új kártyák tesztjéhez, nem futtatják újra. A kamu CF és CPU-hűtő tesztek óta én fenntartással kezelek minden ilyesféle tesztet.
    Azt rég tudjuk, hogy az AMD hibái gyakran néhány konfigurációra korlátozódnak. Most lehet, hogy ez éppen a tunerem (létezése óta ua. meghajtóval, mint a hangkártya és a többi), vagy más a rendszerben, nem érdekel, mert nekem működjön rendben a VGA-m függetlenül attól, hogy milyen más cucc van a gépemben (láttuk már, éppen te magad írtad, milyen gondok lehetnek pl. hangkártyákkal).

    Ne beszélj itt következtetésekről, amíg nem is arra válaszolsz, amit írtam (persze, számítottam rá. Leírom 1X nagy betűkkel, hátha sokadjára felfogod:

    TISZTA RENDSZERRE FELTELEPÍTETTEM A TELJES 10.7 CSOMAGOT CCC-REL ÉS EGYEBEKKEL. ELINDÍTOTTAM AZ AVP-T DX11 MÓDBAN, ÉS BÁRMELY PÁLYA BETÖLTÉSÉNÉL KIDOBOTT A JÁTÉKBÓL. UGYANEZT KIPRÓBÁLTAM 10.4 ÉS 10.5 CSOMAGGAL, UGYANEZZEL AZ EREDMÉNNYEL. 10.3-MAL TELJESEN RENDBEN MEGY, MÉG PUSZTÁN DRIVERBŐL IS.
    Ha nem a meghajtó okozza a hibát, kíváncsian várom a válaszod, hogy mi. Konkrétan, nem a folyamatos süketelést 3rd party programokról. :U
    Egyébként megkérdeztem HD48x0 topicban, ott is C10.3-mal játszanak AvP-t. Újabb verziókra nem kaptam választ.

    Mint a fentiekből is kiolvasható, ezúttal éppen nem fedi el a hibát a CCC (tehát nem bizonygatom azt, amit állítottál), ami viszont bizonyított tény több játék esetében is. Ha driverből hibázik egy játék a játék beállításaival, CCC-rel meg nem, akkor valamit elkapcsol a CCC, és én azt láttam, hogy ez az általam próbált programok túlnyomó többségében a magasabb minőségű grafika, ti. mindig akkor jöttek elő a hibák, ha megpróbáltam kihasználni a VGA-m képességeit, ha már kifizettem érte nem kevés pénzt. Ezek után eléggé megmosolyogtató azt olvasni tőled, hogy az AMD a minőségre gyúrja a drivereket. ;)

    Olvasgass csak vissza, hány embernél jött elő az a hiba, hogy C10.7 után megbolondult a rendszerük, és nem volt hajlandó más meghajtót látni, AMD telepítővel meg telepíteni sem. Teljesen szabályszerűen telepítettem én is a csomagot, és ugyanúgy előjött a hiba.

    Aki számára eddig is nyilvánvaló volt, miről beszélek, azoktól elnézést kérek az ismétlésért. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9908 üzenetére

    Fizetett AMD-fejlesztő, v. béta-tesztelő vagyok? Nem. Sem az időmet, sem a munkámat nem fizetik. Tehát nem veszek részt a fejlesztésben. Vásárló vagyok, akit kötelesek hibátlan termékkel kiszolgálni. Ha nem teszik, azt láthatóvá teszem.

    Amit írtál, azt én is tudom, azért írtam, hogy a DX11-gyel összefüggésben lehet gond. A következtetésem tehát távolról sem alaptalan.

    Majd akkor hiszek teszteknek, ha látom a beállításoknál pl. a max. részletességet (OK, Edge-detect AA már a múlté, de egyebek még vannak). Amúgy az sem az én felelősségem, hogy a sok kamu-teszt láttán az ember egyiknek sem hisz, mert nem lehet tudni, hogy az aktuális tesztet valóban elvégezték (némelyiknél ez az időigényesség miatt eleve kizárt), vagy csak odaírtak régebbi eredményeket az egyszerűség kedvéért (mint ált. teszik).

    Te nem értesz, vazze. Csak 10.7-es drivert telepítve (a 10.7C telepítő hibájából következően másképp nem is tudtam volna utána is tesztelni régebbi meghajtókkal :Y ) jött elő az a hiba, hogy 10.3-mal már nem ment a gama, míg a mentett, tiszta partícióra visszatéve megint OK volt.

    A C telepítő hibáját jeleztem, ahogy jelezték mások is, sokaknál meg nem okozott problémát. Persze még senki nem próbálta 10.8-ra frissíteni :DDD , de aki szabályos eltávolítással leszedte, és másikat (értelemszerűen régebbit) telepített volna, azoknál jöttek a hibák. Aki eltávolítás után C telepítővel próbálkozott, annál a telepítő jelzett hibát, aki Eszközkezelőből (mint én is), annál felment a másik meghajtó, csak nem működött. Ezt elég sokan jelezték, sztem ebben a topicban is van pár ilyen hsz.

    Kelvin: Örülök, hogy megint rám találtál. :C (Már várom a haverjaidat. :DDD Ill. az egyéb nickjeidet, ha még megvannak. :P ) Ha nincs dolgod, ne szennyezz más topicokat. :(( Tisztában vagyok Abu85 hozzáértésével, azzal már kevésbé értek egyet, hogy minden hiba esetén ATT-t és egyéb 3rd programokat szid, amelyek esetleg nincsenek is a hibázó gépen :) ). Tudok magam is tesztelni, és ha olyan hibát tapasztalok, amit mások is jeleztek (vagy akár még ha másoknál nem is fordult elő), akkor hadd beszéljem ezt meg a szakértővel. :R Attól, hogy valamit nem értesz, az még nem lesz mondvacsinált okoskodás. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9911 üzenetére

    Ez elvi kérdés, elismerem, de régebben 2x jeleztem nekik hibát, és 1x sem méltattak válaszra.
    C telepítőhibáról írtam, hogy nem csak nálam jött elő, hanem többen jelezték (a sima 10.7-es csomaggal jött elő, vissza lehet keresni, még képmentések is voltak), de ez részletkérdés, mert nem használom, csak CCC-teszt végett volt rá szükség, a többiek meg jelzik az AMD-nek, ha akarják.
    A 10.4.-10.7driver AvP hibát sajna nem tudom tesztelni, mert nyári munkán van a haverom, akié a gama, de ha az ő 5750-én menne, akkor megint csak azt látnám, hogy HD5-ön OK. Sajna csak ósdi gépes, ill. HD57x0-es ismerőseim vannak. :(((

    Bocs, ha 2x menne, de nem jelenik meg a hsz a topicban. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9915 üzenetére

    Én is úgy gondolom. Viszont mégis ezzel jött elő a hiba nálam, másoknál meg a teljes uninstallal. :DDD (Vagy sehogy.) A legidegesítőbb az AMD-nél ez az állandó bizonytalanság, hogy folyton azt találgathatja az ember, vajon működni fog-e minden programja az új meghajtóval. Ha maradtam volna a 10.3-nál, ma is vígan játszanék AvP-ral DX11-ben. :DDD :W (De nekem kellett a gyorsabb 10.5, aztán meg már teszteltem a 10.6-ot - szar volt - és a 10.7-et. :B ) Lehet, megint visszateszem a tiszta partíciót 10.3-mal, és nem várok javításra, ha 1x már jó volt.

    Kelvin: Miért is offolsz megint? :F Külön-külön értettem egyébként a 2-t, 1x már elárultad magad. :P Szíveskedj egyébként a személyes problémáidat privát üzenetben jelezni, és nem topic-szennyezéssel, mert ebből hamarabb lesz elege bárkinek. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9920 üzenetére

    Tudom, bakker! :DDD De a DX11 butul lefelé 10.1-re, nem a DX9-et használják a játékok DX11 módban HD4-en. Ezt bizonyosan tudod te is, úgyhogy úgy veszem, elfelejtetted a smiley-t. :R

    RpPRO: Hát nálam az 1950XT-s korszak még remek volt, bár ott nagy eséllyel az ASUS kártyának, és ASUS meghajtóknak köszönhettem a dolgot, mert ref. meghajtókat használó kollégák bizony rendszeresen szívtak az akkori meghajtókkal is. Én mindig az ASUS-t használtam, mert ők optimalizálták a saját kártyáikra, és hiába voltam akár 3 havi elmaradásban, nem bugzott semmi. (Azelőtt 1600Pro-m volt, szintén gond nélkül vitt mindent C csomaggal, még a Rep. Commando-t is, amely HD4870-en meg sem nyikkan, még régebben meg csak nV kártyáim, szintén gond nélkül.)
    Sap. HD3870-nel szembesültem először a ref. meghajtó hibáival, onnantól van teljes, fullos partíciómentésem, mert anno az egyik C csomag (ATT-t nem is használtam akkoriban, mert nem támogatta még a HD3-as szériát) totálisan frissíthetetlenné tette a rendszert (sokaknál).
    Amikor meghibásodott a HD4870-em, ASUS-ra cseréltettem, de G-t kaptam, aminek a hűtője a gagyi netovábbja, kb. 2 hónap alatt leállt, aztán gyári javítottra cserélték, amelyen 3 hetet bírt, majd originalra, amelyen ezúttal 1 hónapig működött (és ezzel nem voltam egyedül Glaciator-tulajok között), így visszacseréltettem inkább Sapphire-re.

    Persze, én is mondhatnám neked, hogy rendben az ATI meghajtó, mert hibamentesen végigjátszottam az egész CoD6-ot, de ennél azért már többet láttam. :R

    2 filozófia ütközik esetünkben. Az egyik, amelyet Te és én képviselünk, azaz a vásárló, aki elvárja, hogy hibátlan terméket kapjon a pénzéért, és neki ne legyen más dolga, mint használni (ahogy bármi mást, amit megvásárol), a másik pedig a gyártóké, amelyet Abu85 képvisel, hogy a hiba márpedig kötelező érvényű, a fogyasztó (nem véletlenül használom ezt a szót) egye meg, amit kap, saját maga teszteljen és jelezzen vissza ingyen és bérmentve, ha jót akar magának. Az erőfölény nyilvánvalóan nem az igényes vásárló oldalán van. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Dark KillerX

    addikt

    válasz Abu85 #9920 üzenetére

    Ahogy Katt mondja,ha Dx11-el való használat esetén,akkor Dx10.1-es API-t használja a game,

    Bizonyíték:Hogy megy Dx11-el a game Dx10.1-es karival. ;]

    2010-07-31 13:17:55 - AvP_DX11
    Frames: 18491 - Time: 344686ms - Avg: 53.646 - Min: 20 - Max: 97

    :Y :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Dark KillerX

    addikt

    válasz Abu85 #9925 üzenetére

    És látványba,néhány új effekt,mert korábban arról volt szó,hogy Dx11 alatt visszaskálázódik a program Dx10.1-re vagy Dx10-re. :U :R

    Katt Crysis-ban sincs különbség nagyon az Xp-s Very High(utángyártott ;] ),és a Vistás Very High között.

    Abu85 Ez van akkor. :R

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9923 üzenetére

    Köszönöm, ez végre érdemi információ. Akkor nyilván ezért nem láttam én sem különbséget a 2 között. Viszont haverom sem a HD5750-en, sem AvP-ban, sem STALKER CoP-ban. Én mindenesetre elvárnám, hogy a tesszeláción kívül a többi DX10.1-es cucc működjön, ne csak a DX9-es. Ez kb. olyan, mint anno a DX10-es Halo 2, amelyben csak az volt a DX10, hogy Vistát kellett venni hozzá. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9928 üzenetére

    No, ez a CoP érdekelne, mert én is néztem haverom HD5750-én a játékot, és ő is az én HD4870-emen, de keresve sem találtunk semmi különbséget, pedig a srác amúgy 3D grafikus, szóval ha valakinek, neki ki kellett volna szúrnia, mert amúgy minden programnál kapásból rábök. Asszem még év elején néztük vmelyik akkori meghajtóval, nálam értelemszerűen nem változott azóta sem.
    mod1: Akkor igen gyenge a hatásfoka. :DDD
    Hát átállítottam DX9-re AvP-t, ott is van AA, ha működik kényszarítva, ráadásul még szebbnek is kellene lennie, de idő híján még nem tudtam ezzel megnézni. Ha úgyis DX9, fölösleges aggódnom a DX11 üzemmód miatt. :DDD
    mod2: Hát, ha összehasonlító képek lennének, megköszönném. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Dark KillerX

    addikt

    válasz Abu85 #9928 üzenetére

    Kíváncsiságból csinálok a CoP tesztet,amiben összehasonlítom a Dx10 és Dx10.1 közötti sebességet.Ha nem lesz teljesítmény javulás a Dx10.1 alatt,akkor ;]

    [ Szerkesztve ]

  • RpPRO

    őstag

    válasz Abu85 #9925 üzenetére

    Napok? Honapok! :DDD Napi szinten olvasom a forumot, meg ha ritkan is irok. Lenyugoz, h katt777 hanyfelekeppen tudja leirni, h milyen szar a meghajto/vezerlo kombo, te pedig mikent valaszolsz. :DDD

    Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

  • Matthewsz

    aktív tag

    válasz Abu85 #9943 üzenetére

    Nem segít, úgyhogy akkor tovább szenvedek vele. Köszi a linket, bár nálam nincs szó error message-ről...

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9948 üzenetére

    Abból, hogy 10.3-as Catalyst-tel gond nélkül futott, utána meg nem, noha a játék semmiben nem változott. Telepítésből nem eredhet, mert fullos csomagot is próbáltam, meg csak drivert, mégis maradt a hiba. Azt tudom elképzelni (de sosem tudjuk meg), hogy a játék maga használ valamit, amiről az AMD nem tud, és amit a meghajtóban megváltoztatva előjött a hiba, de ez tényleg csak merő találgatás, kizárásos alapon, hiszen az nyilvánvaló, hogy a 10.3 utáni meghajtókkal lépett fel nálam a hibajelenség, miközben lényegében minden más változatlan volt a gépen (tűzfal/vírusvédelem frissült közben természetesen, de nem jelezte fertőzöttnek a játékot).
    Virtuális meghajtóm, az van, ennek köszönhetem, hogy a 10 éves játékaim is karcmentesen, eredeti állapotban pihennek a dobozaikban, még ha jó részükkel már nem is lehet játszani. Nehogy már egy játékgyártó mondja meg, mit telepíthessek a gépemre! :(( De anélkül sem ment a játék. :DDD Mindegy, a lényeg, hogy megint a hacker-ek segítenek a useren.

    Azzal egyetértek, hogy a gyári vírusokkal nem csak a userekkel (bár velük jobban), hanem magukkal is kiszúrnak a fejlesztők, azt meg készséggel elismerem, hogy ezzel tényleg nem tud mit kezdeni az AMD, nem is dolga. :R Csak hát, ha a user azt látja, hogy változatlan rendszeren egy frissebb AMD meghajtóval behal valami, ami a régebbivel gond nélkül ment, nem tud más hibaforrásra gondolni, ami meg neki nem dolga, hiszen neki csak használnia kellene a PC-jét bármiféle hibajelzés nélkül. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák