Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpierre

    veterán

    Üdv!
    Hosszú évek radeont használok, szerencsére az x600 pro óta csak hírből ismertem a driver hibákat. Egészen az utóbbi pár hétig...
    Jelenség: Indítás után error panel, radeonsettings.exe nem indult el. Van ok, ezenkívül a szokásos ok gomb, mint problémamegoldás. Az esetek 90%-ban amúgy mégis elindul a radeon beállítások (van tálca ikon), míg a fennmaradó 10%-ban csak kézileg lehet berúgni a beállításokat.
    Eseménynapló: A hibát okozó alkalmazás neve: RadeonSettings.exe, verzió: 10.1.2.1703, időbélyeg: 0x5a725548 (18.2.1. adrenalin driver)
    A hibát okozó modul neve: shcore.dll, verzió: 10.0.16299.15, időbélyeg: 0x6c07e48f (w10 pro 64bit eddigi összes frissítéssel)

    Vagyis úgy tűnik, hogy a két fájl akad össze.

    Amin túl vagyok eddig: ddu takarítás, whql adrenalin újra felrak; sfc scannow cmd-ből. Vagyis az összes placebo trükköt megcsináltam.

    A hardver köszöni jól van. Erősen túl van hűtve az r9 390, merthogy fc blokkot kapott (~48-50°C vrm, ~28-35°C gpu, stb), tehát valami szoftveres gubanc lehet...

    Nos a kérdés, hogy szüntethető meg a hibajelenség? (Lehetőleg win10 újrahúzása nélkül, nincs kedvem ssd mellett is egy napot elkecsölni ezzel... :DDD )

    #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Új hozzászólás Aktív témák