Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shrike7973

    senior tag

    Helló!

    Májusban vettem laptopot, azóta van ATI kártyám (előtte csak GF volt).
    Egy Pavilion DV6-os HP laptopról van szó, benne egy HD4650 1 GB DDR3 dedicated kártyával.
    Két kérdésem lenne:

    1)

    Hot Pursuit játékot nemrég feltettem. Meglepődésemre maximum beállítások mellett is 1366*768 felbontás mellett teljesen jól fut a játék. Aztán hamar észrevettem, hogy mégse
    vegyük úgy, hogy a játékban egy verseny 5 perc. Na már most az 5 percből 2x fordul általában elő menetenként, hogy az fps leesik 2-3 mp-re kevésre (nem mérem, de szemmel láthatóan kb 15 körülire). Rákerestem, mások nem panaszkodtak, gondoltam egyből, hogy ATI driver issue. Így van-e ez szerintetek?
    Gép többi alkatrésze:
    4 GB DDR2 800 MHz RAM
    Core2Duo P8700 2,53 GHz CPU (3 MB cache)

    2)

    Előzővel kapcsolatos: tehát felmentem ATI driver downloads oldalára. Nekem ugye notebook/mobility radeon/HD 4xxx/Windows 7 64bitet kell választanom. Ad egy 1.1 MB letölhető fájlt, ami telepít egy download managert. Ezt használtam amióta csak megvan a gép, és legalább 10x telepítettem ATI drivert (ebben benne vannak a frissítések, illetve a gép windows újrainstallálás miatti telepítések). És mindig CIS mellett mentem fel csak netre, ezért gondolom, hogy nem IS blokkolás okozza a gondom. Feltelepül a manager, elindítom, kijelöli a temp mappát, hogy oda töltse, mondom oké. Aztán nem tölti, hanem hibaüzenetet kapok: &A catalayst mobilty letöltése megszakadt...
    10.10-es driver volt előtte fenn, aztán 10.11-re lehetett volna frissíteni. Gondoltam pár nap múlva megoldják, de nem. Addig is leszedtem ideiglenes megoldásként az individual downloads alatt található Catalyst Control Center-t. Ez ekvivalens telepítés a managereshez képest? Most ez van fenn, bár ha bemegyek a CCC-be, számomra értelmezhetetlen verziószámok vannak kiírva.
    Próbáltam lekapcsolni a védelmi dolgokat (Comodo Internet Security), addolni az AMD mappában levő manager exe-ket a biztonságos fájlokhoz, de nem segít. Más hálózatról is megpróbáltam a letöltést. No joy...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák