Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Egy Pioneer BDP-170 típusú Blu-Ray lejátszót néztem ki magamnak.

    Az eladó minden áron a Sony BDP-S5200 lejátszóra akart rábeszélni, mondván, teljes értékű SMART funkcióval rendelkezik.

    Engem viszont az nem érdekel, ellenben a megbízható működés, a sok féle támogatott fájlformátum, és a minél jobb képminőség annál inkább. (Még az UHD felskálázás hiánya sem érdekel, úgysem mostanában lesz UHD televízióm.)
    A hagyományos "deck-szerű" kialakítás, valamint a fenti tesztben is említett "strapabírás" is nagy piros pontot jelentenek az én szememben. :K

    - Mi a véleményetek a fentiekről? Van közületek bárki, aki a fenti Pioneer lejátszót használja?

    - A másik kérdésem, hogy milyen "high speed" HDMI kábelt érdemes beszerezni, ha később esetleg 3D tartalmat is nézne az ember?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Flashget #5899 üzenetére

    "Használd a topic keresőt a Pioneer 170-re és kiad rá elég sok beírást."

    Rákerestem az összes lehetséges kombinációban, elolvastam kb. 300+ hozzászólást.

    A hozzászólások zömében a BDP-150-et méltatják mindazok, akik használják. A 160-ról már jóval kevesebben írnak, a 170-re rákeresve pedig mindösszes egy tucatnyi hozzászólás született, azok is kérdések.

    Mindezeken túl a hozzáértő(nek tűnő) fórumtagok minden kérdezőnek a Pioneer-t (~2 évre visszamenőleg a Panasonic-ot) ajánlják, djnice fórumtársunk pedig "hadjáratszerű" kampányba kezdett a Pioneer ellen a hangja miatt.

    Kihagytam valamit? :)

    "Úgy tűnik a Pio 150 volt a legjobb kiadás ebben az árszegmensben a 160 már nem volt olyan jó a 170-ben pedig butítottak bizonyos funkciókon (elvették) a 150-hez képest."

    Sehol nem látom a felsorolását azoknak a funkcióknak, amelyekben lebutították a 170-est. Milyen tulajdonságokról van szó?

    "Pontosan ilyen nevűt High Speed kábelt..ez a neve a annak amit tévesen még a webshopok is 1.4 HDMI kábelnek írnak, ami kell 3D filmekhez."

    A kérdésem igazából a márkára vonatkozott. Nem fogok 360.000 forint/méter áron kábelt vásárolni, de egy pár ezer forintot szívesen kiadok egy korrekt 1,5-2 méteres HDMI kábelre.

    Például ez a kábel milyen?
    És milyen, ha ezzel hasonlítom össze?

    A fenti kettő közül bármelyik megfelelő? Esetleg más modell ajánlott?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz djnice #5963 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, hogy vajon egyetlen Pioneer lejátszóval szerzett tapasztalat alapján mondod mindig, hogy "hangos" a BDP-170?

    Az én első tapasztalataim alapján gyakorlatilag hangtalan. Természetesen folyamatosan tesztelem, s talán írok pár hónap múlva egy ismertetőt is a tapasztalataimra hagyatkozva.

    Mindenesetre eddig én semmi zavaró zajjal nem találkoztam.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz djnice #5970 üzenetére

    "Szerintem ti még nem hallottatok halk BD lejátszót (ajánlom az LG-ket meghallgatásra). A Pio 150-es, 160-as és 170-es szériában ugyanaz a drive van, az ennyit tud, egyszerűen hangos, van akit zavar, van akit nem. És nem az én példányom volt hibás. Elég csak megnézni pl. az amazon-os vásárlói kritikákat:[..]"

    Ne haragudj, de nem győztél meg!

    Egyrészt, a "zajosság" lehet egyedi jelenség. Igen, "egyedi. Ugyanis több ezer eladott termék esetében néhány tucat ilyen tapasztalat még nem számít mérvadónak. A "zajosnak" vélt lejátszók aránya így még alacsony.

    Másrészt meglehetősen szubjektív fogalom a "zaj". Személyes véleményem ("akinek nem inge, ne vegye magára, akinek inge, az öltözködjön fel"), hogy amint a High-End zenehallgatók körében, úgy a házimozisok körében is erőteljesen jelen van egy bizonyos "sznobhatás".

    Olyan dolgokat is hallani, látni, tapasztalni, ill. tudni vélnek (önmeggyőzés útján), ami valójánan nem is létezik.

    Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a hangukat legjobban hallatók az ilyen emberek közül kerülnek ki, és egy teljesen (valóban) "hangtalan" lejátszó, és egy még érezhetően éppen csak hallható "sziszegő-cicergő" lejátszó közül az utóbbit már "elviselhetetlenül zajosként" tálalják a nagyérdemű elé, amikor véleményezni kell.

    Mindezeken túl mindenkinek más és más a hallása, más és más az ízlésvilága és a tűréshatára is. De...

    Ennek ellenére én úgy gondolom, hogy jelen esetben - lejátszók - is van egy "megfogható", körvonalazható határ, amit "zajosnak" nevezhetünk.

    Ez pedig az szint, amikor egy "átlagos" (lám, ismét egy szubjektív tényező) hangerejű otthoni "mozizást" zavar a lejátszó hangja, a legkisebb mértékben is. Arra lehet mondani, hogy "zajos".

    Namost én nehezen tudom elképzelni, hogy akár egy-két kerregő, csörgő, kattogó, garantáltan gyárilag hibás darabon kívül bármelyik lejátszó elérje ezt a hangerőt. (Függetlenül attól, hogy melyik cég gyártotta.)

    Márpedig, ha valaki otthon akár sztereóban, akár 5.1, akár 7.1, vagy más konfigurációban filmtartalmak hangját hallgatja, nem fogja meghallani, és zavarónak, "zajosnak" találni ezeket a Pioneer lejátszókat, ebben biztos vagyok.

    Maximum a fentebb említett "hiperérzékeny szuperemberek" képesek hallani, akik váltig állítják, hogy az alig 1-2 dB-es "lemez-zajt" kihallják a legnagyobb "égzengéssel" járó házimozizás közepette, és még közben arra is rászűr a fülük, hogy a szomszéd utcában, 800 méterre a fán egy fülemüle halk énekbe kezdett, a padláson pedig egy denevér szellentett. ;]

    Egyébként segond... mindenki azt vél hallani, amit akar. ;)

    Én mindössze azért tartottam fontosnak ezt a témát megbeszélni, mert úgy tapasztaltam, hogy a topic-ban tudatosan kerülöd a Pioneer készülékek ajánlását bárki kérdésére, és jellemzően ezt pusztán arra hivatkozva teszed, hogy ezek a lejátszók "hangosak".

    Ez pedig félrevezető lehet.

    Szerk.: Egyébként az én Pioneer BDP-170 lejátszóm hangját csak akkor hallani (egészen közelről), amikor egy lemezet beolvas közvetlenül a behelyezést követően. (Szóval ez valójában a felpörgetés hangja.)

    Ezt követően semmi olyat nem hallottam, még egy teljesen "nyomott" hangerejű Dolby Digital 5.1 hanglejátszás mellett is, ami a legkisebb mértékben is akár, de zavart volna engem.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zanik #5978 üzenetére

    "Ez a beszámoló érdekelne, mert még mindig nehezen döntők a két jelölt közül."

    Mint említettem fentebb, ha lesz is ilyen beszámoló, majd később szándékozom megírni. (Nyilván a lehetőségeimhez mérten kellően alapos tesztelést követően.)

    A privát üzenetben írt kérdéseidre vonatkozóan viszont itt is megosztom, amit találtam, mert jól jöhet az információ mindazoknak, akik a jövőben egy Pioneer BDP-170 lejátszó megvásárlásán gondolkodnak:

    - le tudja-e játszani a FLAC-ot hálózati meghajtóról (DLNA)?

    Nem tudom, milyen módon hoznád létre a DLNA kapcsolatot, de a következő teszt alapján a válasz: nem.

    Lásd:
    "The beauty is that you can access all of these files from disc, USB or over a network – except AVCHD and FLAC, which can only be played via USB or disc. But on the plus side it plays hi-res FLAC files up to 192kHz/24-bit."

    - kompatibilis-e valamelyik iControl AV app-pal (iOS, Android)?

    Nincsen okostelefonom, de gyártó honlapján található ismertető, és termékleírás alapján a válasz: igen.

    Lásd:
    "Last, but not least, the user friendly iControlAV5 app allows you to control the BDP-170 directly from your smartphone. It is freely available from the App Store or via Google Play."

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz djnice #6007 üzenetére

    "Van aki nem ilyen érzékeny erre, én csak felhívtam rá a figyelmet és nekem az jön le a többi ember tapasztalata alapján hogy nem egyedi probléma."

    Én pedig változatlanul úgy gondolom, hogy az a "jelenség" egyáltalán nem létezik, amire hivatkozol. (Leírtam fentebb, miért.) "Vihar a biliben", szőrszálhasogatás, "önámító sznobéria"... nevezzük akárhogyan.

    Miért gondolod azt, hogy rajtad kívül sokan "nem érzékenyek" a zavaró zajokra, amelyek egy lejátszóból jönnek?
    Én is éppen olyan érzékeny vagyok rá. Viszont szerencsére a lejátszómból semmi ilyen jellegű zaj nem hallható, így értelme sincsen azon tanakodni, hogy "mi lenne ha"...

    (Az írt lemezek olvasási képessége már más tészta, mert elég egzakt dolog, pláne, ha tényleg jellemző a típusra. Itt viszont nincsen értelme a BDP-150 modellt a BDP-170-el összehasonlítani. Különösen erre irányuló bármilyen következtetést levonni utóbbival kapcsolatban, a korábbi szériával szerzett tapasztalatok alapján.

    Fenntartásra adhat okot, de például "rossz lemezolvasási képességekkel" kapcsolatos kijelentésekre (tudom, nem írtál ilyet; általánosságban írom) nem.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Oldzol #6009 üzenetére

    Én egy rosszul sikerült firmware frissítést követően (egyébként miért volt rá szükség? :F ) biztosan nem próbálkoznék ismételt frissítéssel.

    A lejátszón nincsen lehetőség valami "gépi reset"-re? Nincsen olyan kapcsoló, amely segítségével megoldható lenne a dolog?

    Esetleg valamilyen "helyreállító" CD/DVD nem áll rendelkezésre?

    Az a helyzet, hogy szerintem itt - hacsak nem volt ugyanabban a "cipőben", mint te - annál több tanáccsal senki nem tud szolgálni számodra, mint amit a SONY fórumon olvashatsz.

    Mindazonáltal, ha fontos számodra a lejátszó, akkor én mindenképpen a hivatalos szervizbe vinném el a helyedbe. Kérj árajánlatot a javításra. Ha megéri (és minden egyéb alternatíva csődöt mondott), akkor javíttasd meg.

    Viszont kérlek, írd meg, mire jutottál, mert más tanulhat belőle a jövőre nézve! ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz djnice #6038 üzenetére

    "Jól van, akkor hazudok és az összes ember is hazudik az amazonon. Nevetséges ez az egész fórum komolyan...."

    Ugyan már, ne viccelj! :) Senki nem nevezett téged hazugnak. Én a magam részéről csak arról beszélek az elejétől fogva, hogy szerintem túlzás ez a "zajosság" téma. (Nem csak részedről, bárki részéről.)

    Legalábbis általánosításként mindenképpen az.

    "Amúgy meg azon sem csodálkoznék ha ekkora minőségi szórás lenne a Pioneer lejátszói között, hiszen a kínai TCL gyártja őket..."

    Ez nem hangzik jól, de a kérdés az, hogy milyen minőségellenőrzés áll a gyártás mögött.

    Egyébként a többi márka termékeit melyik cégek gyártják?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz koncsik #6040 üzenetére

    Az igen! A csomag, amit vettél, igazán tutti vétel ennyi pénzért. :K (Én nem is adnám el a helyedben.)

    Vajon az összes Media Markt-ban érvényesek ezek az akciók? (A TV reklámot az "utolsó darabok kiárusításáról láttam az imént...)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz koncsik #6052 üzenetére

    "#6051 piftuka: nem is terveztem, csak a már meglevő külön pld.-okat, lsd előbb ugyanitt."

    Tegnap voltam bent itt a fehérvári Media Markt-ban, de nem volt sajnos semmi akciós - "utolsó darabos", ill. kiárusítás alatt lévő - DVD, vagy BluRay csomag!

    Pedig az "Adamantium Pack"-ot még én is megfontoltam volna. Nem a "karom" miatt, mert egyébként a gyűjteményes kiadványokban ezek a szobrok érdekelnek legkevesbé. De a díszdobozos lemezek, illetve maga a tartalom az nagyon klassz. És külön-külön nem lehet ezeket megvásárolni. (Csak a "hagyományos" kiadású tokban, és tartalommal.)

    Megjegyzem, biztosan sokan "lecsaptak" az első napon a kiárusítás alatt lévő árucikkekre, mert tegnap már a műszaki cikkek között is már csak 1-1 darab kisgép, meg 1-2 drága, kiállítási darabként funkcionáló LCD TV volt elérhető.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Flashget #6055 üzenetére

    "Beraktam mennyire "zajos" a Pio 150-em..sőt voltak itt nálam a múltkor tv-t kalibrálni és lekellett hasalni, hogy megy a BD lejátszó vagy sem mert zéró hangja volt. Szóval tanú van rá, hogy leszámítva az első 5-10mp-t semmi hangja."

    Igen, ugyanezt tapasztaltam én is. Amikor behúzza, majd elkezdi pörgetni, ill. olvasni az adott lemezt, akkor van egy kis hangja, utána semmi. Még közel hajolva sem szűrődik ki semmi zaj.

    (A korábban használt Philips DVD lejátszó ennek ellentéte. Alapvetően az sem volt "zajos" soha, de amikor egy lemezet nehezen olvas be - és furcsa módon sok gyári lemez esetében is ez a helyzet - akkor ad ki "kattogó-kerregő" hangot.)

    "Írhatok külföldi fórumon névtelenül, hogy a Samsung meg LG zajos ne vegye senki..."

    Egyetértek. Kiegészítve azzal, hogy ugyan még ha forrásmegjelöléssel is történik a fentihez hasonló hozzászólás, az is jellemzően az itt leírtak alapján, ill. mentén történik. :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mercutio_ #6089 üzenetére

    Szerintem olvasd el még egyszer az ominózus, belinkelt hozzászólásomat, mert egyelőre elbeszélsz mellettem (és a mondandóm lényege mellett is). ;)

    Minden egyéb tekintetben ajánlom Flashget hozzászólását a "zajossággal" kapcsolatban.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz demars #6164 üzenetére

    "Film nézésre kellene, zene nem lényeg (nem vagyok vájtfülű, ez lesz az első számomra "komoly" rendszer). Így esett a választásom a pioneer bdp szériára... azok közül is BDP-170 !
    Ezt találtam olyan áron, ami nekem megfelel!
    Ajánlott típus ez, illetve vannak gondok vele???"

    Az attól függ, hogy számodra mit jelent a "gond" ebben az esetben!?

    Ezen a linken találsz egy elég jó kis ismertetőt róla. Érdemes elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz djnice #6165 üzenetére

    "Egy Samsung BD-H6500-al jobban jársz."

    Azt is leírnád, kérlek, hogy miért? Tényleg érdekel.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Oldzol #6168 üzenetére

    "Szakszerviz lett. Alaplap tönkrement. 35 e Ft + munkadíj. "

    Óh, basszus! Sajnálattal hallom! Annyiért megjavíttatni sem érdemes. Egy új készüléket kapsz a javítás költségéből.

    "Javallatok:
    - frissítéskor ne engedj senkit a távirányító közelébe.
    (Tv-n csatornát váltottak ... Ennek miköze lehet a bd-hez ?)

    Talán a SZERVIZ (korrektek) tud segíteni szavatossági ügyben - garancia november 20-án járt le ..."

    Őszintén szólva nem járt eszemben, hogy frissítem a lejátszó firmware-ét. Miért kellene? Amíg lejátszik minden lemezt, addig erre szerintem nincsen indok. Maga a frissítés pedig minden elektronikai eszköz esetében kockázatos.

    Csak akkor élek vele, ha mindenképpen muszáj.

    Netán valaki másként látja?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zanik #6190 üzenetére

    "Tegnap gyorsan beüzemeltem a Pio BD-170-et. És [..] kiderült hogy igenis lejátszik FLAC-t hálózatról. [..]örülök hogy van benne egy plusz funkció amit hasznosítani tudok."

    :C

    Örömmel hallom, hogy működik ez a funkció is! ;) Én ugyan nem használom, de tudom, hogy számodra fontos kritérium volt, mielőtt megvásároltad. :K

    Szóval tök jó! :)

    (Azért valaki elmagyarázhatná, hogy ez mégis hogyan/mitől történt!? :) )

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mercutio_ #6288 üzenetére

    "Szerintem elolvastam, a lényegét is megértettem, de ez hol válasz a kérdésemre?"

    Én úgy látom, nem értetted meg, mert...

    A mi véleményünk annyiban "hitelesebb", hogy legalább van. Nem írom le még egyszer az egészet, de továbbra is azt gondolom, hogy a néhány negatív kritika (amelyeknek mennyisége az összes eladott termékhez viszonyítva igen csekély számú) önmeggyőzés, belemagyarázás, vagy nem is létezik valójában.
    (És hangsúlyozom: nem a meghibásodott darabokról beszélünk!)

    Azon, aki egy süketszobában is rock koncertnek hall egy 3 dB-es sercegést is, nem lehet segíteni.

    Minden egyéb tekintetben ajánlom Flashget fórumtársunk véleményét.

    Summa summarum: a "Pioneer lejátszók hangosak" általánosítás nem állja meg a helyét.

    "(#6289) djnice válasza Piftuka (#6284) üzenetére:
    Hagyjuk már ezt a hangos, nem hangos témát. Te Pioneer fan vagy, aki nem fogad el semmilyen negatív kritikát a céggel kapcsolatban. [..]"

    :D Ne viccelj már! Nem vayok én semmilyen "fan". Egyszerűen a lehető legjobb minőséget keresem minden termékben, és jelenleg a Pioneer lejátszója tudja ezt a leginkább szavatolni.

    "#6286: Gyors, mindent lejátszik kadenciahelyesen, tökéletes képminőség, Smart funkciók sokasága, Plex kliens, stb."

    :R

    Ez viszont nagyon korrekt! (Bár azért kicsit lehetne bővebben, pár mondatban kifejteni a hozzá nem értő kérdező számára a fentiek jelentőségét.)

    Ilyen ajánlást senki nem kérdőjelezhet meg. Igaz, tömör, de tárgyilagos, amely alapján eldöntheti a kérdező, hogy érdemes-e jobban elmélyednie az adott típussal kapcsolatos kérdésekben, ill. információgyűjtésben.

    (Látod, hogy nem vagyok "Pioneer fan"? :N Ha ilyen ajánlásokat írsz, nem fogom azt írni a kérdezőnek, hogy "vegyél helyette Pioneer-t, mert csakazajó!"... )

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Csabroncka #6353 üzenetére

    "A 450-es lejátszó előnye elsősorban vászon vagy >60" TV esetén jön elő elsősorban."

    Leírnád kérlek, hogy miért? Pontosabban megfordítom a kérdésedet...

    Miért nem ajánlott véleményed szerint 50'-osnál nagyobb televízióhoz egy alsó-közép kategóriás Blu-ray lejátszó?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zanik #6918 üzenetére

    "Fel lett ajánlva családon belül, de sajnos a rokonaim valahogy nem igénylik a legális HD tartalmakat."

    Ha nálatok a családon belül senkinek nincsen szüksége rá, én nagyon szívesen, és hálás köszönettel elfogadom a nővérem számára! ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Az elmúlt hónapokban több alkalmam nyílt a Pioneer BDP-170-es lejátszómat alaposabban tesztelni, és több meglepő észrevételem van, valamint minden tapasztalat újabb kérdéseket vetett fel:

    1. Nem tudom eldönteni, hogy az 1080p felkonvertálás jól működik-e, vagy sem!? Ugyanis előtte egy, a TV-vel SCART csatlakozóval összekötött Philips DVD lejátszón néztem filmeket, és mindig az analóg jelátvitelnek tudtam be a legtöbb film "zizis" képét. Nagyon vártam már, hogy BD lejátszóm legyen, HDMI csatlakozóval... mindig mondogattam, hogy "most majd"....

    A legtöbb film esetében viszont nem érzek olyan képminőségbeli javulást, amit a felkonvertálástól vártam. :(
    Persze a jelforrástól is függ, mert mondjuk az "Utolsó cserkész" DVD képminőségén nem lehet segíteni, miközben a Gyűrűk Ura, vagy a Hobbit DVD filmek már-már Blu-ray film minőséget produkálnak.

    Szóval az egyébként is jó minőségű tartalom mellett azért érezhető a felkonvertálás hatékonysága.

    Csak éppen én arra számítottam, hogy a rosszabb jelforrással is kisebb "csodát" tesz majd ez a technológia...

    - Irreális elvárás volt ez?

    2. Minek hívják azt a jelenséget, hogy a jobb képminőségű DVD filmeket, ill. BD filmeket 1,5x gyorsítással nézve lesz igazán élethű a kép?

    Nehéz ezt így leírni, de megfigyeltem, hogy sem 1x sebességen, sem a többi sebességgel "tekerve" nem tud olyan jó képet produkálni egyetlen film sem. Viszont 1,5x sebességen egészen valóságszerű, valós térérzettel, és elképesztő képélességgel. Még a minimális képzaj is eltűnik, olyan, mintha valami 4K-s "csúcs demo"-t nézne az ember.

    - Mi okozza mindezt?

    3. Miért nem lehet egyes filmeket 1,5x sebességgel futtatni? Nem jöttem rá, hogy a lejátszó mi alapján válogat, de az egyébként sajátjának tekinthető fent említett funkció egyes lemezeimnél egészen egyszerűen hiányzik. Normál lejátszást követően rögtön a 2x sebesség következik... kb. minden harmadik megtekintett BD film esetében. Sőt, ha jól emlékszem pár hete egy olyan DVD filmbe is belefutottam, ahol szintén nem volt elérhető a 1,5x sebesség opció.

    - Mitől lehet ez?

    Megköszönöm, ha segítetek eloszlatni a kételyeket!

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Csabroncka #7076 üzenetére

    "A felbontás jó, viszont képzaj van a BD-n. Nálam ezt szerintem mások jobban tudják miért, mert magán a filmen van - amolyan mozis hatás - mintha "analóg" szalagon lenne a film[..]"

    Igen, nagy valószínűséggel ugyanarról a jelenségről beszélünk. Azért gondoltam, hogy a felbontásban kell keresni a probléma forrását, mert úgy tekintettem rá, mint a számítógépes grafika esetében.

    Köszönöm mindannyiótoknak a választ! :R

    A 2. és 3. kérdésemre is tudjátok a választ? Nagyon érdekel, hogy az ismertetett jelenségeket mi okozza!? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #7218 üzenetére

    Srácok, a 2. és 3. kérdésemre egyikőtök sem tudja a választ?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Milyen lehetőség van arra, hogy régiófüggetlen legyen a lejátszóm? Ugyanis van pár amerikai régiókódos DVD a gyűjteményemben, amit szívesen megtekintenék időnként.

    A Pioneer BDP-170 viszont ha jól sejtem, nem tudja kezelni ezeket. Vagy itt is úgy működik, mint anno a számítógépes DVD olvasók esetében, hogy 5x tudott régiót váltani, és a legutolsó beállítást jegyezte meg?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz yvsmad #7354 üzenetére

    Ez az egyetlen megoldás? Az eredeti lemez lényege éppen az, hogy az ember nem "biztonsági másolatot" használ a lejátszójában...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm, a véleményeket mindnyájatoknak!

    Őszintén szólva nem gondoltam arra soha, hogy mi van, ha megsérül az eredeti lemez. A filmeket mindig eredeti lemezről nézem, ahogyan a zenét is gyári audio CD-ről hallgatom, ha "megadom a módját".

    Nehéz ezt elmagyarázni, de más hangulata van az egésznek, ha ott van az ember kezében az eredeti tok, a szövegkönyv, borító... és ha a lejátszó az eredeti lemezt pörgeti, miközben hátradőlök és a zenét élvezem, vagy a filmet nézem.

    Igazából erre céloztam fentebb, nem arra, hogy szabályos-e saját magamnak biztonsági másolatot készíteni.

    Természetesen nem kivitelezhetetlen a dolog, de nem tekintem valódi megoldásnak; inkább amolyan "kerülőút". Én viszont szeretem a problémákat "gyökerüknél" megragadni, és megoldani.

    Szóval van lehetőség a lejátszó régiófüggetlenítésére, illetve ilyen lejátszót vásárolni? Gyártanak még manapság ilyet?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz yvsmad #7615 üzenetére

    "Ajándékba azért újat illene adni, nem valami megütött, összekarcolt, cigifüstös cuccot, aminek nincs már meg a doboza, a használatija gyűrött, a távja meg ragacsos."

    :N Az én BDP-170-esem éppen úgy néz ki, mint új korában. :K Még belül sem poros, mert olyan szekrényben tárolom, amelynek elhúzhatós ajtaja van, egyébként pedig minden héten takarítom.

    A távkapcsoló az eredeti fóliában van, ami sértetlen rajta, a kézikönyve pedig olyan, mintha soha nem lapozták volna. ;)

    (Na jó... aláírom, hogy - sajnos - kevés ilyen állapotú használt elektronikai berendezést lehet találni.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Nézegettem a Pioneer honlapját, valamint a webáruházakat, és észrevettem, hogy a BDP-450 típus gyártását megszüntették, ráadásul sajnos már nem is lehet kapni újonnan!

    A cég kínálatából ezzel eltűnt a "középkategória". A BDP-180 ára rendkívül drága lett; csaknem a duplája a BDP-170 árának.

    Azt követően pedig már az LX-58 és LX-88 következnek, amelyek árán már egy autót lehet vásárolni.

    Ennek nem örülök, mert arra a döntésre jutottam, hogy a BDP-170-nél komolyabb képfeldolgozási, képjavítási képességekkel rendelkező lejátszót szeretnék. Viszont szeretnék a 100.000 forint alatti árkategóriában maradni, ha egy mód van rá!

    - Melyik az a lejátszó jelenleg a piacon, amely a BDP-450 képességeivel bír, nagyjából abba a kategóriába tartozik, és érdemes megvásárolni?

    - A másik kérdés, hogy milyen lehetőségeim vannak, ha mindezt egy régiófüggetlen lejátszó képében szeretném viszontlátni?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Én is úgy tudom, hogy a Pioneer BDP-450 volt az utolsó az adott kategóriában. (Egyébként a kereső szerint még 1-2 hónapja lehetett kapni.)

    A fentiek függvényében viszont átfogalmazom akkor a kérdésemet:

    - Melyik az a 3D képes lejátszó jelenleg a piacon, amely komolyabb video igényeket is kielégítő képminőséget produkál, érdemes megvásárolni, és 150.000 forint alatti áron megkapható?

    - A másik kérdés, hogy milyen lehetőségeim vannak, ha mindezt egy régiófüggetlen lejátszó képében szeretném viszontlátni?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm a tippeket!

    A tesztek alapján a Panasonic nagyon szimpatikus, bár az OPPO is remek darabnak tűnik. Azt viszont nem tudom, hogy hol lehet 150.000 forint alatt megvásárolni!? :F Ez egy nagyon drága lejátszó.

    Legyetek szívesek írjatok róluk kicsit bővebben. Miért éppen ezeket javasoljátok?

    A régiófüggetlen lejátszási képesség pedig nagyon jó volna, ugyanis van több amerikai DVD-m, és BD lemezem is.

    Az ezen az oldalon található lejátszók közül a max. 500 dolláros kategóriában melyiket javasoljátok, és miért?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zanik #7938 üzenetére

    "Panasonic DMP-BDT700?!"

    (#7939) BBéci válasza Zanik (#7938) üzenetére
    "Jó ötlet, de ennyi pénzért (150000 Ft) már OPPO BDP-103 is kapható."

    Köszönöm a tippeket!

    - Legyetek szívesek írjatok róluk kicsit bővebben. Miért éppen ezeket javasoljátok?

    - A tesztek alapján a Panasonic nagyon szimpatikus, bár az OPPO is remek volna.
    Azt viszont nem tudom, hogy hol lehet 150.000 forint alatt megvásárolni!?

    - A régiófüggetlen lejátszási képesség pedig nagyon jó volna, ugyanis van több amerikai DVD-m, és BD lemezem is.

    - Az ezen az oldalon található lejátszók közül a max. 500 dolláros kategóriában szerintetek melyik lenne a legjobb vétel?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zanik #7987 üzenetére

    "Emiatt feltételeztem, hogy a BDT700 is egy jól sikerült lejátszó lehet, és valamivel jobb minőséget nyújt mint a belépő kategóriás többi lejátszó."

    A teszteket olvasva tényleg egy rendkívül jól sikerült berendezésről van szó. Az OPPO-hoz képest jelentősen barátibb ára mindenképpen első számú kiszemeltté teszi számomra.

    Mindazonáltal a váltás, valamint a magas ár miatt alaposan körüljárom a témát. Szerencsére azért ebben a kategóriában van választék még egyéb gyártók részéről is.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz BBéci #7995 üzenetére

    "Nem újonnan gondoltam az OPPO-t, hanem alig használtan. Ezerszer inkább azt venném 150000 Ft körüli összegért, mint a listában szereplő többi lejátszó bármelyikét."

    Az általam linkelt régiófüggetlen lejátszók listájára gondolsz? Csak mert ott az OPPO lejátszói is megtalálhatóak. :K

    Egyébként nem szeretnék használtat venni. Pláne akkor, amikor ennyi pénzt szándékozom költeni rá.

    Mert hogyan bízhatnék meg abban, hogy garantáltan hibamentes, soha nem volt "berhelve", stb.?

    Ráadásul új termék esetében jó eséllyel részletre is meg tudom vásárolni, ami szintén nem elhanyagolható.

    "Nem elhanyagolható szempont, hogy okosítható, ami által teljes értékű médialejátszó lesz belőle."

    Ez jól hangzik, de tekintettel arra, hogy eredeti DVD és BD filmekkel használnám, számomra annyira nem releváns.

    Az, hogy régiófüggetleníthető, már inkább szempont.

    Ugyanakkor elgondolkodtatott az is, amit egy másik fórumon, más házimozi rajongók "tollából" olvastam... Miszerin a többszázezer forintos lejátszó 2 alkalommal sem bírta tovább 1-2 évnél. Ezért az illető már inkább egy olcsóbb, "alap" lejátszóra költ, a többi pénzen pedig inkább a hangrendszert fejleszti.

    Nem tudom, mennyire általános ebben a kategóriában az, ami egyébként a fogyasztói cikkek piacát manapság jellemzi... miszerint szándékosan nem az "örökkévalóságnak" gyártják még a közép, felső kategória termékeit sem!? Hogy nem a tartósság a lényeg, hanem, hogy 1-2 évente újat vegyünk mindenből... :F

    (Az 1-2 milliós, nyilván tartós "Made in Japan" lejátszók pedig teljesen egyértelmű módon nem az átlagemberek számára, hanem a gazdag "elitnek" készülnek, és számukra elérhetőek.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz BBéci #8043 üzenetére

    "Nem tudok semmit hozzátenni a korábbiakhoz."

    Na jó, de mi a helyzet az ott feltett újabb kérdésekkel?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz BBéci #8045 üzenetére

    "Most kezdjem el megmagyarázni amit annak ellenére, hogy világosan leírtam, nem értettél meg?"

    Nem kell "szemforgatással" reagálni, mert semmi hátsó szándék nem volt a kérdésemben!

    És "megmagyarázni" sem kell azt, amit leírtál, mert megértettem elsőre is. Az nem volt világos, hogy miért ajánlasz Oppo 103-at a "listában szereplő bármelyik lejátszó" helyett, miközben az általam beillesztet link alatti listán volt az is.

    De így már értem, hogy te csak és kizárólag használtra gondoltál. Az ott valóban nincsen. (Cserébe persze régiófüggetlen, ami számomra ugye szintén fontos volna.)

    Viszont az ott feltett másik kérdésem továbbra is aktuális, és erre még senki nem válaszolt:

    Mennyire jellemző, amit máshol olvastam, hogy manapság még a több százezer forintos BD lejátszók is tönkremennek max. 2-3 év alatt? (És hogy ezért nem ajánlott túl sokat költeni a házimozi lánc ezen részére...)

    Mert ez tényleg nem mindegy, különösen akkor, ha már használt (tehát több hónapos/éves) termék vásárlásában gondolkodunk...

    Szóval megköszönöm, ha írsz, írtok erre vonatkozóan tapasztalatokat, véleményeket!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz djnice #8047 üzenetére

    "A legegyszerűbb, ha a garancia lejárta előtt tönkreteszed a lejátszót, lehetőleg úgy hogy ne tudják javítani és kapsz helyette egy újat."

    Ilyet én soha nem tennék, mert becsületes ember vagyok.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zanik #8048 üzenetére

    "De tapasztalataim szerint aki már ennyit kiad egy házimozi komponensért, az azért igyekszik vigyázni rá. Szóval én nem aggódnék túlságosan amiatt, hogy egy 5 éve 200ezer feletti összegért vett eszköz ne lenne jó állapotú."

    Köszönöm a véleményedet! Jól hangzik mindaz, amit leírtál. Én pedig nagyon vigyázom az általam használt berendezésekre. (Az olcsókra is.)

    Szóval részemről ez nem probléma. Illetve rajtam nem fog múlni semmi. :N

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz BBéci #8049 üzenetére

    "Nem szemforgatás, hanem értetlenül pislogok, annyira furcsa a reagálásod, meg az egész hozzáállásod a lejátszó vásárláshoz. Túlzásba viszed a tudatosságot. Ennyit egy 10 milliós autó vásárlásán nem szokás tökölni."

    Tudod, minden relatív. Havi netto ~fél milliós-milliós fizetés mellett minden bizonnyal könnyen megy egyeseknek az említett drága autó vásárlása is, én viszont szegény családban nőttem fel. A szüleim megtanítottak becsülni az utolsó fillért is. Ennek (is) köszönhetően mindig alaposan meggondolom, mire költöm a pénzemet.

    Különös tekintettel, hogy ráadásul a fent említett havi jövedelemtől is nagyon messze vagyok még. Persze adja a Jóisten, hogy egyszer nekem is megadasson! :K Abban viszont biztos vagyok, hogy akkor sem fogok más módon vásárolni, mint eddig.

    Szerinted túlzásba viszem a tudatosságot, én viszont semmi túlzást nem látok benne. Begyűjtöm lehetőleg az összes információt, mielőtt döntök. Így élem az életemet, és jó így nekem.

    Lehetne ám kicsit több toleranciával viseltetni azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak a világról, nem úgy élik az életüket, mint Te! ;)

    Tény, hogy az ún. "impulzusvásárlóval" éppen az ellentétes póluson helyezkedem el, ha vásárlásról van szó, de a maximális tudatosság még csak a segítségemre volt eddig.

    Hidd el, tudok olyan ismerőst mondani (nem is egyet), aki ha megtetszik neki valami, akkor azonnal megveszi. Aztán sok esetben nem győz panaszkodni, hogy "nem kellett volna/nem ezt kellett volna".

    Ő pedig így érzi jól magát. Változni már nyilván nem fog ő sem. Nem vagyunk egyformák.

    PEACE! ;)

    "Én még nem hallottam egyetlen csúcskategóriás Blu-ray lejátszóról sem, ami 2-3 év alatt tönkrement volna. Ostobaságnak tartom, pláne a következtetést."

    Látod? Erre voltam kíváncsi. :K

    "Ráadásul nem is 5, hanem 1-2 éves használt, akár még garanciális OPPO vásárlását javasoltam."

    Értem én. Viszont preferálnám a részletfizetést. Persze, ha tényleg volna használtan jó árban még garanciális, akkor elgondolkodnék rajta. Viszont sajnos sem akkor, sem azóta nem láttam ilyet. :(

    Találtam viszont egy ilyen megoldást:

    Darbee Darblet DVP-5000

    Ez ráadásul 100.000 forint alatt megvásárolható. Mi a véleményetek erről a termékről? A Pioneer BDP-170-nel kombinálva mekkora minőségi ugrást tud hozni a DVD és BD filmek képében?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Érdekes volt olvasni az elmúlt ~800 hozzászólást a szinkronos filmekről, médialejátszókról, az optikai adathordozókról.. :K

    Közben eltelt közel egy év, és immár egyre nagyobb számban jelennek meg a különféle 4K lejátszási képességgel felvértezett lejátszók.

    Mivel egy UHD HDR-es televíziót is készülök vásárolni, és van 4K felbontású Blu-ray filmem is, hamarosan aktuális lesz egy 4K-s lejátszó megvásárlása is.

    - Ha a remek képminőség, a 3D képesség, valamint a jó minőségű felkonvertálás számít, akkor jelenleg elérhető 4K-s mi a legjobb választás kifejezetten DVD és Blu-ray lemezek lejátszására? :F

    - Esetleg van több jó alternatíva is? Avagy "van élet az OPPO-n túl"? :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz blakey #9027 üzenetére

    Értem, és köszönöm!

    Egyelőre még mindig anélkül, hogy feltétlenül (anyagi) korlátok közé szorítanánk magunkat, illetve a vonatkozó beszélgetést...

    Tudnál, illetve tudnátok, kérlek mondani pár olyan típust az említett, illetve valamire való márkák kínálatából, amelyeket érdemes megvásárolni? (És ha mindenképpen fontos, az ár felső határa legyen első körben 250.000 forint.)

    Nyilván van "jó belépő" modell, "best buy", "remek mindenes", "nagy tudású, profi modell"...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz blakey #9029 üzenetére

    Köszönöm az info-kat! ;)

    "Panasonic Blu-ray lejátszóval volt tapasztalatom, kiváló összeszerelés és képminőség de ha nem lemezről kapták az anyagot akkor nem volt kadenciahelyes, cserébe a Panasonic kezelte gyárilag az SMB-t. "

    Ez mit jelent pontosan? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm!

    Igen, a kérdésem arra vonatkozott, hogy az "SMB" vajon a Samba - hálózati megosztással kapcsolatos - programcsomag egy protokolljára vonatkozóan értelmezendő-e...

    Így már világos. ;)

    (Egyébként ez a funkciója nekem nem hiányzik. Ahogyan az sem jelent problémát, ha egy lejátszó "csak" lemezzel kadenicahelyes, hiszen csak lemezeket használok hozzá. :K )

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #9050 üzenetére

    "Eladtam a Panasonic DMP-UB900 lejátszómat és egy OPPO UDP-203 lesz helyette cfw-vel."

    Mennyiért rendelted, és melyik üzletből? És milyen jellemzői vannak a Custom Firmware-nek?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #9062 üzenetére

    "Mindenhol egységesen 269.900Ft a lejátszó, cfw-vel együtt az OctogonAudio adta a legjobb árajánlatot ~303.000Ft-ot."

    Hmmm... az jó drága egy szoftver upgrade-ért. Van olyan funkciója, amiért lemezjátszóként is érdemes ilyen firmware-rel kérni? Esetleg régiófüggetlenné teszi a lejátszót?

    "Alapvetően visz mindent még hálózatról is, inkább kisebb hibák/hiányosságok vannak. "

    A "mindent visz" engem nem érint, mert csak DVD és BD filmekhez használnám. Egy ideje erősen tanakodom, hogy egy Darbee chip-es OPPO lejátszót vásárolok. Együtt a tervezett nagy képernyős, 4K HDR tévével egy jó időre garantálva lenne a képi élmény... :K

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák