Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AAntii

    őstag

    Sziasztok!

    Az alábbi probléma megoldásában kérném a segítségetek.

    Múlt hét csütörtökön feltettem a legújabb Ati Catalystot, minden akkor kezdődött. Miután feltettem, szerettem volna játszani, azonban a kép elsötétült, a videokártya ventilátora felpörgött és nem tudtam semmit sem csinálni, kénytelen voltam áramtalanítani a gépet, mivel a reset szintén nem segített. Ekkor még nem kerestem összefüggést a driver és a hiba között, így a házba betettem egy ventit a táp alá, hátha a táp melegszik túl. A hiba azonban továbbra is fennállt. Az utána való éjszakát a gép a memtest86 futtatásával töltötte, ami 10 óra futási idő alatt sem talált semmi hibát. A probéma ettől még ugyanúgy fennállt. Mivel a problémától független úgyis esedékes volt már az alaplapom cseréje, így másnap a korábbi asrock 68-s UCC helyett egy Asus M4A785TD-V EVO került a gépembe. Az alaplapcsere után a probléma azonban ugyanúgy fennállt. Ezután egy két órás prime futtatás következett a négymagosított x3 445-nek (b45), ami során nem hibázott, ám játék indításnál ugyanaz következett, a gép ment egy pár percig, majd leállt. A következő lépés a tápcsere volt, mivel a korábbi fsp-nél már nem akartam átalakítózni (400 apn), így egy modernebb 450-es fsp-re cseréltem le, amivel szintén nem jutottam előre. Mivel már nem tudtam, hogy mi miatt van az egész cirkusz, megint a tápra gyanakodtam (annak ellenére, hogy fél évig elég volt a 400-as is, a 450-esnek pláne elégnek kellett volna lennie), így ráküldtem a tápra a furmark+prime kombót egy órára, amivel próbáltam a maximális fogyasztást szimulálni. A gép stabil volt, a feszültség nem ingadozott a teszt közben. A hdd-k sentinel alapján rendben voltak már ekkor is, mint ahogy most is. Újratelepítettem a windowst, a probléma ekkor mintha megszünt volna, de miután feltettem az alaplaphoz tartozó drivereket, megint előjött.

    A kérdésem mindezek után csak annyi lenne, hogy szerintetek mi lehet a probléma, illetve ezt a problémát hogyan tudom elhárítani? Ha driver gond van (amit miután ez az újraindulósdi a legfrissebb catalyst feltelepítése után kezdődött a cirkusz vélelmezek), melyiket tegyem fel, melyiket biztos ne? Kérlek segítsétek, mert már tele a hócipőm :(

    Köszi!

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Új hozzászólás Aktív témák