Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • miskanaruska

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egy Samsung NP300E5X-T01HU nevezetű laptopom.
    Processzort újítottam benne.
    Először egy Intel Dual-Core B960 2.2GHZ-s processzor volt benne, ezt cseréltem le egy Intel Core i5-2540m-re.
    Rengeteg helyet átnéztem, hogy kompatibilis-e az új processzorral a laptop, és azt olvastam, hogy igen.
    Na miután kicseréltem, újrapasztáztam bekapcsoltam a laptopot.
    Minden oké addig amíg egyszercsak (30 perc múlva) minden ok nélkül kikapcsol. :Y :W
    Először melegedésre gondoltam, de a processzor hőmérésklete alapon 35-45°C, terhelve 60-78°C, a processzor maximális terhelhetősége 100°C.
    Próbáltam úgy is, hogy BIOS-ba lépek és várok, de úgy is kikapcsol. :W
    Winfos reinstall, kikapcsol. :W
    Drivert felrakta magától, amikor bekapcsoltam az új processzorral.
    Észrevettem, hogy a winfos (nem eredeti sajnos) elvesztette a hitelességét. :W Ezután raktam újra a winfost.
    Ha semmit se csinálok vele csak bekapcsolom, akkor is kikapcsol. :W
    Fél óráig bírja aztán csak csend és üresség, de be lehet kapcsolni egyből. :W
    Ha visszarakom a régi processzort, akkor nem kapcsol ki. :F
    4 éves a masina, a régi processzor meg már úgy érzem a végét járja, hamar túlmelegszik, de nem kapcsol ki, kisebb terhelésnél is akadozik a munkája.
    A HDD-vel, a rammal, az optikai meghajtóval, még az alaplappal sincs semmi baj.
    Van benne egy dedikált Nvidia GeForce 610m 512MB-s videochip azzal sincs semmi baj, az sajnos nem kivehető :(
    Van egy integrált videovezérlőre is hasonlító chip az alaplapon, ami a processzor mellett van és közös a hűtésük.
    Az előző processzorban egy Intel HD Graphics talán 2000-s megnevezésű integrált videochip van, a mostaniban egy Intel HD 3000-s megnevezésű videochip van.
    Lehet, hogy az a chip, ami ott van külön, az nem bírja a nagyobb IGP-t?
    Remélem tudtok segíteni azt megköszönném! :)
    :O :O :O

    Naposcsibe vagyok még az internet hatalmas baromfiudvarában!

Új hozzászólás Aktív témák