Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antivirtuoz

    tag

    válasz Pityke78 #35678 üzenetére

    VGA kártya: GTX560TiOC.
    Egyszerűen csak bekötöm mind a két kijelzőt (monitort és TV-t) a két DVI csatlakozóba, és máris tudok rájuk hangot küldeni. Külön audio drivert nem telepítettem, elég volt az nVidia VGA drivere (abban benne van: "nVidia HD audio-illesztőprogram").
    Annyi beállítást lehet még eszközölni a VGA kártya oldaláról, hogy az nVidia vezérlőpulton tudod letiltani illetve engedélyezni a digitális hangot mindegyik kimenetre (nálam 2 DVI és 1 HDMI: persze utóbbira nem enged beállítást eszközölni, hiszen nincs rákötve semmi sem).
    Ezen túlmenően a Windows hangbeállításaival lehet már csak babrálni. Valamint el tudod dönteni (szintén Windows hangbeállításoknál), hogy melyik legyen az alapértelmezett eszköz. Az alapértelmezett eszköz gyors váltogatására én egy ki programot használok: Audio Switcher [link: a negyedik].

    Természetesen, ha maga a csatlakoztatott kijelző le van tiltva (megint nVidia vezérlőpult), akkor nem is lehet rá hangot küldeni (még csak engedélyezni sem).

    Természetesen a Windows hang beállításoknál is lehet tiltani és engedélyezni az audio eszközöket (a letiltott eszközök pedig lehet, el vannak rejtve).

    Monitorra egyébként nem szoktam hangot küldeni, csak TV-re, amikor filmet nézek. Egyébként meg 5.1 rendszerre vagy fejhallgatóra.

    [ Szerkesztve ]

    "A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

Új hozzászólás Aktív témák