Hirdetés

Aktív témák

  • InquisiThor

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném kikérni a véleményeteket egy probléma kapcsán.
    A helyzet az, hogy nyáron vettem egy új gépet (Gigabyte GA-MA790GP-DS4H F5, AMD 9850BE, OCZ 2x2GB 1066, GF XFX 260 (216sp, 65nm), 640GB Samsung F1), ami tökéletesen szuperált is egészen egy lan partiig, amikor is előkerült a supreme commander meg a pár órás meccsek és sikeresen behalt a gép úgy ahogy még addig egyszer sem láttam gépet kifagyni. Szóval a képernyő valamilyen színben világított (ez általában mindig más szín volt pl szürke, kék, piros) és semmire sem reagált a gép csak a resetre vagy esetlegesen a force shut downr-ra. Ennek kapcsán túlmelegedésre gondoltam és valóban képes voltam meghajtani a rendszert annyira hogy az a procinak a megengedettnél több legyen, ezért lecseréltem a gyári hűtőt OCZ Vendetta 2-re. Most a hőmérséklet nem megy 54 fok fölé (61 az ajánlott úgy tippelem olyan 65 tájt lehetett probléma a procival). Ezt követően a problémám még mindig nem oldódott meg mert a prociról a prime kiderítette hogy nem tökéletes így csere 9950BE-re. Azóta múlt hónapban játszottam újra akkor ugyan csak másfél órát és minden tökéletesen ment, relatíve megnyugodtam hogy minden okés. Ma ismét sikerült megizzasztani a gépet és a hiba ismét előjött. (A kezdeti konfig óta tehát már új a táp (Chieftec 650) és a proci 9950BE.)
    A vinyót kivéve minden alkatrész garanciális és semelyik más játéknál nem produkál hibát csak a supreme commander forged alliance esetén.
    Találkozott már valamelyikötök ilyen hibával? Lehetséges, hogy nem is hardver hanem szoftver hiba okozza?

    Előre is köszi az ötleteket/segítséget!

    None can stand before the Inquisition!

Aktív témák