Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Probléma röviden:
    T-Home Pirelli DRG-nem_tudom_tovább_a_nevét egy használhatatlan szemét.

    Igény:
    Szükségem lenne egy olyan wi-fi routerre, ami nem fagy ki óránként és kellően gyors processzorral, ill. kellően nagy belső pufferekkel rendelkezik ahhoz, hogy böngészésre és hasonlókra használható maradjon a netkapcsolat akkor is, ha a hálózaton lévő egyik gép nekiáll torrentezni (nem max. sávszélen, de a sok kis adatcsomag ezt a Pirellit kiakasztja).

    Idáig volt könnyű, most jön az igény bonyolultabb része:
    A router max. 15k-ba kerüljön, de ha olcsóbb az csak jobb (persze nyilván noname cucc azért nem kell),
    ééés, az igazán húzós része: tudjon internetről WOL (wake on lan) csomagot továbbítani.

    Tehát, legyen benne dynamic dns szolgáltatás, ÉS képes legyen úgy port forwardolni, hogy lokális címnek nem egy konkrét gép IP címét adhatom meg, hanem a hálózat üzenetszórási címét is (ugyanis a WOL-nak ez kell), VAGY képes legyen arra, hogy a fixen kiosztott címeket ne csak a DHCP-je tudja, hanem végig ott maradjanak az ARP táblában a szokásos fél - 1 órás timeout után is, hogy a fix címre érkező csomagot régóta kikapcsolt gépnek is továbbítani tudja, VAGY legyen simán egy külön, dedikált WOL funkciója amit távolról meg lehet hívni valahogy.

    Linksys E1200 - E1500-akban reménykedtem, de a Cisco Live Chat elmondása szerint azok teljesen alkalmatlanok erre... Kifogytam az ötletekből, pls. help! :(

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Egon #47845 üzenetére

    Köszi, nekem ez a verzió megfelelő lenne, csak nem ilyen egyszerű a dolog... Konkrétan ez a Pirelli is tud fixen IP címhez rendelni MAC címeket.

    A baj az, hogy ez a hozzárendelés csak a DHCP-nek szól, és a hozzá állítható "lease time" is. Ez annyit tesz hogy amikor bekapcsolod a gépet, megnézi hogy van-e ebben a táblázatban bejegyzés a MAC címével, és ha van akkor a hozzá tartozó IP címet osztja ki neki, ha meg nincs akkor normál DHCP működés következik.
    Az itt megadható Lease Time is csak arra vonatkozik, hogy mennyi idő telhet el úgy, hogy az adott gép nem volt bekapcsolva, mielőtt az újbóli "találkozáskor" esetlegesen más címet kaphatna, de ez csak a dinamikusan osztott címekre vonatkozik, a fixekre nem, és amúgy sem azt csinálja ami nekem kell, az ARP tábla lease time-jára nincs hatással.

    Szerintem a többi hasonló alsóbb kategóriás router is így működik.

    Az a gáz, hogy amikor te kikapcsolod a gépet, hiába van hozzá fix IP rendelve, az a fix hozzárendelés csak kizárólag azt jelenti, hogy a köv. bekapcsolásnál azt a címet fogja újra kiosztani neki, DE:
    Azt hogy mit hová küldjön, azt a Router az ARP táblában tárolja, aminek meg van egy gyárilag meghatározott timeoutja, hogy ha egy bejegyzésen mondjuk fél óráig nem volt forgalom, akkor az automatikusan kiesik ebből a táblából, gyakorlatilag ez a forgalomirányítás irányzék-táblája. Ha a géped ki van kapcsolva, hiába van fix IP hozzárendelve a MAC címéhez, akkor is ki fog esni ebből a táblából a fél óra letelte után, mert az a hozzárendelés csak a DHCP-nek szól.

    Onnantól kezdve hogy a géped kiesett ebből a táblából, az egyedi címre szóló WOL csomagot már el fogja dobni a router, a továbbítás helyett, ugyanis az ARP táblájában nem fog szerepelni az IP címe a gépednek, a fix hozzárendeléseid pedig routing szempontjából tökre nem fogják érdekelni.
    Ezért az a WOL csomag alapelve, hogy ő bizony az üzenetszórási címen közlekedik, csakhogy arra a címre (biztonsági okokra hivatkozva) a routerek nem hajlandóak csomagot forwardolni.

    Megoldásként szokott az születni, hogy az ARP táblába valahogy (leginkább command line-ból történő hekkelésekkel) fixen beégetik a gép IP - MAC hozzárendelését, úgy hogy ne legyen rajta timeout. Ez az, amit a háztartásokba szánt - átlag halandónak való - routerrel nem fogsz megtenni, 50-100 ezret viszont én nem fogok adni egy nyamvadt routerért.

    ...és itt jutottam el arra a pontra hogy talán valami gyártónak mégis lehet olyan routere ami valamilyen módon hajlandó a WOL-t kezelni, de mivel nem vagyok termékkatalógus, így itt érdeklődöm ez iránt...

    Visszatérve az általad ajánlott TP-Link routerre, a fentiekben vázolt problémát áthidalják? Én pesszimista módon azt feltételezem hogy olyan "buta" a MAC - IP hozzárendelésük mint az összes többi routernek, erről van biztos infód esetleg?

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Egon #47845 üzenetére

    Hmm, ez a DD-WRT amit ott írt valaki felkeltette az érdeklődésem. Már csak egy router kell amit támogat, kösz a helpet! :)

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz FehérHolló #47851 üzenetére

    Gondoltam rá de hamar elvetettem... nem vagyok paranoiás, de azért egy WOL miatt nem teszem DMZ-be a gépem, hogy aztán még valami szoftveres tűzfallal is szenvednem kelljen... Meg ezt a Pirelli féle ipari hulladékot amúgy is csak modemnek fogom már használni, olyan lassú meg annyit fagy hogy szabályosan őszülök tőle, szóval mindenképpen cserélni akarom, csak nem volt mindegy hogy mire...

    De megvan a tökéletes kombó:
    Linksys E1000, viszonylag erős hardver és jó ár + DD-WRT :)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Aktív témák