Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz ph_5.5 #30814 üzenetére

    "Profi modell nem fog pénzért sem menni fotózni. "

    Kit hívunk profi modellnek? Feltéve ha nem Palvin Barbira gondolunk (:-

    És sok ügynökség nem kizárólagos, meg a mittomén. Főleg mostanában, mikor nem tudnak Nekik elég melót adni.

    Időnként a jó ég tudja, ezzel a leányzóval fotózkódtam, azt sem tudtam, hogy kicsoda erre fél világ megmozdult és sorban kérdezgették, hogy miképpen jutottam hozzá, mert Ő itt egy valaki és nem lehet csak úgy egyszerűen dolgozni Vele. Én meg nem értettem, mert valahol összefutottunk, rákérdeztem, mentünk egy kört a városban: [link]

  • Timer

    veterán

    válasz ph_5.5 #30814 üzenetére

    Huhh, azt hiszem, kicsit félrement a kommunikáció, de az én hibám, én kérdeztem rosszul. Amit leírtál, azt köszönöm, mert hasznos infó, de abszolút nem erre a kategóriára gondoltam. Vegyük ki a képletből, hogy "profi", ezért a inkább úgy kérdezem: TFCD kategóriás "hobbi" modellek esetén mi lenne a reális gázsi, ha képek helyett inkább óradíjat fizetnék? Egyszerűen gyakorolni szeretnék olyasvalakin, aki kicsit rutinosabb az átlagnál a kamera előtt, hogy nekem is könnyebb dolgom legyen, és koncentrálhassak a technikai háttérre, az új dolgok kipróbálására. Szélesebb társadalmi kapcsolatokat ápoló emberek esetében jó eséllyel ez nem gond, mert mindig van bátor jelentkező, de én az egész fotózást önmagam fejlesztése miatt csinálom, nem hirdetem magam, nem rakok fel napi öt képet instára, stb, ezért úgy kell vadásznom az alkalmi "modelleket". Ahogy írtam is, ha találok is egyet, szívesebben fizetném ki az idejét, mint hogy utána órákat szívjak az utómunkával a sorozaton, ráadásul így a technikai lehetőségek kipróbálása is sokkal korlátozottabb, hiszen a végén valamit adni kell kép formájában. Ha viszont fizetek az idejéért, akkor néhány képet maximum bónuszként adok pluszban, ha viszont nem üti meg a mércét egyetlen ellőtt kocka sem, akkor sem vertem át.

    Szóval, ilyen szempontból kellene egy forint / óra érték.

Új hozzászólás Aktív témák